Finanse

Faktury VAT i bez VAT. Wystaw w programie w kilka minut!

Przygotowywanie dokumentów dla kontrahentów może być żmudne, jednak nie musi. Jeżeli przedsiębiorca zaopatrzy się we właściwe narzędzie pracy, które uprości mu wystawianie faktur, wówczas widoczna będzie oszczędność i czasu i pieniędzy. Jakie narzędzie wybrać?

Prosty program do FV

Programów do faktur jest wiele. Jednak jak wybrać ten najlepszy? Na pewno warto przetestować oferowane funkcjonalności. W przypadku niektórych programów można zrobić to za darmo. Tak jest w chociażby z oprogramowaniem Faktura Small Business. Ten program do faktur należy do łódzkiej firmy MEGA-TECH i jest znany już od ponad 10 lat. Przygotowany przez firmę program dba o wygodę użytkownika i użyteczność wprowadzanych rozwiązań. W programie tym można przygotować takie dokumenty jak: faktura VAT marża, proforma, uproszczona, końcowa, faktura VAT, faktura bez VAT i wiele więcej. Program jest bardzo uniwersalny, gdyż może z niego korzystać zarówno czynny podatnik jak i zwolniony z VAT.

Szybka obsługa kontrahenta i wystawianie faktur

Program do wystawiania faktur FSB posiada opcje, które oszczędzają czas jego użytkowników. W programie tym można przygotować kartoteki klientów, co znacznie upraszcza kolejne transakcje. Podczas wystawiania faktur wpisując w przygotowany formularz numer NIP kontrahenta zarejestrowanego w CEIDG, jego dane pobiera się z bazy automatycznie. Z łatwości wystawia się także faktury w obcych walutach i językach. Program pozwala wygenerować pliki np. w języku niemieckim, angielskim czy rosyjskim. Średni kurs waluty na dany dzień pobierany jest z bazy NBP. 

Fakturowanie z programem Faktura Small Business jest szybkie i przyjemne. Przedsiębiorca, który zdecyduje się na jego używanie z pewnością będzie zadowolony z oferowanych możliwości. Jest ich naprawdę wiele i bardzo przydają się w fakturowaniu w 2019 roku. To również dobre rozwiązanie na nadchodzący rok 2020.

Shares: