Kuchnia

Organizujemy pierwsze urodzinki maluszka w zaciszu domowym. Jak je przygotować i co zaserwować?

Epidemia czy nawet pandemia koronawirusa spowodowała, że wprowadzone zostały restrykcje i niestety mamy wiele zakazów, choćby ten dotyczący organizowania imprez rodzinnych. Urodziny dziecka i to pierwsze, to oczywiście wyjątkowa okazja, jednak nadal nie można łamać nałożonych restrykcji, wszak zdrowie i życie jest najważniejsze. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować urodzinki maluszka tylko dla domowników. W dzisiejszym poradniku doradzimy Wam, jak je przygotować i co zaserwować?

Dobrze, że są sklepy internetowe

Nie trzeba nawet wychodzić z domu, by zrobić zakupy. Sklepy internetowe to jednak duże, a wręcz ogromne udogodnienie. Warto więc robić w nich zakupy. Dekoracje takie jak baloniki możecie zamówić choćby przez serwis Allegro, z kolei blachy, akcesoria czy inne wyposażenie do kuchni w sklepie cukierniczym. Polecamy Wam elhandel.pl – znajdziecie tam szeroki wybór, wysokiej jakości produkty i to w niskiej cenie. Także prezenty można zamówić przez sieć. Pamiętajcie jednak, że liczy się jakość, nie ilość i trzeba wybierać tylko i wyłącznie te posiadające certyfikaty. Zakupy internetowe mają wiele zalet, wszystko dostarczone jest do domu, a dodatkowo możecie łatwo porównać ceny różnych towarów, a więc sporo zaoszczędzić. A jak wiadomo, mając małe dziecko, sporo się wydaje, dlatego też warto przynajmniej na innych rzeczach w miarę możliwości zaoszczędzić.

Krok pierwszy: stroimy mieszkanie

Na samym początku warto pomyśleć o przystrojeniu mieszkania czy pokoju, gdzie będzie odbywać się przyjęcie. Najlepiej wybrać kolorowe baloniki w różnych kształtach. Można także powiesić plakaty z rysunkami czy innymi animacjami. Oczywiście, że dziecko nie będzie pamiętać swoich urodzin, ale te chwile możecie zawsze uwiecznić na zdjęciach, dzięki temu wszyscy będziecie mieć pamiątkę na lata. Pamiętajcie jednak, aby zrezygnować z przebieranek, zatem strój klauna absolutnie się nie sprawdzi, gdyż dziecko może tylko się przestraszyć. Co najwyżej możecie ubrać śmieszne czapeczki urodzinowe, ale zrezygnujcie też z konfetti. Należy także udekorować stół. Można wykorzystać kolorowy obrus. Zamiast porcelany lepiej wybrać papierowe talerzyki i kubeczki.

Krok drugi: wybieramy menu

Czas najwyższy pomyśleć o menu. Musi ono być dostosowane do wszystkich domowników. Jeżeli w domu poza solenizantem są inne dzieci, zapewne nie obejdzie się bez chipsów, ale zawsze możecie postawić na zdrową wersję, czyli wybrać chipsy z owoców czy warzyw. Koniecznie zaserwujcie także soki i to najlepiej te świeżo wyciskane. Jeżeli chodzi zaś o posiłki tzw. konkretne, to zawsze możecie przygotować pizzę. W końcu raz na jakiś czas można pozwolić sobie na małą dawkę fast foodu. Ale jeżeli samodzielnie przygotujemy pizze i użyjemy sporo warzyw, a mniej sera to nasza pizza może być także zdrowa. Można także zdecydować się na tortille z duszonym kurczakiem. Oczywiście czas pomyśleć o menu małego solenizanta, ale jak wiecie nie należy zbytnio kombinować i podawać maluszkowi nowych produktów, gdyż może zakończyć się to bólem brzuszka. Lepiej postawić na słoiczki, ale jak zapewne wiecie, należy je samodzielnie przygotować. Można zrobić np. mus z mięsa królika z dodatkiem batatów i marchewki.

Krok trzeci: czas na deser

Warto także samodzielnie przygotować deser, a zasadniczo tort. Najlepiej z takich produktów, które dziecko już kosztowało i je, w końcu ważne, by solenizant zasmakował urodzinowego specjału. W Internecie znajdziecie wiele przepisów na zdrowe wypieki. Jeżeli chcecie, aby tort był jeszcze atrakcyjniejszy, to wybierzcie formy do ciasta w kształcie zwierząt. Dodatkowo możecie zdecydować się na zakup dekoracyjnych tytek. Zatem zakupy w sklepie cukierniczym wydają się absolutnie obowiązkowe.

Pierwsze urodzinki są ważną okazją i dla maluszka i dla Was. Jednak absolutnie nie organizujcie dużych imprez, lecz przygotujcie przyjęcie tylko dla domowników. Nie można ryzykować zdrowiem Waszym i Waszych gości. Ale nie oznacza to wcale, że urodziny maluszka nie będą udane. W końcu nawet w małej grupie możecie się bawić się i to super się bawić, a z dziadkami zawsze możecie połączyć się telefonicznie lub internetowo. Koniecznie też skorzystajcie z naszych rad.

Shares: