Zdrowie

Biohacking – sposób na zwiększenie wydajności organizmu

Biohacking to pojęcie, o którym większość z nas raczej nie słyszała, jednak warto się nim zainteresować, jeżeli zależy nam na tym, aby stać się lepszą wersją samego siebie. Czym jednak jest hakowanie własnego ciała i umysłu, na czym ono polega i jakie korzyści płyną z jego stosowania?

Czym jest biohacking?

Biohacking to proces polegający na wprowadzaniu zmian do swojego życia, które mają na celu hakowanie zarówno ciała, jak i umysłu co ma na celu podniesienie swoich możliwości psychicznych, fizycznych oraz intelektualnych. Innymi słowy, biohacking to w pewien sposób sterowanie naszymi procesami życiowymi, dzięki któremu z pewnością uzyskamy maksymalne korzyści zdrowotne i regeneracyjne.

Na czym polega biohacking?

Biohacking tak naprawdę polega na hakowaniu, czyli pisząc dużo prościej, na modyfikowaniu biologii naszego organizmu co prowadzi do tego, że zaczynamy czuć się zdrowsi oraz silniejsi. W przypadku biohackingu musimy skupić się na kilku bardzo ważnych aspektach naszego życia, a mianowicie na jedzeniu, suplementacji, odpoczynku i aktywności fizycznej. Jeśli chodzi o jedzenie, to niezwykle istotne jest to, aby z naszego codziennego menu wykluczyć produkty, które nam szkodzą, a chodzi tutaj przede wszystkim o dania typu fast-food, a także o cukier. Bardzo ważne jest picie odpowiedniej ilości wody, a także wsłuchiwanie się w swój organizm co pomoże uniknąć spożywania produktów, które źle na nas działają i mogą wywoływać alergie. Warto również dostarczać organizmowi suplementów, które ciężko pozyskać z produktów spożywczych a chodzi tutaj głównie o witaminę D oraz Nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega 3. Kolejną ważną kwestią jest łagodzenie stresu, który towarzyszy nam niemal każdego dnia. W tym celu możemy np. stosować techniki relaksacyjne, jednak dobrze na stan umysłu wpływa również medytacja oraz joga. Aby czuć się dobrze, musimy pamiętać o odpoczynku, a skoro o nim mowa tu musimy wspomnieć tutaj również o śnie, który powinien być odpowiednio długi, co zapewni nam odpowiednią regenerację. Ostatnim ważnym elementem biohackingu jest aktywność fizyczna, która wpływa przede wszystkim na naszą kondycję. Możemy np. postawić na jazdę na rowerze, pływanie, bieganie, a nawet na spacer zwłaszcza wtedy, gdy spędzamy długie godziny za biurkiem, przez co nasz ruch jest ograniczony.

Jakie korzyści płyną z biohackingu?

Korzyści płynących z biohackingu jest naprawdę bardzo dużo, jednak wśród tych najistotniejszych możemy wymienić w szczególności poprawę pamięci i koncentracji, zwiększenie poziomu energii, przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej, a także poprawę samopoczucia oraz ogólnego stanu zdrowia. Więcej na ten temat możemy przeczytać, odwiedzając stronę https://biohacki.pl.

Shares: