Pomocne wskazówki dotyczące odciągania pokarmu za pomocą laktatora

Początki rodzicielstwa bywają ciężkie dla świeżo upieczonych opiekunów małego człowieka. Warto ułatwić sobie tą przygodę i skorzystać ze wsparcia laktatora. Mimo że nauka korzystania z niego wymaga cierpliwości, może okazać się wręcz niezastąpionym elementem codzienności mamy.

Kiedy sięgnąć po laktator?

Korzystanie z laktatora nie zawsze jest konieczne, jednak jest wiele sytuacji kiedy może się on okazać dużym wsparciem. Przede wszystkim stosowanie laktatora jest pomocne w pobudzeniu laktacji, w przypadku niedoboru pokarmu lub wręcz przeciwne w przypadku nadmiernej ilości pokarmu. Odmawianie ssania lub trudności z uchwyceniem brodawki też są jednym
z momentów kiedy warto zdecydować się na odciąganie pokarmu. Często mama nie ma możliwości ciągłego przebywania przy dziecku, w takich sytuacjach laktator jest wręcz niezbędny, jeśli chcemy je pozostawić na mleku z piersi, co jest zalecane przez wielu specjalistów.

Jak wygląda proces odciągania pokarmu?

Korzystanie z laktatora jak każda nowa umiejętność wymaga nieco wprawy. Pamiętaj, aby przed odciąganiem umyć ręce oraz laktator został umyty, nie wolno pomijać też wyparzania. W przypadku problemów z laktacją warto wziąć ciepły prysznic lub zrobić piersiom ciepły okład. Dobrze jest znaleźć wygodną pozycję z podparciem pod plecy, w możliwe zacisznym miejscu, tak aby organizm mógł się zrelaksować. Umieść brodawkę w lejku i przyciśnij do piersi nakładkę tak, by pokrywała pierś, bez wydostawania się powietrza na zewnątrz. W zależności od modelu laktatora rozpocznij odciąganie zgodnie z instrukcją producenta. Jeśli chcesz zwiększyć prędkość wypływania pokarmu, pochyl się lekko do przodu, pozostawiając butelkę niezmiennie w pozycji pionowej. Pamiętaj, aby początkowo odciągać pokarm,
w krótkich kilkuminutowych seriach z każdej piersi. Aby usprawnić proces odciągania, można wybrać laktator elektryczny lub podwójny model. Bez względu na to na jak często będziesz
z niego korzystać warto postawić na sprawdzonego producenta.

Laktator Medela – sprzymierzeniec każdej mamy

Firma Medela jest niewątpliwym liderem na rynku laktatorów i od lat cieszy się zaufaniem klientów, będąc jednym z najczęściej wybieranych przez rodziców producentów. W ofercie możemy wybierać zgodnie z własnymi potrzebami i preferencjami, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele modeli, poniżej prezentujemy wybrane:

  • Freestyle Flex — elektryczny laktator Medela na dwie piersi, idealny dla zabieganej mamy, która stawia na szybkość i niezawodność. Jest lekki i kompaktowy, co ułatwia zabieranie go ze sobą w podróż. Użytkownikowi pozwala na dopasowanie do swojego ciała trybu działania, a oferuje ich aż 9. Ten laktator Medela jest jednym
    z najnowocześniejszych na rynku, o czym świadczy możliwość połączenia go z aplikacją mobilną i monitorowania sesji odciągania pokarmu.
  • Swing Maxi Flex — to również model dwufazowy, wyposażony w lejek, którego technologia pozwala na dopasowanie go do piersi bez uczucia dyskomfortu, w ulubionej pozycji.
  • Swing Flex – to odpowiednik powyższego modelu z przeznaczaniem na jedną pierś.
  • Easy Expression – innowacyjny laktator Medela w formie gorsetu. Ten laktator Madela pozwala na odciąganie pokarmu bez użycia rąk. Konstrukcja podrzymuje lejki, a Ty w tym czasie możesz czytać ulubioną książkę.

Opublikowano

w

przez

Tagi:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij