Dom

Stylowy salon – zainwestuj w nowoczesne meble

Salon stanowi wizytówkę domu. Przestronny, dobrze oświetlony i przede wszystkim komfortowy pokój pozwala na wygodny relaks po ciężkim dniu w gronie rodziny lub przyjaciół. Pomieszczenie to spełnia jednak nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną. Jeśli jesteś fanem prostoty i elegancji we wnętrzach, zdecyduj się na aranżację w stylu nowoczesnym.

Czym charakteryzuje się styl nowoczesny?

Nowoczesny styl we wnętrzach charakteryzuje się prostotą i funkcjonalnością, przejawiającą się m.in. w ograniczaniu w wystroju liczby detali, sprzętów i mebli do niezbędnego minimum. Dzięki temu pomieszczenie wydaje się większe i przestronniejsze. Nowoczesny salon jest wygodny i jasny.

Nowoczesne meble do salonu

Wybierając umeblowanie do pokoju dziennego, zdecyduj się na nowoczesne meble do salonu o prostych, geometrycznych kształtach, zazwyczaj kwadratowych bądź prostokątnych. O estetyce mebli decydują nie modne detale, ale dopracowana forma, idealne wykończenie, starannie wyważone proporcje oraz perfekcja i piękno materiałów użytych do ich produkcji.

Proste w formach sofy, fotele czy krzesła są odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu znakomicie dopasowują się do sylwetki domowników. Zapewniają komfort i wygodę korzystania. Ważną kwestią jest również ilość mebli. Nie powinno ich być zbyt wiele, tak by pomieszczenie nie zostało nadmiernie zastawione zbędnymi akcesoriami i dodatkami. W nowoczesnych salonach istotna jest przestrzeń, a mebli powinno być tylko tyle, aby zapewniały niezbędny komfort wypoczynku i codziennego życia. Aby uniknąć więc wrażenia „zagracenia” pokoju, zrezygnuj z masywnych, rozbudowanych meblościanek, szaf i barków na rzecz lekkich w formie, jasnych komód, półek czy regałów. Meble obejmują zwykle również praktyczny stolik pod telewizor (chyba że zdecydujesz się na powieszenie sprzętu na ścianie).

Kolorystyka i dodatki

Nowoczesne meble do salonu są zazwyczaj utrzymane w klasycznych, stonowanych barwach. Do najczęściej wybieranych barw sof i foteli należą: beż, biel, szarość, a także czerń. Dużą popularnością cieszą się też kanapy i narożniki w intensywnych kolorach: granatowym, butelkowej zieleni, a nawet żółtym. Sprawiają one, że komplet wypoczynkowy staje się centralnym punktem pomieszczenia.

Jeśli chodzi natomiast o zabudowę ścienną, to w tym przypadku najlepszą propozycją są meble wykonane z naturalnego drewna lub z materiałów imitujących surowe drewno. Jako elementy wykończeniowe, tj. nóżki czy uchwyty, sprawdzają się dodatki metalowe i stalowe.

Shares: