Dzieci

Ręczniki, pościel i inne akcesoria idealne do żłobka

Żłobek to miejsce, w którym pod opiekę wychowawców oddawane są najmłodsze dzieci. Ich rodzice oczekują tego, że maluch będzie przebywał w jak najlepszych warunkach. Zadaniem przedstawicieli żłobka jest zatrudnienie wykwalifikowanej kadry oraz dostosowanie wyposażenia placówki do potrzeb małych dzieci. W takich miejscu niezbędne są artykuły potrzebne do snu oraz zachowania higieny. Warto postawić na produkty wysokiej jakości, które posłużą maluchom długi czas.

Ręczniki dla dzieci

Mycie rąk to bardzo ważny zwyczaj, którego dzieci uczą się zazwyczaj w domu rodzinnym, a który żłobek i przedszkole powinny kontynuować. Dlatego na wyposażeniu jednostki powinny znaleźć się ręczniki. W sprzedaży znaleźć można spory wybór takiego asortymentu. Jednak jeśli zależy nam na tym, aby produkty były trwałe i przyjemnie osuszały dziecięce rączki, należy zdecydować się na zakup ręczników pochodzących z zaufanego źródła.

Godnym polecenia producentem ręczników jest polska firma Zwoltex. Duży wybór artykułów tej marki znaleźć można w sklepie internetowym nyks.pl. Ręczniki dla dzieci wykonuje się z wysokiej jakości egipskiej bawełny. Dzięki temu ręcznik jest wytrzymały i przyjemny w dotyku. Dokładnie wyciera wszystkie drobinki wody. Jest zatem bardzo chłonny. Co istotne, ręczniki Zwoltex można prać w wysokiej temperaturze (nawet do 60 stopni).

Dzieci chętnie myją i wycierają rączki, gdy ręczniki mają odpowiednią wielkość oraz kolor. Do użytku w żłobku lub przedszkolu najlepsze są ręczniki o wymiarach: 30 cm x 50 cm. Jeśli natomiast chodzi o wygląd ręcznika, to warte uwagi są wszystkie te modele, które prezentują przyjemne dla oka kolory, wzory i aplikacje. Zwoltex oferuje ręczniki zarówno w mocnych odcieniach koloru zielonego, czerwonego, żółtego, jak również ręczniki w pastelowych barwach różu lub błękitu. Aplikacje w kształcie kotków, piesków, słoników, jednorożców, dodają ręcznikom niezwykłego uroku.

Pościel dla dzieci

Obowiązkową częścią rozkładu dnia w żłobku jest drzemka. Maluszki potrzebują takiej regeneracji, aby mieć siłę na zabawę. Żłobkowe pokoje wypełniają się w tym czasie łóżeczkami i leżaczkami. Każde dziecko powinno mieć pościel do swojego indywidualnego użytku. Jest to bardzo ważna zasada. I co istotne, pościel powinna być prana w wysokiej temperaturze. Wszystko po to, aby zabezpieczyć dzieci przed ewentualnymi infekcjami.

Pościel w żłobku powinna być także miła dla oka i delikatna w dotyku. Najlepsze są te egzemplarze, które przedstawiają ulubione dziecięce postacie i wzory, w tym: różne zwierzątka, emotki, statki, samochody, serduszka, gwiazdki. Nie można zapomnieć także o prześcieradłach na leżaczki. Godne polecenia są prześcieradełka z gumką, którą wszyto na rogach. Dzięki gumce prześcieradło nie przemieszcza się podczas użytkowania.

Inne akcesoria dla dzieci

Jednak do zapewniania małym dzieciom właściwych warunków w czasie, gdy przebywają w żłobku, potrzebne są także inne akcesoria. Kilkumiesięcznym szkrabom na pewno przydają się otulacze w postaci bambusowej pieluchy, a także miękkie kocyki.

Z kolei w żłobkowej szatni mile widziane są worki na buciki lub zapasową odzież. Małe dzieci mogą się bowiem ubrudzić przy zabawie lub jedzeniu. Potrzebne są wtedy dodatkowe śpioszki lub koszulka, które można wygodnie przechowywać właśnie w workach.

fot. materiały prasowe
Shares: