Poznaj korzyści posiadania karty kredytowej

Karta kredytowa to usługa gwarantująca atrakcyjne warunki spłaty, m.in. okres bezodsetkowy, a także dużą dowolność – środki te można przeznaczyć na wybrany cel. Karta kredytowa to elementarne narzędzie płatnicze, ale także produkt kredytowy. Poniżej wyjaśniamy, jakie są korzyści wynikające z posiadania karty kredytowej.

Karta kredytowa od ręki

Karta kredytowa to usługa dostępna w różnych bankach. Działa jak limit kredytowy, ale dodatkowe środki są do wykorzystania w formie karty. W razie potrzeby są one pobierane z rachunku kredytowego, otwartego specjalnie dla danego usługobiorcy.

Karta kredytowa od ręki jest w ofercie większości banków – warto złożyć o nią wniosek, gdyż przydaje się nie tylko na co dzień, ale też w różnych sytuacjach niespodziewanych. Każdy klient otrzyma indywidualny numer karty. Dzięki niej można uniknąć stresu w razie np. potrzeby skorzystania z pomocy dentysty, zakupu biletu czy awarii w mieszkaniu albo auta. Przekonaj się, że warto mieć przy sobie kartę kredytową.

Najważniejsze korzyści wynikające z posiadania karty kredytowej

Posiadanie takiej karty wiąże się z wieloma korzyściami. Ten instrument finansowy gwarantuje m.in. swobodę, wygodę, szybki dostęp do dodatkowych środków bez prowizji czy też – dla płatności bezgotówkowych – odsetek w ramach okresu bezodsetkowego. Wyjaśniamy, jak działa karta kredytowa, a także dlaczego warto mieć ją zawsze przy sobie.

Karta kredytowa Visa Comfort

Płynność finansowa. Karta zapewnia swobodę i płynność bez ryzyka zadłużenia. Jeśli zwrócisz wykorzystane środki w ramach okresu bezodsetkowego, będzie to pożyczka bez odsetek.

Dostępność. Taka karta jest dostępna dla każdego, kto ukończył 18 lat. Bank nadaje klientowi numer karty kredytowej, a użytkownik ustala PIN. Wysokość limitu na karcie określa pożyczkodawca na podstawie comiesięcznych wpływów i historii kredytowej klientów.

Karta kredytowa online. Santander Consumer Bank – bank od kredytów oferuje m.in. kartę Visa Comfort bez wychodzenia z domu – umowę z bankiem można zawrzeć za pośrednictwem kuriera lub zdalnie, przez Internet. Poza tym z karty można korzystać online – wystarczy wpisać wymagane dane, m.in. kod CW, by podpiąć kartę na przykład do aplikacji pozwalających zamawiać posiłki, przejazdy czy korzystać z innych usług.

Wygoda i elastyczność. Karta kredytowa od ręki to dobry sposób, by mieć przy sobie dodatkowe środki na różne sytuacje losowe. Jeśli nie masz gotówki ani pieniędzy na koncie, masz dostęp do dodatkowych środków w ramach przyznanego przez bank limitu. Przelewy z karty kredytowej wykonuje się szybko, od ręki i bezproblemowo. Można też płacić kartą kredytową z poziomu telefonu. Do kwoty 100 zł można zapłacić kartą lub urządzeniem wyposażonym w funkcję płatności zbliżeniowej (NFC) bez podawania PIN-u.

Środki na dowolny cel. Dodatkowe środki można przeznaczyć na dowolny cel – m.in. na zakupy w sklepie odzieżowym, wyjazd lub remont mieszkania. Będzie świetnym rozwiązaniem, jeśli niespodziewanie potrzebna nam jest gotówka.

Bezpieczne zakupy. W razie zgubienia czy kradzieży karty kredytowej można ją zastrzec online, na infolinii albo w oddziale banku. Z kolei dzięki usłudze 3D Secure płatności internetowe są w pełni bezpieczne.

Korzystając z karty kredytowej, można m.in. dokonywać płatności bezgotówkowych oraz dokonywać przelewy w sklepach online, ale także zarządzać swoimi finansami.

 

 


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij