Zakupy

Satysfakcjonujące zakupy online na podstawie opinii o firmach

Opinie w Internecie to bardzo bogate źródło wiedzy. Korzystaj z niego zanim dokonasz transakcji.

Zakupy online to niezwykle wygodna forma wymiany handlowej. Wyraźny rozwój branży e-commerce w dobie pandemii sprawił, że wzrosła liczba osób kupujących przez internet, a także wirtualnych sklepów. Dzięki temu mamy dziś większy wybór między ofertami i sklepami.

Na co zwracamy szczególną uwagę podczas zakupów online? Najczęściej na cenę, wraz z kosztami dostawy, wiarygodność sprzedawcy, czas realizacji zamówienia, politykę zwrotów i reklamacji oraz metodę płatności. Podstawowe kryterium, czyli cena potrafi jednak sprawić, że zapominamy o wszystkich pozostałych. Problemy zaczynają się wówczas, gdy sprzedawca długo zwleka z wysyłką lub utrudnia zwrot towaru, gdy ten nie spełnia naszych oczekiwań. Co zrobić, by uniknąć takich nieprzyjemności?

Sprawdzaj opinie o firmie, zanim zawrzesz z nią umowę

Opinie internautów są kopalnią wiedzy. Dzięki nim szybko możesz zorientować się w kwestii uczciwości danej firmy, jak i jej szeroko pojętej polityki. Komentarze niezadowolonych konsumentów powinny stanowić sygnał ostrzegawczy. Warto dokładnie czytać całe wypowiedzi, by znaleźć w nich wartościowe wskazówki. W opiniach o firmie dowiesz się zwykle, jak przebiega kontakt ze sprzedającym. Problemy już na tym etapie mogą sugerować, że jest to osoba, której trudno zaufać, brakuje jej czasu lub po prostu jest nieuczciwa.

Przed zakupami internetowymi, sprawdź opinie o firmie na GoWork https://www.gowork.pl. Dowiedz się, czy inni konsumenci byli usatysfakcjonowani współpracą, co oceniają pozytywnie lub jakie przedstawiają zarzuty.

Dzięki opiniom możesz także zyskać wiedzę co do jakości i innych szczegółów o interesującym Cię produkcie. Unikniesz dzięki temu ewentualnych rozczarowań.

Sprawdzaj sprzedawców, którym chcesz powierzyć pieniądze

Bardzo atrakcyjna oferta powinna wzbudzać podejrzenia i skłaniać do weryfikacji sklepu, lecz nie tylko w takich sytuacjach warto wykonać krótki research. Wyrób sobie nawyk kontrolowania sprzedawców, których nie znasz, zanim zrealizujesz jakąkolwiek płatność na ich konto. Sprawdź, czy dany przedsiębiorca  jest osobą uczciwą, a jego działalność faktycznie figuruje w rejestrze i Urzędzie Skarbowym. Założenie sklepu internetowego nie jest sprawą skomplikowaną, dlatego oszustów, którzy to wykorzystują, nie brakuje. Upewnij się, że podane na stronie dane firmy są prawidłowe. Sprawdź adres, telefon, NIP i KRS. Jeżeli na którykolwiek z tych punktów nie będziesz mieć potwierdzenia, lepiej znajdź inną ofertę. Czasem warto zapłacić za zakupy nieco więcej, niż podjąć ryzyko, że przesyłka nigdy do nie dotrze do celu.

Dokładnie czytaj regulamin sklepu

Sam fakt, że sprzedawca figuruje w rejestrach, nie świadczy o jego uczciwym podejściu do klientów. Wielu przykrych niespodzianek możesz uniknąć, czytając regulamin sklepu. Jeżeli znajduje się w nim coś, na co warto zwrócić szczególną uwagę, prawdopodobnie zostanie to przez kogoś wspomniane w opiniach o firmie.

Dowiedz się, jak długo trwa realnie wysyłka towaru przez sprzedawcę oraz jak w praktyce funkcjonuje rozpatrywanie zwrotów i reklamacji.

Po zakupach pamiętaj, by również zostawić firmie komentarz i pomóc innym konsumentom w dokonaniu właściwego wyboru sprzedawcy.

Shares: