Uroda

Olejek do brody – 3 powody, dla których warto na niego postawić

Broda jeszcze do niedawna była przejawem braku wyczucia stylu i oznaką, że mężczyzna nie dba o siebie. Czasy się jednak zmieniły, a zarost urósł do jednego z największych atrybutów męskości. Odpowiednio zadbany dodaje pazura i pewności siebie. Należy pamiętać o jego codziennej pielęgnacji, której podstawą powinien być dobry olejek do brody. Dlaczego warto na niego postawić? Podpowiadamy.

Olejek do brody – optymalne nawilżenie skóry

Jednym z powodów, dla których broda może wyglądać nieatrakcyjnie, a tempo jej wzrostu pozostawiać wiele do życzenia jest przesuszona skóra twarzy. Od jej kondycji w dużej mierze zależy wygląd zarostu oraz to, jak szybko włoski pojawiają się na twarzy. Odpowiednio dobrany olejek do brody to skuteczny sposób na zniwelowanie suchości i napięcia skóry. Jej optymalne nawilżenie pozwala przeciwdziałać bolesnemu wrastaniu włosków oraz zminimalizowanie ryzyka występowania reakcji alergicznych. Naturalne olejki zawarte w kosmetykach do brody ponadto wzmacniają warstwę wodno-lipidową skóry i wspomagają jej regenerację.

Olejek do brody – sposób na gładki i miękki zarost

Brodacze często borykają się z problemem, jakim są twarde i matowe włosy. O ich kondycję należy dbać z równie dużą uwagą jak w przypadku włosów na głowie. W tym celu podstawowa higiena nie wystarczy. Warto sięgnąć po olejek do brody, który dogłębnie nawilża zarost i sprawia, że staje się on przyjemny w dotyku. Odzyskuje on swój natulrany blask, dzięki czemu może stanowić najlepszą wizytówkę mężczyzny. Składniki zawarte w dobrej klasy olejkach do brody zmiękczają włoski, dzięki czemu wyglądają na zdrowe i zadbane. Stosując je regularnie można zauważyć różnicę nie tylko w kondycji zarostu. Można spodziewać się również widocznej poprawy jego zagęszczenia bez rozdwojonych końcówek.

Olejek do brody – ułatwia jej codzienną stylizację

Układanie zarostu w wielu przypadkach stanowi nie lada wyzwanie. Jest to spowodowane naturalną budową włosów, które bardzo często rosną w różnych kierunkach. Ich ujarzmienie wymaga zastosowania odpowiednich środków, dzięki którym broda będzie wyglądać modnie i stylowo. Stylizację brody mocno ułatwia jej odpowiednie przystrzyżenie i wyrównanie, jednak warto wspomagać się dedykowanymi produktami. Odpowiednio dobrany olejek do brody sprawi, że włoski będą lepiej się układać, a nadanie im pożądanego kształtu nie będzie stanowić problemu. Włosy na twarzy ponadto zyskają blask i naturalne piękno.

Shares: