Lifestyle

Orbitrek – ćwiczenia wspomagające odchudzanie

Szukasz recepty na odchudzanie? Podstawą jest zdrowa dieta i odpowiednie, regularne ćwiczenia. Jednymi z najbardziej efektywnych przyrządów do ćwiczeń, wspomagających odchudzenie i poprawiających kondycję są orbitreki. Jest urządzeniem 3w1, bo łączy zalety steppera, bieżni i roweru stacjonarnego. To wszystko znajdziemy w małym, poręcznym urządzeniu które możemy z łatwością umieścić w swoich czterech kątach. Najważniejszym fazami „orbitrekowego” treningu są: rozgrzewka, trening właściwy i ćwiczenia rozluźniające. Należy pamiętać by na rozgrzewkę przeznaczać 10 minut czasu, następnie ćwiczenie właściwe to ok min. 20-25 minut ćwiczeń, stopniowo zwiększając tempo. Ćwiczenia rozluźniające to min. 5 minut, stopniowo zwalniając i wykonując coraz wolniejsze ruchy.

 

Czy ćwiczenia na orbitreku rzeczywiście wspomagają odchudzanie?

 

Ćwiczenia na orbitreku mogą rzeczywiście pomóc w walce z nadwagą i otyłością oraz wspomóc proces odchudzania. Powinniśmy pamiętać jednak o kilku ważnych zasadach: 

  1. Podczas ćwiczeń powinniśmy kontrolować swój puls, nasze tętno nie powinno przekraczać ani być niższe niż 70-80 % Hrmax;
  2. Czas ćwiczeń nie powinien być krótszy niż 30 minut, gdyż dopiero po 20 minutach organizm zaczyna spalać nagromadzony tłuszcz;
  3. Trening powinien być regularny, czyli odbywać się min. 3 razy w tygodniu;
  4. Dobrze jest stosować trening interwałowy, powoduje on spalanie tkanki tłuszczowej nawet do kilkunastu godzin po treningu. 

 

Efekty ćwiczeń na orbitreku

 

  • Poprawa samopoczucia: Każdy o tym pewnie dobrze wie, że ruch wpływa pozytywnie na samopoczucie. Organizm wydziela wtedy hormony szczęścia, dzięki czemu poprawia się nam nastrój i nastawienie do otoczenia;
  • Utrata kalorii: W ciągu godziny możemy spalić od 500 do 800 kalorii. To podobny wynik jak podczas biegania, jednak to trening na orbitreku jest mniej obciążający dla naszych stawów. Utrata kcal następuje tutaj bardzo szybko, dlatego ćwiczenia dają nam dobre efekt;
  • Redukcja tłuszczu w obrębie pasa: Podczas treningu na orbitreku następuję zwiększenie tempa metabolizmu. Dzięki czemu organizm zaczyna pozbywać się tłuszczu z miejsc, w którym jest go najwięcej – przede wszystkim z brzucha, ale także z ud, bioder i ramion. 
  • Poprawa sylwetki: Podczas tego treningu pracuje większość mięśni. Taki trening pozwoli nam wymodelować ciało i uzyskać idealną smukłą sylwetkę. 

Jak często ćwiczyć na orbitreku?

 

 

Rekomendowana częstotliwość ćwiczeń na orbitreku to treningi co najmniej 3 razy w tygodniu po około 30-60 minut. Jedynie regularność w ćwiczeniach pozwoli nam osiągnąć wymarzone efekty, dlatego jest to bardzo ważna kwestia. Przed ćwiczeniami warto zrobić małą rozgrzewkę i przygotować mięśnie i swoje ciało do treningu, poprzez trening kardio lub ćwiczenia rozluźniające. 

 

Shares: