Dom

Szklana ścianka działowa – 3 funkcjonalne i eleganckie zastosowania

Szklane ścianki działowe już parę lat temu szturmem wkroczyły do trendów wnętrzarskich i ani na chwilę nie zeszły z piedestału. Nic w tym dziwnego – konstrukcja ta jest bowiem jednocześnie niezwykle praktyczna i ozdobna. Sprawdź, jakie 3 zastosowania mają szklane ściany działowe i czym charakteryzuje się ten produkt.

1. Szklane ściany działowe tworzące przestrzeń pełną relaksu

Szklane ściany działowe polubią szczególnie te osoby, które dysponują niewielkim metrażem. Konstrukcja ze szkła hartowanego pozwala łatwo wydzielić przestrzenie w małym mieszkaniu i oddzielić strefę kuchenną od salonu czy wydzielić miejsce do spania w pokoju dziennym. Dzięki zastosowaniu przezroczystego materiału, nie trzeba się obawiać, że do pomieszczenia wpadnie za mało światła.

Dodatkowo, nowoczesne szklane ściany działowe wykonywane są ze szkła laminowanego, które gwarantuje bezpieczne użytkowanie. Nawet jeśli dojdzie do stłuczenia tafli – szkło nie rozpadnie się na małe, ostre kawałki, tylko zostanie w ryzach, w formie pajęczyny przyklejonej do specjalnej folii. Więcej o funkcjonalności ścianek, można przeczytać na stronie marki Prolinea – pionierów produkcji szklanych elementów aranżacyjnych.

2. Ścianka działowa szklana w biurze nastawionym na owocną pracę

Każdemu przedsiębiorcy zależy na efektywnej pracy zatrudnionych specjalistów. Jednocześnie osoby prowadzące własny biznes muszą myśleć o ograniczeniu stałych wydatków. W rezultacie przestrzenie biurowe często mają niewielką powierzchnię, która nie sprzyja komfortowej pracy. Szklane ścianki działowe pozwalają rozwiązać ten problem. Szklana konstrukcja umożliwia wydzielenie stref, a ponadto może być wyposażona w szkło tłumiące dźwięki.

Szklane ścianki działowe firmy Prolinea | źródło: prolinea.eu

3. Szklana ścianka działowa do nowoczesnej łazienki

Szkło od lat stanowi podstawowy materiał aranżacyjny w łazienkach i umywalniach. Materiał ten nie ma porowatej struktury, przez co na jego powierzchni nie rozwiną się szkodliwe dla zdrowia grzyby czy pleśń. Szklane ścianki działowe są również bardzo łatwe w utrzymaniu czystości – wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć ich powierzchnię ściereczką zamoczoną w wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu.

Szklanki działowe szklane mogą występować w rozmaitych wariantach dekoracyjnych, przez co łatwo dopasować konstrukcję do stylu panującego w mieszkaniu. Miłośnicy prostych, surowych form wybiorą szkło mleczne lub przezroczyste, natomiast entuzjaści ekstrawagancji mogą zdecydować się na tafle barwione, z dodatkiem brokatu czy fototapetą z roślinnym motywem.

Szklanki działowe szklane od Prolinea – jakość, na którą zasługujesz

Chcesz sięgnąć po ścianki działowe szklane w prywatnym wnętrzu, biurze lub lokalu usługowym? Postaw na usługi marki Prolinea, specjalistów od konstrukcji powstałych z wykorzystaniem szkła hartowanego. Warto podkreślić, że zastosowane materiały posiadają certyfikat Instytutu Szkła i Ceramiki w Krakowie, co daje gwarancję bezpieczeństwa i trwałości przez wszystkie lata użytkowania. Zapoznaj się z dotychczasowymi realizacjami firmy Prolinea i wybierz rozwiązanie dopasowane do Twojego gustu oraz potrzeb.

Shares: