Dzieci

Powrót do szkoły – jaki plecak wybrać?

Praktyczny, funkcjonalny i wygodny plecak to jedna z tych rzeczy, o której w pierwszej kolejności myślimy, jeśli chcemy kupić naszemu dziecku wyprawkę na nowy rok szkolny. Dzięki komfortowemu tornistrowi, nasza pociecha może zarówno spakować się do szkoły, ale również na wycieczkę czy nawet do codziennych aktywności, jak spacer lub wyjście na plac zabaw. Jaki zatem plecak wybrać, aby dziecko czuło się dobrze, bez problemu pakowało do niego wszystkie potrzebne rzeczy, a przy okazji wyglądało stylowo? Oto kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę.

Wygoda i funkcjonalność

Można się spierać o to, czy dzieci w plecakach noszą za dużo, jednak nie będziemy polemizować w faktami – plecak szkolny musi być pojemny. Warto też zwrócić uwagę na ilość kieszeni i przegródek, aby dziecko mogło w jakiś sposób posegregować potrzebne rzeczy i niczego nie zgubić.

Plecak powinien mieć też regulowane, komfortowe szelki, aby idealnie dopasować tornister do wzrostu dziecka. Niektóre plecaki mają również inne ciekawe rozwiązania, takie jak: antykradzieżowa komora główna zapinana na zamek błyskawiczny czy przepinany pasek, który zamieni tornister w stylową torbę.

Bezpieczeństwo i jakość materiałów

Bezpieczeństwo naszego dziecka, jak i rzeczy w jego plecaku to niezwykle ważna sprawa, o którą musimy zadbać. Upewnijmy się zatem, że tornister, który kupujemy ma na sobie odblaski lub świecące elementy, która zwiększa widoczność naszej pociechy, gdy na zewnątrz będzie już ciemno.

Wspominaliśmy już o antykradzieżowej komorze? To też bardzo ciekawe rozwiązanie, na które możecie zwrócić uwagę. Niezwykle istotną kwestią jest również jakość materiałów, z których wykonano plecak. Dobrze by tworzywo było też wodoodporne. Dobrym rozwiązaniem będzie np. niezwykle wytrzymały materiał typu OXFORD, który również ochroni rzeczy naszej pociechy przed deszczem.

Innowacyjność i ciekawe dodatki

Najnowsze plecakowe trendy obfitują w innowacyjne i ciekawe rozwiązania. Niektóre plecaki wyposażone zostały np. w zewnętrzny port USB oraz wyjście na słuchawki. Posiadają wkomponowany zestaw nowoczesnych odblasków, zapewniających dobrą widoczność użytkownika plecaka również po zmroku. Do plecaków dołączane są czasami również przydatne akcesoria np. piórnik, torba typu nerka, worek na buty czy cyfrowa kłódka.

Wygląd i styl

Tutaj wszystko zależy od tego w jakim wieku jest nasze dziecko. Nastolatki na pewno wybiorą plecak damski, torbę typu shopper lub taką wykonaną ze skóry czy nietuzinkowego materiału. Dzieciaki zapewne bardziej zadowolone będą z plecaka z jakimś bajkowym motywem lub takiego, który rzuca się w oczy poprzez piękne kolory i wzory. Na szczęście jest ich całe mnóstwo, więc na pewno każdy wybierze coś dla siebie.

Powrót dziecka czy nastolatka do szkoły to bardzo ważne wydarzenie i lepiej być na nie odpowiednio przygotowanym. Jesteśmy ciekawi na co Wy postawicie w tym roku i która z wyżej wymienionych cech jest najważniejsza dla Was i Waszych pociech. Bogaty wybór kolorowych i funkcjonalnych plecaków szkolnych, plecaków miejskich oraz plecaków młodzieżowych, zachwyci Cię wysoką jakością wykonania oraz szerokim spektrum innowacyjnych rozwiązań. Wystarczy poszperać troszkę w internecie i na pewno uda się zakupić coś wyjątkowego.

Shares: