ZakupyZdrowie

Rodzaje i typy mąk bezglutenowych oraz ich zastosowanie

Mąki bezglutenowe stanowią bardzo ważne produkty, które doskonale sprawdzą się w różnych dietach, a także będą doskonałą alternatywą tradycyjnych typów mąk. Ponadto zawierają wiele cennych właściwości zdrowotnych, co sprawia, że są wykorzystywane w różnorodnych potrawach, a także przy wypiekach, czy dla zagęszczenia zup, czy sosów. Są także doskonałą opcją dla osób nietolerujących glutenu, czy mających na niego alergię.

Mąka owsiana – bezglutenowy typ mąki i doskonała alternatywa dla mąki pszennej

Mąka owsiana stanowi doskonałą, bezglutenową alternatywę dla mąki pszennej. Jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, a także białka, które bardzo pozytywnie wpływa na cały organizm. Co więcej, w swoim składzie zawiera także flawonoidy, które mają z kolei działanie przeciwutleniające. Warto jednak zwrócić uwagę, że mąka owsiana niekiedy bywa zanieczyszczona glutenem, dlatego też osoby, będące na diecie bezglutenowej powinny wybierać produkty, oznaczone przekreślonym kłosem na opakowaniu.

Mąka jaglana – idealna do wielu wypieków i dań

Mąka jaglana wytwarzana jest z prosa. Taki typ mąki doskonale sprawdza się przy wielu wypiekach. Warto jednak stosować ją w połączeniu z inną mąką, w celu dodania ciastu elastyczności. Świetnie sprawdzi się do kruchych wypieków, takich jak babeczki, czy kruche spody. Co więcej, warto zauważyć, że mąka jaglana zawiera duże ilości żelaza i krzemu, które także mają bardzo pozytywny wpływ na organizm.

Mąka gryczana – źródło wielu minerałów

Mąka gryczana stanowi źródło wielu cennych minerałów. Ma szarobrązowy kolor, a także charakterystyczny smak. W jej składzie znajduje się wiele witamin. Bardzo ważne jest to, że ma bardzo niski indeks glikemiczny. Taki typ mąki doskonale sprawdzi się do wielu wypieków. Jeśli chodzi o wypieki chleba, najlepiej połączyć ją z inną mąką.

Mąka kukurydziana – cenne działanie antyoksydacyjne

Mąka kukurydziana zawiera wiele witamin i minerałów, takich jak; beta-karoten, selen, czy witaminę E, które mają działanie antyoksydacyjne. Mąka kukurydziana najczęściej używana jest do przygotowania domowych tortilli, a także innych wypieków, zarówno słodkich, jak i wytrawnych. Mąka kukurydziana ma lekko słodki smak, co sprawia, że doskonale sprawdzi się do muffinek, czy słodkich ciast.

Mąka ryżowa – idealny produkt dla alergików

Mąka ryżowa to świetny produkt, stosowany najczęściej w diecie, przy różnych alergiach. Posiada wiele właściwości prozdrowotnych, między innymi działanie antynowotworowe. Bardzo często stosowana jest w kuchni azjatyckiej do wyrobu wielu, rożnych potraw, a także dla zagęszczenia zup, czy sosów.

Mąki bezglutenowe to doskonały wybór dla osób, będących na diecie bezglutenowej, czy mających alergię na ten składnik. Mogą stanowić doskonałą alternatywę tradycyjnych typów mąk. Ponadto mają także wiele, cennych właściwości i zastosowań. Z powodzeniem stanowią składnik wypieków, czy są używane do zagęszczenia zup, czy sosów. W sklepie Biobabalscy znajdziesz szeroki wybór takich mąk, a także inne produkty, takie jak; mąka chlebowa, czy płatki jaglane.

Shares: