Technologia

Nowe smartfony Apple – którego iPhone wybrać?

Interesują Cię nowe smartfony Apple? Którego iPhone wybrać? Lepszą opcją będzie iPhone 14 czy iPhone 14 Pro? Czym różnią się od siebie oba modele? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

 

  1. Czym różni się iPhone 14 od iPhone 14 Pro?
  2. Na co zwrócić uwagę, kupując iPhone 14?

 

Chcesz kupić nowego iPhone’a, ale nie wiesz, który model wybrać? Czym różni się iPhone 14 od iPhone’a 14 Pro? Na jakie parametry zwrócić uwagę, kupując iPhone’a z najnowszej generacji? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie. Już teraz zapraszamy do szybkiego zapoznania się z jego treścią. 

Czym różni się iPhone 14 od iPhone 14 Pro?

Czym właściwie różni się iPhone 14 od iPhone 14 Pro? Który model będzie najlepszym rozwiązaniem? Wszystko zależy od czego, czego właściwie potrzebujesz. Dostępne iPhone 14 w Lantre w atrakcyjnych cenach ma taki sam rozmiar wyświetlacza, co model 14 Pro – 6,1 cali. Przy czym w iPhone 14 jest jedynie wyświetlacz Super Retina XDR, natomiast Pro ma dodatkowo technologię ProMotion i niegasnący wyświetlacz. Dodatkowo w iPhone 14 Pro zastosowano tak zwany Dynamic Island, czyli dynamiczną wyspę w kształcie pastylki, która jest interaktywna.

Znaczące zmiany w obu modelach widać w funkcji „Alarmowe SOS”. Zarówno iPhone 14, jak i dostępny iPhone 14 Pro w Lantre mają specjalne podzespoły wykrywające wypadek. W przypadku systemu aparatów natomiast tańszy model dysponuje zaawansowanym systemem dwóch obiektywów – główny 12 MP i ultraszerokokątny. iPhone 14 Pro natomiast dysponuje aparatem głównym 48 MP, obiektywem szerokokątnym i teleobiektywem. W obu urządzeniach zaimplementowano aparat przedni TrueDepth z autofokusem.

Różnice widać także w czipach – iPhone 14 ma znany już czip A15 Bionic, natomiast iPhone 14 Pro – czip A16 Bionic. Oba urządzenia posiadają Face Id i ultraszybką łączność komórkową 5G. Są również wodoodporne na głębokości wynoszącej maksymalnie 6 metrów do 30 minut. W przypadku obudowy natomiast w iPhone 14 wykorzystano lotnicze aluminium, a iPhone 14 Pro chirurgiczną stal nierdzewna. Oba modele są zgodne z etui, ładowarkami bezprzewodowymi, portfelami i innymi akcesoriami wyposażonymi w MagSafe.

iPhone 14 Pro jest także nieco wyższy, grubszy i cięższy od iPhone 14. Ma więcej zaawansowanych technologii, jeśli chodzi o aparaty i nagrywanie wideo. Jeśli zależy Ci na tym, nie zwlekaj i wybierz model Pro. Jeśli natomiast zdjęcia nie są dla Ciebie priorytetem, gwarantujemy, że iPhone 14 również spełni inne Twoje oczekiwania.

Na co zwrócić uwagę, kupując iPhone 14?

Na co zwrócić uwagę, kupując iPhone 14? Tak naprawdę najważniejsza w tym przypadku jest pojemność. iPhone 14 dostępny jest w wariancie 128, 256 oraz 512 GB, natomiast iPhone 14 Pro może mieć 128, 256, 512 GB lub 1 TB. Wybierz taką pojemność, która spełnia Twoje oczekiwania.

Kolejny parametr to właściwie system aparatów. Jeśli zależy Ci na zdjęciach o maksymalnej jakości oraz na możliwości kręceniu jeszcze lepszych filmów, oczywiście, że optymalnym rozwiązaniem w takim przypadku będzie iPhone 14 Pro. Model ten będzie lepszą opcją także dla tych użytkowników, dla których ważna jest bateria. Na iPhone 14 Pro możesz przez 23 godziny odtwarzać wideo na jednym ładowaniu – o 3 godziny dłużej niż na iPhone 14.

Shares: