Dzieci

Jakie książki uzupełniające warto kupić dziecku szkolnemu?

Co roku, wraz z końcem wakacji rozpoczyna się gorący sezon w księgarniach. To właśnie wtedy uczniowie i rodzice ruszają szturmem po zakup podręczników do nauki w nowym roku szkolnym. Coroczne zakupy warto jednak poszerzyć o inne ciekawe pozycje wydawnicze. Jakie książki – poza tymi obowiązkowymi – mogą przydać się uczniom? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Nie tylko podręczniki szkolne

Edukacja szkolna to niekończące się pasmo kartkówek, sprawdzianów, projektów i wreszcie egzaminów kończących poszczególne etapy nauki. Aby zdobywanie wiedzy przebiegało w sposób jak najbardziej efektywny i przyjazny młodym ludziom, poza podręcznikami wskazanymi przez pedagogów warto uzupełnić domową biblioteczkę naszego dziecka o inne interesujące pozycje wydawnicze. Na rynku znajdziemy aktualnie naprawdę sporo najróżniejszych książek stanowiących dodatkowe źródło wiedzy dla dzieci i młodzieży. Biorąc choćby na warsztat królową nauk czyli matematykę – w księgarniach dostępnych jest wiele książkowych pomocy edukacyjnych, dzięki którym nasze pociechy będą mogły jeszcze bardziej rozwinąć swoje matematyczne skrzydła. Począwszy od najróżniejszych zbiorów zadań do szkoły podstawowej, zestawów zadań maturalnych czy konkursowych, na książkach z łamigłówkami matematycznymi skończywszy.

Co dla ósmoklasistów i uczniów klas maturalnych?

Podczas obowiązkowej edukacji szkolnej uczniowie podchodzą do dwóch ważnych egzaminów. Pierwszy z nich to egzamin ósmoklasisty, do którego – jak sama nazwa wskazuje – przystępują uczniowie po ukończeniu ósmego roku edukacji w szkole podstawowej. Kolejnym istotnym testem wiedzy dla uczniów jest egzamin maturalny (dawniej zwany egzaminem dojrzałości), zdawany w ostatniej klasie liceum ogólnokształcącego. Przygotowując się do nich warto uczyć się nie tylko z podręczników szkolnych, ale czerpać informacje również z innych wartościowych źródeł. Bardzo przydatne okazują się być najróżniejsze repetytoria wiedzy, które w skondensowany i przystępny sposób omawiają najważniejsze zagadnienia wymagane podczas wspomnianych sprawdzianów wiedzy.

Gdzie kupować podręczniki szkolne i pozostałe książki?

Najlepszym miejscem, gdzie można zakupić podręczniki szkolne, jak i wiele innych książek pomocnych w szkole są księgarnie internetowe. Bogaty asortyment, bezstresowe i szybkie zakupy, wygodne wyszukiwarki produktów oraz konkurencyjne ceny – to najważniejsze atuty zakupów w księgarniach internetowych. Jedną z dobrze zaopatrzonych księgarni internetowych oferujących książki w przystępnych cenach jest krakowska księgarnia matfel.pl. Znajdziemy w niej również przybory piśmiennicze, plecaki, gry planszowe oraz wiele innych produktów.

Shares: