Technologia

Jak bezpiecznie przenieść dane firmowe do chmury?

Dane w firmie powinny być objęte jak najlepszą ochroną. Ewentualne błędy i uzyskanie do nich dostępu przez osoby niepowołane może wiązać się z poważnymi konsekwencjami finansowymi oraz wizerunkowymi. Jednym ze sprawdzonych rozwiązań jest przechowywanie danych w chmurze. Jak bezpiecznie można to zrobić?

Czym właściwie jest serwer w chmurze?

Serwer w chmurze jest rodzajem usługi, która polega na udostępnianiu mocy obliczeniowej, a także przestrzeni dyskowej przez dostawców z branży IT. Ze względu na charakter prowadzonej działalności dysponują oni zaawansowaną infrastrukturą informatyczną, w której skład wchodzi specjalnie dostosowany obszar terenu wraz z budynkiem. To w nim znajdują się serwery, a także specjalistyczne systemy ochronne, działające zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Jakie są rodzaje serwerów w chmurze?

Dostawcy oferują zazwyczaj kilka odmian serwerów w chmurze. Pierwsza z nich to typ VPS. Jest to odmiana charakteryzująca się tym, że klient dzieli pewną przestrzeń z innymi osobami. Na to rozwiązanie decydują się zazwyczaj przedsiębiorcy, którzy nie mają dużych wymagań.

Zupełnie inną rolę odgrywa serwer dedykowany. Jego działanie polega na tym, że klient może korzystać z pełnego zakresu mocy obliczeniowej i przestrzeni dyskowej danego serwera, bez konieczności współdzielenia go z innymi osobami. Dzięki temu może korzystać z dużej swobody użytkowania i wielu możliwości.

Chmura dla firm – jakiego dostawcę usług wybrać?

serwera w chmurze można skorzystać, wybierając ofertę jednego z aktualnie najpopularniejszych dostawców usług – Comarch lub INEA. Na co można liczyć, wybierając jeden z dwóch pakietów?

Chmura dla firm od Comarch

W przypadku usługodawcy Comarch, usługi takie jak serwer w chmurze, są świadczone dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Klient może wybrać jeden z kilku formatów cloud computingu, taki jak na przykład publiczny, prywatny, SaaS, PaaS czy IaaS. Informacje są przetwarzane zgodnie z prawem, w tym przepisami regulującymi ustawę RODO. Dane znajdują się w profesjonalnym Data Center, spełniającym warunki stawiane przez standardy TIER. Całość uzupełnia pomoc specjalistów w obsłudze wybranego pakietu.

Nowoczesna chmura dla firm od INEA

Chmura dla firm jest również elementem oferty dostawcy INEA. Usługa dostarczana jest za pomocą zaawansowanego technologicznie INEA Data Center, znajdującego się w podpoznańskim Wysogotowie. Klient ma dostęp do przechowywanych plików 24/7/365 z dowolnego miejsca na świecie. Oprócz tego może skorzystać z opcji backupów w chmurze dla firm – INEA Backup CloudPro.

Chmura dla firm od INEA jest niezawodna dzięki zastosowaniu podzespołów od renomowanych dostawców – Dell® i Intel®. Chmura dla firm INEA wykorzystuje także wirtualizację klasy enterprise, pochodzącą od lidera rynku Vmware®.

 

Shares: