Finanse

Poznaj korzyści posiadania karty kredytowej

Karta kredytowa to usługa gwarantująca atrakcyjne warunki spłaty, m.in. okres bezodsetkowy, a także dużą dowolność – środki te można przeznaczyć na wybrany cel. Karta kredytowa to elementarne narzędzie płatnicze, ale także produkt kredytowy. Poniżej wyjaśniamy, jakie są korzyści wynikające z posiadania karty kredytowej.

Karta kredytowa od ręki

Karta kredytowa to usługa dostępna w różnych bankach. Działa jak limit kredytowy, ale dodatkowe środki są do wykorzystania w formie karty. W razie potrzeby są one pobierane z rachunku kredytowego, otwartego specjalnie dla danego usługobiorcy.

Karta kredytowa od ręki jest w ofercie większości banków – warto złożyć o nią wniosek, gdyż przydaje się nie tylko na co dzień, ale też w różnych sytuacjach niespodziewanych. Każdy klient otrzyma indywidualny numer karty. Dzięki niej można uniknąć stresu w razie np. potrzeby skorzystania z pomocy dentysty, zakupu biletu czy awarii w mieszkaniu albo auta. Przekonaj się, że warto mieć przy sobie kartę kredytową.

Najważniejsze korzyści wynikające z posiadania karty kredytowej

Posiadanie takiej karty wiąże się z wieloma korzyściami. Ten instrument finansowy gwarantuje m.in. swobodę, wygodę, szybki dostęp do dodatkowych środków bez prowizji czy też – dla płatności bezgotówkowych – odsetek w ramach okresu bezodsetkowego. Wyjaśniamy, jak działa karta kredytowa, a także dlaczego warto mieć ją zawsze przy sobie.

Karta kredytowa Visa Comfort

Płynność finansowa. Karta zapewnia swobodę i płynność bez ryzyka zadłużenia. Jeśli zwrócisz wykorzystane środki w ramach okresu bezodsetkowego, będzie to pożyczka bez odsetek.

Dostępność. Taka karta jest dostępna dla każdego, kto ukończył 18 lat. Bank nadaje klientowi numer karty kredytowej, a użytkownik ustala PIN. Wysokość limitu na karcie określa pożyczkodawca na podstawie comiesięcznych wpływów i historii kredytowej klientów.

Karta kredytowa online. Santander Consumer Bank – bank od kredytów oferuje m.in. kartę Visa Comfort bez wychodzenia z domu – umowę z bankiem można zawrzeć za pośrednictwem kuriera lub zdalnie, przez Internet. Poza tym z karty można korzystać online – wystarczy wpisać wymagane dane, m.in. kod CW, by podpiąć kartę na przykład do aplikacji pozwalających zamawiać posiłki, przejazdy czy korzystać z innych usług.

Wygoda i elastyczność. Karta kredytowa od ręki to dobry sposób, by mieć przy sobie dodatkowe środki na różne sytuacje losowe. Jeśli nie masz gotówki ani pieniędzy na koncie, masz dostęp do dodatkowych środków w ramach przyznanego przez bank limitu. Przelewy z karty kredytowej wykonuje się szybko, od ręki i bezproblemowo. Można też płacić kartą kredytową z poziomu telefonu. Do kwoty 100 zł można zapłacić kartą lub urządzeniem wyposażonym w funkcję płatności zbliżeniowej (NFC) bez podawania PIN-u.

Środki na dowolny cel. Dodatkowe środki można przeznaczyć na dowolny cel – m.in. na zakupy w sklepie odzieżowym, wyjazd lub remont mieszkania. Będzie świetnym rozwiązaniem, jeśli niespodziewanie potrzebna nam jest gotówka.

Bezpieczne zakupy. W razie zgubienia czy kradzieży karty kredytowej można ją zastrzec online, na infolinii albo w oddziale banku. Z kolei dzięki usłudze 3D Secure płatności internetowe są w pełni bezpieczne.

Korzystając z karty kredytowej, można m.in. dokonywać płatności bezgotówkowych oraz dokonywać przelewy w sklepach online, ale także zarządzać swoimi finansami.

 

 

Shares: