Starczowzroczność to nie wyrok – poznaj metodę leczenia

Rozmyty ekran telewizora, trudności w odczytaniu SMSa czy gorsze widzenie po zmroku to codzienność dla osób, które dotknęła starczowzroczność. Szacuje się, że na tę przypadłość cierpi nawet 10 milionów Polaków. Mimo, że leczenie jest małoinwazyjne i przynosi doskonałe rezultaty, wielu pacjentów dotkniętych chorobą nie sięga po pomoc specjalisty. Sprawdź, na czym polega terapia i zgłoś się do okulisty już dziś.

Starczowzroczność – objawy i wskazania do terapii

Już po 35 roku życia ludzki wzrok zaczyna się stopniowo pogarszać. Warto podkreślić, że starczowzroczność, czy inaczej – prezbiopia, dotyka zarówno pacjentów, którzy wcześniej cierpieli na krótkowzroczność, dalekowzroczność bądź astygmatyzm, jak i tych, którzy nie skarżyli się wcześniej na problemy z widzeniem.

Starczowzroczność najczęściej rozwija się po 40 roku życia i stopniowo postępuje w dalszych latach życia pacjenta. Dolegliwość wiąże się z utratą zdolności do akomodacji.

Warto nadmienić, że prezbiopia dotyka każdego – niezależnie od wykonywanej pracy, chorób towarzyszących czy stylu życia, ale rozwija się szybciej u osób stosujących używki, cukrzyków czy pacjentów pracujących przed monitorem. Wśród objawów starczowzroczności warto wymienić:

  • trudności z wyraźnym widzeniem z bliska, zwłaszcza po zmroku,
  • odsuwanie przedmiotów (książki, telefonu, ekranu komputera) coraz dalej od pola widzenia, by móc się im przyjrzeć.

Według badań przeprowadzonych przez ośrodek IQS co 6 dorosły Polak nigdy nie był u okulisty. Pacjenci, zamiast skierować się do gabinetu okulisty, wolą ratować się tanimi okularami korekcyjnymi z drogerii czy bazaru.

Niestety niewłaściwie dobrane akcesoria mogą przyczynić się do pogorszenia, a nawet utraty widzenia. Nie należy obawiać się specjalistów, bowiem leczenie starczowzroczności jest stosunkowo mało inwazyjne i całkowicie bezbolesne.

Na czym polega leczenie starczowzroczności?

Leczenie starczowzroczności może być przeprowadzone za pomocą kilku skutecznych metod, najpopularniejsze to:

  1. Chirurgiczna korekcja wzroku – nazywana inaczej refrakcyjną wymianą soczewki. Metoda ta jest alternatywą dla laserowej korekty starczowzroczności. Opinie lekarzy są jednoznaczne – zaletą chirurgii wzroku jest przewidywalność skutków operacji w perspektywie długoterminowej;
  2. Soczewki fakijne – korekcja starczowzroczności polegająca na doszczepieniu soczewki tylno lub przednio komorowej. Zabieg może być wykonany u pacjentów od 20 do 60 roku życia;
  3. Monowizja – leczenie starczowzroczności polegające na tym, że każde oko jest poddane innej korekcie, dzięki czemu jedno odpowiada za wyraźne widzenie z bliska, natomiast drugie – z daleka.

Laserowa korekta starczowzroczności? Opinie lekarzy i alternatywne metody leczenia

Chcesz pokonać starczowzroczność? Leczenie przynosi skuteczne i długotrwałe rezultaty. Wejdź na stronę Wrocławskiego Centrum Okulistycznego (wco.com.pl), które specjalizuje się w leczeniu prezbiopii i sprawdź, czy kwalifikujesz się do laserowej korekcji wzroku. Jeżeli nie spełniasz warunków, specjaliści dobiorą inną – równie skuteczną i nieinwazyjną metodę, np. refrakcyjną wymianę soczewki, monowizję lub soczewki fakijne.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij