Zdrowie

Pomocne wskazówki dotyczące odciągania pokarmu za pomocą laktatora

Początki rodzicielstwa bywają ciężkie dla świeżo upieczonych opiekunów małego człowieka. Warto ułatwić sobie tą przygodę i skorzystać ze wsparcia laktatora. Mimo że nauka korzystania z niego wymaga cierpliwości, może okazać się wręcz niezastąpionym elementem codzienności mamy.

Kiedy sięgnąć po laktator?

Korzystanie z laktatora nie zawsze jest konieczne, jednak jest wiele sytuacji kiedy może się on okazać dużym wsparciem. Przede wszystkim stosowanie laktatora jest pomocne w pobudzeniu laktacji, w przypadku niedoboru pokarmu lub wręcz przeciwne w przypadku nadmiernej ilości pokarmu. Odmawianie ssania lub trudności z uchwyceniem brodawki też są jednym
z momentów kiedy warto zdecydować się na odciąganie pokarmu. Często mama nie ma możliwości ciągłego przebywania przy dziecku, w takich sytuacjach laktator jest wręcz niezbędny, jeśli chcemy je pozostawić na mleku z piersi, co jest zalecane przez wielu specjalistów.

Jak wygląda proces odciągania pokarmu?

Korzystanie z laktatora jak każda nowa umiejętność wymaga nieco wprawy. Pamiętaj, aby przed odciąganiem umyć ręce oraz laktator został umyty, nie wolno pomijać też wyparzania. W przypadku problemów z laktacją warto wziąć ciepły prysznic lub zrobić piersiom ciepły okład. Dobrze jest znaleźć wygodną pozycję z podparciem pod plecy, w możliwe zacisznym miejscu, tak aby organizm mógł się zrelaksować. Umieść brodawkę w lejku i przyciśnij do piersi nakładkę tak, by pokrywała pierś, bez wydostawania się powietrza na zewnątrz. W zależności od modelu laktatora rozpocznij odciąganie zgodnie z instrukcją producenta. Jeśli chcesz zwiększyć prędkość wypływania pokarmu, pochyl się lekko do przodu, pozostawiając butelkę niezmiennie w pozycji pionowej. Pamiętaj, aby początkowo odciągać pokarm,
w krótkich kilkuminutowych seriach z każdej piersi. Aby usprawnić proces odciągania, można wybrać laktator elektryczny lub podwójny model. Bez względu na to na jak często będziesz
z niego korzystać warto postawić na sprawdzonego producenta.

Laktator Medela – sprzymierzeniec każdej mamy

Firma Medela jest niewątpliwym liderem na rynku laktatorów i od lat cieszy się zaufaniem klientów, będąc jednym z najczęściej wybieranych przez rodziców producentów. W ofercie możemy wybierać zgodnie z własnymi potrzebami i preferencjami, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele modeli, poniżej prezentujemy wybrane:

  • Freestyle Flex — elektryczny laktator Medela na dwie piersi, idealny dla zabieganej mamy, która stawia na szybkość i niezawodność. Jest lekki i kompaktowy, co ułatwia zabieranie go ze sobą w podróż. Użytkownikowi pozwala na dopasowanie do swojego ciała trybu działania, a oferuje ich aż 9. Ten laktator Medela jest jednym
    z najnowocześniejszych na rynku, o czym świadczy możliwość połączenia go z aplikacją mobilną i monitorowania sesji odciągania pokarmu.
  • Swing Maxi Flex — to również model dwufazowy, wyposażony w lejek, którego technologia pozwala na dopasowanie go do piersi bez uczucia dyskomfortu, w ulubionej pozycji.
  • Swing Flex – to odpowiednik powyższego modelu z przeznaczaniem na jedną pierś.
  • Easy Expression – innowacyjny laktator Medela w formie gorsetu. Ten laktator Madela pozwala na odciąganie pokarmu bez użycia rąk. Konstrukcja podrzymuje lejki, a Ty w tym czasie możesz czytać ulubioną książkę.
Shares: