Motoryzacja

Samochód elektryczny od Volvo

Wszystkich miłośników motoryzacji, a w szczególności fanów szwedzkiej marki Volvo z pewnością zainteresuje informacja, zgodnie z którą producent przygotuje elektryczną wersję popularnego modelu XC40.

  1. Samochody elektryczne marki Volvo
  2. Elektryczny XC40
  3. Nowy projekt nadwozia od Volvo

Krok ten nikogo nie powinien dziwić, gdyż niewielki SUV marki Volvo cieszy się dużą popularnością wśród kierowców, a elektryfikacja samochodów prędzej czy później stanie się jedynym sensownym rozwiązaniem.

Samochody elektryczne marki Volvo

Już jakiś czas temu przedstawiciele Volvo zapowiedzieli, że w ciągu najbliższych lat podstawą produkcji staną się pojazdy z napędem elektrycznym oraz hybrydowym. Wprowadzenie modelu XC40 w wersji elektrycznej jest więc pierwszym krokiem na drodze do spełnienia tych obietnic.

Elektryczny XC40

Jeżeli chodzi o specyfikację nowego SUV-a, to pojazd nie będzie posiadał konwencjonalnego silnika, co zwiększy ilość dostępnego miejsca o około 30 litrów. W jego miejsce zostaną wstawione specjalne akumulatory, które zostaną zintegrowane z podłogą samochodu. Dzięki temu sprytnemu zabiegowi projektantom udało się pozbyć ograniczeń dostępnego miejsca, które najczęściej spotykają użytkowników samochodów elektrycznych. Przykładem mogą być auta, w których akumulatory elektryczne niepotrzebnie zajmują miejsce w bagażniku lub kabinie. Rozwiązanie, które eliminuje tą niedogodność jest możliwe dzięki zastosowaniu inżynierii Volvo. Opiera się ona na architekturze modułowej Volvo (CMA). Opracowano ją specjalnie z myślą o samochodach elektrycznych. Zadbano również o unowocześnienie interfejsu i przystosowanie go do potrzeb użytkowników tych aut, które pojawią się w przyszłości. Efektem wspomnianych zmian będzie między innymi wyświetlanie aktualnego stanu naładowania akumulatorów. We wnętrzu elektrycznego XC 40 znajdą się sportowe akcenty. Zgodnie z podejściem „eco-friendly”, dywaniki stosowane w tym modelu produkowane będą z materiałów pochodzących z recyklingu.

Nowy projekt nadwozia od Volvo

Jak można przeczytać na stronie https://electromobilitypoland.pl/samochod-elektryczny/volvo-zapowiada-nowego-elektryka, w nowym modelu elektrycznego samochodu szwedzki producent przeprojektował kilka istotnych elementów nadwozia. Widać to między innymi po braku grilla. Zamiast niego zastosowano zamkniętą zabudowę, która produkowana będzie w kolorze nadwozia. Jak przystało na nowoczesny pojazd, zostanie ona zintegrowana z czujnikami ADAS (Advanced Driver Assistance Systems). Warto również wspomnieć o braku rur wydechowych, których samochody elektryczne zwyczajnie nie potrzebują.

undefined

Shares: