Ogród

Przyjęcie w ogrodzie: jak uniknąć najczęstszych błędów?

Wiosna, lato, a nawet pierwsze tygodnie jesieni to najlepszy czas, aby urządzać przyjęcia pod gołym niebem. Spotkania ze znajomymi i w gronie rodziny mogą być okazją do dobrej zabawy. Jednak aby zarówno goście, jak i gospodarze komfortowo czuli się podczas takich imprez, należy nieco uwagi poświęcić ich organizacji. Oto co warto zrobić, aby przyjęcie można było uznać za całkowicie udane!

Wybierz odpowiednie miejsce do grillowania

Grillowanie to niemal symbol przyjęć pod gołym niebem. Jeśli masz zamiar zaserwować swoim gościom dania z rusztu, dobrze się do tego przygotuj.

Równie ważne jak marynowanie mięs, jest wybranie właściwego miejsca, w którym znajdzie się grill. Powinien stać on na równym, twardym podłożu – idealnie, jeśli będzie to betonowa wysepka. Ponadto nie może się on znajdować w pobliżu roślin czy pod drzewem, gdyż dym mógłby zaszkodzić roślinom i owocom.

Grill należy postawić też w odpowiedniej odległości od stołu, przy którym siedzą goście. „Wypuszczane” przez niego kłęby dymu mogłyby skutecznie popsuć zabawę.

Stwórz wygodną strefę jadalnianą

Pamiętaj, że meble ogrodowe powinny być maksymalnie funkcjonalne. Ważne jest, aby były zarówno wygodne, jak i zaprojektowane z myślą o przyjęciach pod gołym niebem.

W ogrodzie sprawdzają się meble z technorattanu i z innych wytrzymałych tworzyw sztucznych. Łatwo z nich usunąć zabrudzenia oraz są lekkie, dzięki czemu bez wysiłku możesz schować je do garażu.

Ponadto, nawet jeśli wybierzesz gotowy zestaw mebli ogrodowych, to:

  • zadbaj o to, aby mieć w zanadrzu kilka dodatkowych, składanych krzeseł – przydadzą się one, kiedy zaplanujesz większe spotkanie w gronie znajomych;
  • pomyśl, aby zainwestować w ogrodowy barek – dzięki temu będziesz miał pod ręką niezbędne składniki i akcesoria do przygotowywania napojów dla gości. Taki barek może służyć Ci także do przechowywania naczyń, które używasz podczas przyjęć w ogrodzie.

Przygotuj się na zbyt słoneczną pogodę

Zarówno mżawka, jak i ostre słońce mogą zepsuć plany gospodarzy. Aby tak się nie stało, zainwestuj w dobry parasol ogrodowy.

Wybierz taki model, który w jak najmniejszym stopniu przepuszcza promienie słoneczne. Warto postawić na duży parasol, który można ustawić pod dowolnym kątem. Taki ogrodowy gadżet może uratować niejedno ogrodowe przyjęcie.

Pamiętaj, aby dobrze się bawić

Aby na przyjęciu panowała dobra atmosfera, to jako gospodarz ciesz się spotkaniem ze znajomymi. Wcześniej przemyśl detale imprezy, przygotuj stół dla gości, przekąski i pomyśl, gdzie ustawisz grilla. W ten sposób impreza w otoczeniu zieleni będzie dla ciebie prawdziwą przyjemnością.

Shares: