Zdrowie

Najczęstsze problemy skóry po ciąży. Poznaj je i zwalcz

Ciąża to szczególny czas w życiu kobiety – z pewnością słyszałaś to nie raz. Całe ciało mobilizuje się do tego, by stworzyć zupełnie nowego człowieka. To ogromny wysiłek, któremu poświęcone są wszystkie zasoby. Nie dziwi zatem, że po porodzie może minąć trochę czasu, zanim Twój organizm zacznie funkcjonować jak dawniej. Nie martw się – większość kobiet przez to przechodzi, a na poradzenie sobie z takimi problemami jak: usuwanie rozstępów po ciąży czy kiepska cera, są sprawdzone sposoby!

Rozstępy

Dziecko rośnie w Twoim brzuchu, a wraz z nim rozciąga się skóra. Maluch przecież musi mieć miejsce! Także szybkie przybranie na wadze, może zostawić po sobie ślad. Jak usunąć rozstępy po ciąży? To pytanie spędza sen z powiek wielu młodym mamom. Najlepiej zadbać o elastyczność naskórka w strategicznych miejscach jeszcze zanim czeka je szybki wzrost. Wiedz, że rozstępy to nic innego jak po prostu blizny – tak też trzeba je traktować. Regularne smarowanie odpowiednimi preparatami, przyspieszy ich blaknięcie i sprawi, że staną się niemal niewidoczne.

Przemęczenie

Ostatni trymestr i funkcjonowanie z brzuchem wielkości arbuza to często nie lada próba. Szybciej się męczysz, a najmniejsza aktywność jest dla organizmu wyzwaniem. Zmęczenie odbija się w pierwszej kolejności na stanie skóry. Z pewnością nie jest łatwo znaleźć chwilę wytchnienia, kiedy w domu pojawi się noworodek. Jednak jeżeli nie będziesz wypoczęta, w końcu możesz doprowadzić się do znacznie gorszego stanu. Daj to wyraźnie do zrozumienia swojemu partnerowi. Niech zadba o to, żebyś miała, chociaż chwilę dla siebie!

Brak wody

Pij dużo wody! Niby oczywiste, ale warto nieustannie przypominać o tej zasadzie. To niezbędny składnik do dobrego funkcjonowania całego organizmu. Odpowiednio nawodniona, będziesz wyglądać i czuć się znacznie lepiej. Procesy regeneracyjne również będą przebiegać sprawniej. Zasada jest jedna: ciało musi mieć dostęp do wystarczającej ilości wody.

Warto przeczytać również: bio-oil.com.pl/jak-usunac-rozstepy/

Shares: