Pozostałe

Oleje do drewna Koopmans

Oleje do drewna Koopmans stanowią idealne połączenie klasycznych lnianych olejów wraz z nowoczesnymi i wysokowartościowymi środkami, które wiążą żywice alkidowe. Taka kombinacja wykorzystuje zatem nie tylko naturalne właściwości zabezpieczające lnianego oleju, ale również zdolność alkidowych żywic do przyspieszenia procesu schnięcia pomalowanej powłoki. Oleje Koopmans chronią drewno przed zanieczyszczeniami, na które są one szczególnie narażone na zewnątrz ze względu na panujące tam warunki i chronią też przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Olej lniany wpływa natomiast na naturalną strukturę drewna, dzięki czemu jest ona miła w dotyku oraz znacznie bardziej trwała.

Koopmans Houtolie – olej impregnujący

Koopmans Houtolie idealnie impregnuje oraz jednocześnie zabezpiecza drewno, a dodatkowo reguluje też wilgotność i ułatwia jego oddychanie. Koopmans oferuje różnorodne koloryzowane wersje danego produktu i wersję w naturalnym kolorze zawierającą filtr UV. To idealnie chroni drewno przed opadami atmosferycznymi, wilgocią, słońcem itd. Istotne jest również to, że renowacja drewna nie wymaga wcześniejszego szlifowania albo usuwania poprzedniej warstwy.

Oleje impregnujące Koopmans – zastosowanie i właściwości

Oleje impregnujące Koopmans znajdują różnorodne zastosowanie podczas ochrony drewna znajdującego się na zewnątrz. Te produkty świetnie sprawdzą się przy meblach ogrodowych, deskach tarasowych albo w przypadku drewnianych fasadowych elementach bądź przy architekturze ogrodowej, jak np. altanki, płoty, domy czy też mostki.

Oleje do drewna Koopmans charakteryzują się licznymi właściwościami. Nie bez powodu ta marka jest od wielu lat ceniona na rynku. Te produkty są bardzo łatwe w aplikacji, więc nikt nie powinien mieć z nimi problemu. Oleje Koopmans znalazły wielu wielbicieli, ponieważ są przyjazne dla środowiska. W praktyce intensywnie chronią one drewno i podkreślają jego naturalne piękno. Decydując się na produkty tej marki, użytkownik ma zagwarantowaną ochronę przed biodegradacją podczas sytemu wraz z technicznym impregnatem.

Koopmans Houtolie – oleje do drewna zapewniają ochronę na długi okres czasu w perspektywie nawet kilku lat! Specjalna receptura głęboko wnika wewnątrz drewna.

Oleje impregnujące Koopmans

Oleje impregnujące Koopmans można stosować ciśnieniowo na drewnie, które jest zabezpieczone. Do finalnej powłoki impregnującej można zastosować lakiery alkidowe z linii również Koopmans. Ten koloryzujący środek przeznaczony do ochrony drewna znajdującego się na zewnątrz reguluje także jego wilgotność. Decydując się na tego typu produkty, można intensywnie ochronić drewniany materiał.

Impregnat techniczny Koopmans

Impregnat techniczny marki Koopmans jest ciekłym i wodorozcieńczalnym koncentratem. Pełni on dwie zasadnicze funkcje:

  • bakteriobójczą, która jest przeznaczona do ochrony drewna przed ewentualnymi grzybami, które wywołują rozkład drewna i owadami. Stosuje się go zapobiegawczo do ochrony drewna nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz pomieszczeń.

  • gruntu jako bazy do następnych stosowanych preparatów podczas ochrony drewna. Dzięki temu będzie znacznie lepsza przyczepność kolejnych wykorzystywanych preparatów na danej drewnianej powierzchni.

Impregnat techniczny Koopmans wystarczy rozcieńczyć z wodą, dzięki czemu jest on niezwykle wydajnym produktem. Szacuje się, iż 1-litrowe opakowanie wystarczy, aby zagruntować nawet 30 m2 powierzchni.

Podsumowanie

Właściwe zabezpieczenie drewna jest pierwszym i podstawowym krokiem, aby móc cieszyć się pięknymi drewnianymi elementami w swoim ogrodzie. Ten proces sprawi, iż będą one wyglądać niczym nowe przez okres wielu lat. Warto zdecydować się na zastosowanie sprawdzonych produktów marki Koopmans.

Więcej produktów marki Koopmans / Houtolie znajdziecie w sklepie naszego Partnera:
Timber Market – Oleje Koopmans

Shares: