Pozostałe

Sposoby na zwiększenie objętości fryzury

Włosy są synonimem kobiecości. Gęste i mocne niewątpliwie dodają atrakcyjności, ale i zwiększają pewność siebie. Niestety nie dla wszystkich kobiet natura była hojna, przez to czasami trudno ułożyć świetną i modną fryzurę. Szczególnie, gdy włosy są cienkie i niezbyt gęste. Na szczęście i z tym problemem można sobie poradzić. W dzisiejszym poradniku zaprezentujemy Wam sposoby na zwiększenie objętości włosów. Oczywiście zaczniemy od najbardziej trwałej, czyli przedłużania włosów. Przedłużanie i zagęszczenie włosów- ciesz się wymarzoną fryzurą Nie każda kobieta może pochwalić się gęstymi grubymi włosami. Często obserwując celebrytki, czy gwiazdy kina wzdychamy widząc ich piękne włosy pełne objętości. Jednak nie warto w tym przypadku wpadać w kompleksy, wszak i te kobiety często zmagają się z cienkimi włosami, a to, co widzimy oglądając telewizję, nie ma nic wspólnego z naturą. Wystarczy tutaj przytoczyć Jennifer Lopez, która nie ukrywa, że ma kompleksy z powodu niezbyt gęstych włosów. Innym przykładem może być Selena Gomez, która również się przyznała, że jej piękne i gęste włosy to po prostu doczepy. Zatem tak naprawdę każda z nas może mieć wymarzoną fryzurę i gęste mocne włosy. Wystarczy tylko zdecydować się na przedłużenie i zagęszczenie włosów. Tutaj do wyboru mamy wiele metod. Jeżeli nie zależy nam na bardzo trwałym …

Włosy są synonimem kobiecości. Gęste i mocne niewątpliwie dodają atrakcyjności, ale i zwiększają pewność siebie. Niestety nie dla wszystkich kobiet natura była hojna, przez to czasami trudno ułożyć świetną i modną fryzurę. Szczególnie, gdy włosy są cienkie i niezbyt gęste. Na szczęście i z tym problemem można sobie poradzić. W dzisiejszym poradniku zaprezentujemy Wam sposoby na zwiększenie objętości włosów. Oczywiście zaczniemy od najbardziej trwałej, czyli przedłużania włosów.

Przedłużanie i zagęszczenie włosów- ciesz się wymarzoną fryzurą

Nie każda kobieta może pochwalić się gęstymi grubymi włosami. Często obserwując celebrytki, czy gwiazdy kina wzdychamy widząc ich piękne włosy pełne objętości. Jednak nie warto w tym przypadku wpadać w kompleksy, wszak i te kobiety często zmagają się z cienkimi włosami, a to, co widzimy oglądając telewizję, nie ma nic wspólnego z naturą. Wystarczy tutaj przytoczyć Jennifer Lopez, która nie ukrywa, że ma kompleksy z powodu niezbyt gęstych włosów. Innym przykładem może być Selena Gomez, która również się przyznała, że jej piękne i gęste włosy to po prostu doczepy. Zatem tak naprawdę każda z nas może mieć wymarzoną fryzurę i gęste mocne włosy. Wystarczy tylko zdecydować się na przedłużenie i zagęszczenie włosów. Tutaj do wyboru mamy wiele metod. Jeżeli nie zależy nam na bardzo trwałym efekcie, to możemy wybrać przedłużanie włosów metodą clip in, czyli za pomocą wpinanych pasemek. Możemy je wpinać samodzielnie zawsze wtedy, kiedy mamy na to ochotę. Bardzo trwała jest metoda keratynowa inaczej nazywana też metodą na ciepło. W tym przypadku do przymocowywania włosów używa się specjalnej zgrzewarki. Inną metodą na przedłużanie włosów jest wykorzystanie ultradźwięków. Warto docenić efekt, który może utrzymać się nawet przez pół roku. Zatem warto walczyć z kompleksami, a przedłużanie i zagęszczanie włosów jest w tym przypadku bardzo pomocne.

Postaw na odpowiednią pielęgnację

Niestety wiele kobiet zmaga się z wypadającymi i osłabionymi włosami. Wpływ na taki stan rzeczy ma zarówno dieta, styl życia, jak i nieodpowiednia pielęgnacja. Na szczęście można również naturalnie zwiększyć objętość włosów, a to za sprawą odpowiednich kosmetyków. Na samym początku należy postawić na zmianę szamponu i odżywki. Warto wybrać takie, które mają za zadanie dodanie objętości. Zatem kluczowe znaczenie ma skład. Warto, aby w składzie kosmetyków znajdował się len, który dodaje włosom lekkości i nie obciąża ich. Bardzo polecany jest również ekstrakt z sosny karłowatej, który dodaje włosom objętości, ale i lekkości. Zatem przy wyborze kosmetyków należy bardzo dokładnie czytać etykiety i wybierać tylko najwyższej jakości produkty, które w składzie nie mają żadnych parabentów, czy też innych konserwantów.

Domowe sposoby i receptury naszych babć

Aby zwiększyć objętość włosów warto również skorzystać z wiedzy ludowej i wykorzystać sposoby naszych babć. Można samodzielnie wykonać domowe wcierki. Ciekawym wyborem jest wcierka z cebuli i miodu. Tutaj kluczowe znaczenie ma zachowanie odpowiednich proporcji. W tym przypadku 2:1. Wystarczy tylko pokroić cebulę, a następnie poczekać aż puści soki. Wtedy należy dodać łyżkę miodu i całość bardzo dokładnie wymieszać. Tak przygotowany kosmetyk wcieramy we włosy i czekamy około 15 minut. Po tym czasie należy włosy dokładnie spłukać i użyć swojego szamponu. Regularnie stosowana wcierka przyspiesza porost włosów i zdecydowanie wzmacnia ich cebulki.

Proste triki na zwiększenie objętości

Można jeszcze zastosować proste triki, by zwiększyć objętość włosów. Pierwszym z nich jest suszenie włosów z głową skierowaną ku do dołowi. Można również użyć suszarki z dyfuzorem. Warto dodatkowo nałożyć na włosy odrobinę pianki, aby uzyskać lepszy efekt. Oczywiście dobrym pomysłem jest także modelowanie włosów na grubej szczotce, co niewątpliwie doda objętości. Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu bardzo dużej objętości, to możesz zdecydować się na tapirowanie, a efekt utrwalić stosując lakier. Jednak musisz się liczyć, że następnego dnia rozczesanie włosów będzie nie lada problemem.

Objętości włosom można dodać stosując odpowiednie kosmetyki, czy też modelując i tapirując włosy. Niewątpliwie najlepszy efekt można uzyskać decydując się na przedłużanie i zagęszczanie włosów. Ale wybór należy oczywiście do Ciebie.

Shares: