Uroda

Stylizacja brwi krok po kroku

Perfekcyjny makijaż oka to nie tylko ładnie pomalowane powieki i wyraziste rzęsy. Istotną rolę odgrywają również brwi, które nadają spojrzeniu jeszcze większej głębi i podkreślają urodę. Sprawdź, jak prawidłowo wystylizować brwi, aby uzyskać w pełni naturalny efekt.

Stylizacja brwi nie jest łatwa, ponieważ wymaga sporego doświadczenia. Jeśli jednak dojdziesz do wprawy, makijaż wykonasz perfekcyjnie. Pamiętaj jednak, aby do każdego z poniższych kroków podejść z niebywałą precyzją. Jeden, nawet niewielki błąd, może skutkować uzyskaniem mało naturalnego efektu.

Krok 1. Regulacja brwi

Łuk brwiowy powinien mieć idealny kształt tj. musi współgrać z konturem twarzy. Koniecznością jest więc regulacja brwi – za pomocą pęsety lub wosku.

Do twarzy:

  • okrągłej – pasuje łuk z ostrym kątem,
  • owalnej – wybierz delikatny łuk,
  • podłużnej – postaw na brwi płaskie,
  • kwadratowej – sprawdzą się brwi zakrzywione na kształt litery S,
  • trójkątnej – wybierz brwi okrągłe.

Jeśli nie masz doświadczenia w tym zakresie, lepiej zdać się na umiejętności kosmetyczki. Jej wprawne ręce pozwolą na uzyskanie naturalnego kształtu łuku brwiowego.

Pełnej regulacji brwi nie musisz wykonywać za każdym razem. Możesz pominąć ten krok lub usunąć wyłącznie pojedyncze włoski.

Krok 2. Wyczesanie i ułożenie włosków

Po regulacji należy dokładnie wyczesać i ułożyć włoski – tak, aby nadać im pożądany kształt. To bardzo ważny krok, ponieważ ujarzmione brwi będzie łatwiej pomalować.

Krok 3. Wypełnienie brwi

To ostatni etap stylizacji brwi, od którego w dużej mierze zależy efekt. Aby makijaż był jak najbardziej naturalny, doskonale sprawdzi się paleta cieni do brwi – możesz jej używać zamiast klasycznej kredki. Jej atutem jest możliwość lepszego dopasowania koloru kosmetyku poprzez możliwość łączenia dostępnych odcieni.

Jak stosować takie kosmetyki? Paleta cieni do brwi od Annabelle Minerals jest łatwa w użyciu:

  • uzyskaj odpowiednie kolory – łatwo je połączysz, aby uzyskać odcień pasujący do karnacji,
  • podkreśl brew, wykorzystując do tego celu pędzelka do eyelinera,
  • rozświetl łuk brwiowy poprzez nałożenie jasnego cienia za pomocą pędzelka do rozcierania.

Pamiętaj, aby zawsze zaczynać od namalowania linii wzdłuż dolnej krawędzi brwi. Teraz zaznacz górną linię brwi i połącz obie linie ku skroniom, a następnie wypełnij je do 2/3 długości brwi.

Paleta cieni do brwi posłuży również do wypełnienia wewnętrznej części łuku brwiowego. Nadmiar kosmetyku „zdejmij” szczoteczką do brwi.

Gdy dojdziesz do wprawy, stylizacja nie będzie sprawiać większych kłopotów. Ważne jednak jest to, aby zaopatrzyć się w dobrej jakości kosmetyki. Paleta cieni do brwi renomowanej marki to jeden z elementów składających się na sukces.

 

Shares: