Pozostałe

Malediwy – podróżniczy hit w dobie pandemii

Mamy świetne wieści – pomimo wielu ograniczeń spowodowanych koronawirusem nadal są kraje, gdzie można bezpiecznie latać w tym sezonie! W ofercie wiosennych i letnich wyjazdów do wyboru są ciekawe kierunki jak Grecja, Włochy i Chorwacja oraz egzotyczne kierunki, m.in. Zanzibar, Malediwy, Meksyk, Dominikana i Kostaryka.

Na okres zimowo-wiosenny numer 1 kierunkiem rekomendowanym przez specjalistów z biura podróży ekskluzywnych i nietuzinkowych CARTER® www.carter.eu są Malediwy. Archipelag słynący z rajskiej scenerii, białych plaży i tęczowych raf koralowych wygląda z pokładu samolotu jak korale rozrzucone na szmaragdowych wodach Oceanu Indyjskiego. To idealny kierunek wakacyjny dla miłośników luksusu, sportów wodnych i nieziemskich widoków w tropikalnym klimacie.

Miejsca i hotele, które warto zobaczyć na Malediwach

Malediwy przyciągają do siebie każdego roku wielu turystów z całego świata; niewątpliwie jest to zasługa krystalicznie czystej i ciepłej wody w Oceanie Indyjskim oraz białych piaszczystych plaże, nad którymi wdzięcznie kołyszą się palmy kokosowe. To także zasługa fenomenalnych warunków do nurkowania w postaci dziewiczych raf, i unikalnej podwodnej scenerii z bogatym życiem morskim i wrakami statków.

Malediwy - podróżniczy hit w dobie pandemii

Najciekawsze atole do nurkowania to Ari, Baa Atol North Male, Atol South Male i Atol Lhaviyani. Spotkac tam mozna rekiny, manty, zółwie morskie. W Atolu Male znajdziecie mnóstwo ośrodków sportowych, w których można wypożyczyć kajaki i brać lekcje surfowania.

Malediwy - podróżniczy hit w dobie pandemii

Stolica Malediwów

Główne miasto archipelagu położone jest w południowej części atolu Male Północne – poza główną wyspą obejmuje jeszcze 3 mniejsze – Villingili, Hulhumalé i Hulhulé, na której usytuowany jest międzynarodowy port lotniczy. Podczas Waszej wizyty na Malediwach warto zwiedzić miasto Male i jego centrum kulturalne, handlowe i turystyczne regionu. W stolicy archipelagu pełnej kolorowych bloków mieszka aż ¼ całej populacji kraju, tym samym jest to największe i jedyne skupisko miejskie regionu. Większość odwiedzających osób spędza 1 dzień w mieście, najczęściej aby zakupić pamiątki i poczuć lokalny klimat w jednej z licznych kafejek i restauracji z wyśmienitą, regionalną kuchnią. Warto zobaczyć główne zabytki jak np.: meczet The Grand Friday Mosque, będący największym meczetem na Malediwach, Pałac Prezydencki i Muzeum Narodowe. Polecamy też odwiedzić w porannych godzinach słynny targ rybny, gdzie zobaczyć można dopiero co złowione ryby, ośmiornice i owoce morza.

Podwodne restauracje na Malediwach w ekskluzywnych hotelach

Wybierając się na Malediwy nie możecie przegapić okazji aby zjeść obiad lub romantyczną kolację w otoczeniu istot podwodnego świata, w jednej z 5 niesamowitych restauracji zlokalizowanych pod powierzchnią oceanu. Pięciogwiazdkowy Hurawalhi Island Resort oferuje 5.8. Undersea Restaurant, największą całkowicie oszklona restauracja na świecie. Leży na głębokości 5,8 metrów i serwuje pyszne kreacje kulinarne.

Malediwy - podróżniczy hit w dobie pandemii

Conrad Maldives Rangali Island w swojej Ithaa Undersea Restaurant może poszczycić się wyśmienitą kartą win i widokami na koralowce. Co więcej, również tutaj można zatrzymać się na wyjątkowy nocleg nocleg w tym samym hotelu. Poza niezwykłą restauracją Hotel Conrad Maldives Rangali może się pochwalić pierwszą na świecie podwodną willą. Jedną z ciekawszych opcji na posiłek i rozrywkę pod taflą oceanu jest restauracja i klub Subsix w hotelu Niyama. znajdujący się 6 metrów poniżej poziomu morza bar zaprasza na śniadanie z szampanem i wieczorne imprezy w międzynarodową muzyką, podczas których można obserwować morską florę i faunę.

Malediwy - podróżniczy hit w dobie pandemii

Zaciekawiły Was powyższe miejsca na Malediwach? Chcielibyście uzyskać więcej informacji na temat bezpiecznych wakacji?

Biuro podróży CARTER® nieprzerwanie od 2003 roku oferuje egzotyczne i luksusowe podróże szyte na miarę i najlepsze hotele świata w atrakcyjnych cenach!

Carter wycieczki

Inspiracje podróżnicze: https://carter.eu/blog/najlepsze-hotele-na-malediwach/

Serdecznie zapraszamy do kontaktu: travel@carter.eu, 22 392 60 16/17
Biuro: ul. Hoża 50/23 w Warszawie
https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

Shares: