Zakupy

PREZENT NA DZIEŃ OJCA – GDY NA NAUKĘ NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO

Dzień ojca zbliża się wielkimi krokami – to coroczne święto obchodzone jest 23 czerwca. Chcesz sprawić radość swojemu tacie, ale nie wiesz co wybrać na prezent na Dzień Ojca? W niniejszym artykule znajdziesz kilka podpowiedzi. Stawiamy na mniej oczywiste rady, bo wiemy, że najbardziej popularne prezenty to też często te najnudniejsze. A mało jest rzeczy gorszych niż kompletnie chybiony prezent – dzięki naszemu artykułowi nie tylko dasz ojcu coś, czego zupełnie się nie spodziewa, ale też coś, co zapamięta na długi czas.

Bezpieczeństwo zawsze na 1 miejscu

Większość list typu „najlepsze prezenty dla…” w przypadku tekstów kierowanych do mężczyzn zaczynamy od zaproszenia na tor wyścigowy. Nie ma co ukrywać – szybkie samochody to pasja wielu facetów, a nie zawsze mają oni możliwość poczucia mocy i usłyszenia ryku silników Ferrari czy Lamborghini. Nie wszyscy jednak mają smykałkę do takich zabaw. Niektórzy wolą jeździć spokojnie i przepisowo, a gdy wpadają w poślizg, to nie wiedzą jak się zachować. Na naukę nigdy nie jest za późno, a voucher na szkolenie „Bezpieczny kierowca” jest na wyciągnięcie ręki – łączy ono w sobie zagadnienia teoretyczne i praktykę. Ten prezent na dzień ojca to nie tylko świetna zabawa na płycie poślizgowej (hamowanie awaryjne, omijanie przeszkód, kontrolowany poślizg itp.), ale również nauka umiejętności, które mogą uratować życie za kierownicą.

Nawarzyłeś piwa, to teraz je wypij

Większość ojców lubi piwo – to stwierdzenie, z którym trudno polemizować (zwłaszcza gdy będziemy pamiętać, że od każdej reguły istnieją wyjątki). Puszki i butelki ogólnodostępne w sklepach coraz częściej zawodzi wyszukane podniebienia, dlatego niektórym do głowy wpada szalony pomysł: a gdyby tak spróbować samemu uwarzyć piwa? Wbrew pozorom nie jest to tak niedorzeczna myśl, jak mogłoby się na początku wydawać – zwłaszcza gdy zostanie poprzedzona drobiazgowym szkoleniem. A właśnie na takie możesz zabrać ojca w ramach prezentu z okazji Dnia Ojca. Kurs kiperski zapozna Twojego tatę z historią browarnictwa w Polsce i na świecie, umiejętnością sensorycznej oceny piwa, a także zasadami warzenia browaru. Wzbogacony o te doświadczenia ojciec będzie mógł próbować samodzielnie wytworzyć piwo. Nie jest to jednak proste i należy pamiętać o podstawowej zasadzie – jeśli nawarzyłeś piwa, to musisz je wypić!

Warsztaty kulinarne

A może chcesz zaskoczyć ojca prezentem, który na pierwszy rzut oka wydaje się mniej „męski”? Czemu nie zrobić mu niespodzianki w postaci wysłania go na warsztaty kulinarne, gdzie piecze się tarty i serniki? Być może odkryje w sobie żyłkę do pieczenia i zdobędzie nową pasję? A przy odrobienie szczęścia również my na tym skorzystamy, gdy „odpłaci” nam się za prezent zapraszając na pyszne ciasto!

Pamiętaj, że na naukę nigdy nie jest za późno, a żaden ojciec nie wie wszystkiego (choć czasem ciężko jest im to przyznać) – może dzięki nam poprawi swoje umiejętności kierowania samochodem, nauczy się warzyć piwo albo piec ciasta! Czy może być lepszy prezent?

Shares: