Uroda

Naturalne nawilżenie włosów

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest nawilżenie włosów. A tymczasem, kiedy nie zatrzymują one wystarczającej ilości wilgoci, ich kondycja znacznie się pogarsza. Stają się one łamliwe i kruche, a także pozbawione blasku. Warto więc wiedzieć, jakie są przyczyny niewystarczającego nawilżenia włosów, a także – jak z nim walczyć.

Przyczyny suchych włosów

Specjaliści zgodnie wskazują, że główną przyczyną suchych włosów jest niewłaściwe nawilżenie skóry głowy. Nie może ona wtedy produkować odpowiednich ilości sebum. Jest to problem, który u niektórych osób ma podłoże genetyczne, a samo nawilżenie włosów może także pogarszać się wraz z wiekiem.

Jednak nie bez znaczenia są również czynniki zewnętrzne, które mogą pogarszać kondycję skóry głowy i samych włosów. Mowa między innymi o długotrwałej ekspozycji na intensywne promienie słoneczne. Jest to problem, który zazwyczaj dokucza latem. Z kolei zimą dla włosów szkodliwa może być nadmierna ekspozycja na mróz i wiatr. Z problemem suchych włosów często borykają się także te panie, które często odwiedzają basen. Chlorowana woda może znacznie pogorszyć kondycję fryzury.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że na przesuszenie włosów ma wpływ także niewłaściwa pielęgnacja. Wiele kobiet stosuje szampony, które wykazują silne działanie oczyszczające. Ich codzienne stosowanie może zaburzyć naturalną równowagę skóry głowy i prowadzić do przesuszenia włosów. W celu pozbycia się problemu wystarczy mycie głowy przeprowadzać raz na dwa, trzy dni, by dać skórze czas na naturalną regenerację.

Nawilżające kosmetyki do włosów

Aby raz na zawsze pożegnać problem przesuszonej skóry głowy i kruchych, łamliwych kosmyków, wystarczy wybrać nawilżające kosmetyki do włosów. Znaleźć je można w bogatej i zróżnicowanej ofercie marki Vis Plantis. Kobiety, które chcą, by ich fryzura zachwycała blaskiem i sprężystością, mogą zdecydować się na zakup maseczek odżywek, szamponów i nawilżających sprejów. W ich składzie znaleźć można wyłącznie naturalne substancje, które mają zbawienny wpływ na kondycję włosów. Mowa tutaj o różnego rodzaju olejkach i składnikach roślinnych.

Tym, co sprawia, że kosmetyki Vis Plantis są tak popularne, jeśli chodzi o pielęgnację zniszczonych włosów jest fakt, że posiadają one przyjazny skład, który pozbawiony jest sztucznych, szkodliwych składników.

Podsumowując, osoby które chcą pozbyć się problemu przesuszonych włosów, mają wiele możliwości, jeśli chodzi o nawilżające kosmetyki do włosów. Wystarczy wprowadzić regularne rytuały kosmetyczne, które pozwolą pożegnać problem raz na zawsze. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że na odpowiednie nawilżenie włosów może mieć wpływ także zbilansowana dieta, odpowiednia suplementacja, a także brak stresu. Dlatego też, poza stosowaniem odpowiednich kosmetyków w tym: szampon i odżywka do włosów suchych, należy zadbać o swój styl życia. Piękne, lśniące.zdrowym blaskiem włosy są tak naprawdę w zasięgu ręki każdej kobiety. Klucz to właściwa pielęgnacja, która zadba nie tylko o same włosy, ale i skórę głowy.

Shares: