Finanse

Na jaki typ inwestowania warto się zdecydować?

Na jaki typ inwestowania warto się zdecydować?

Pieniądz cyfrowy to gorący temat ostatnich lat. Zanim zdecydujesz się na trading przemyśl, jaki typ inwestowania będzie dla Ciebie odpowiedni. Najpopularniejsza możliwość to kupno waluty na giełdzie. Coraz częściej jednak słyszy się również o kontraktach terminowych oraz opcjach binarnych.

Inwestycje krótkoterminowe

Jeśli wybierzesz opcję krótkoterminową, możesz kupować jednostki na kilka dni, godzin, a nawet minut. Masz okazję do zarobienia dużych pieniędzy nawet w niewielkich odstępach czasowych. 

Zmienność panująca na rynku nie jest dobra dla osób, które mają problem z panowaniem nad emocjami. Jeśli zamierzasz zostać profesjonalnym traderem, musisz wykształcić w sobie nawyk codziennego analizowania danych i wykresów. Ponadto przyda Ci się umiejętność akceptowania strat – każdy inwestor doświadcza ich od czasu do czasu.

Broker czy kryptobot?

Jeśli chcesz handlować kryptowalutą przyda Ci się doświadczony pośrednik. Jeśli zdecydujesz się na brokera z Unii Europejskiej, zadbaj o to by podlegał kontroli ze strony CySec. Zweryfikuj jak wygląda system kosztów oraz opłat. Nie powinny znacznie zmniejszyć potencjalnego zysku. Zwróć uwagę również na wysokość dźwigni, wybór kryptowalut oraz dostępność kontraktów CFD. 

Coraz więcej inwestorów wybiera także opcję automatycznego handlu. Wykorzystanie botów, takich jak Bitcoin Revolution, budzi wiele emocji i kontrowersji. Główna zaleta tego rozwiązania to praca ze specjalnym oprogramowaniem, który sprawdza dostępne wskaźniki i dane. Jako użytkownik oszczędzasz czas i masz większe szanse na czerpanie zysków. 

Automatyczny robot ma dużą przewagę nad człowiekiem, ponieważ opiera się na dokładnych wyliczeniach matematycznych i nie ulega emocjom ani presji. Z drugiej strony kryptobot nie stworzy za Ciebie strategii handlowej. Inwestor ustawia własne założenia, a robot jedynie wspomaga ich realizację.

 inwestycje w krypotowaluty

Handel długoterminowy

Handel długoterminowy zakłada przetrzymywanie kryptowalut przez dłuższy czas, z reguły minimum rok. Decydując się na tą możliwość zakładasz, że w długiej perspektywie czasu wartość aktywa wzrośnie.

Handel długoterminowy posiada wiele zalet. Przede wszystkim nie zabierze Ci dużo czasu, ani nie wymaga od Ciebie specjalnych umiejętności, czy codziennej analizy danych. Nie musisz również posiadać dużego kapitału początkowego. Główna wada holdingu to utrata szansy na duży zarobek w krótkim czasie. Poza tym, jeśli nie śledzisz bieżących wydarzeń możesz przegapić wiele istotnych okazji. 

Handel za pomocą kontraktów

Coraz więcej inwestorów poszukuje opcji handlu przy użyciu kontraktów CFD. Ta możliwość daje dostęp do wysokiej dźwigni, szans na większy zysk, ale jednocześnie naraża inwestorów na ryzyko. Potencjalny zysk zależy od różnicy cen w momencie zawarcia kontraktu a chwilą wyjścia. 

Dzięki kontraktom CFD możesz zarabiać na kryptowalutach nie wchodząc w ich posiadanie. Kiedy nie jesteś związany z żadnym aktywem możesz swobodnie przemieszczać się pomiędzy różnymi rynkami. Jeśli chcesz wybrać ten typ inwestycji musisz upewnić się, że wybierasz współpracę z regulowanym podmiotem. Dzięki temu jesteś chroniony przed działaniami oszustów oraz defraudacją.

Inwestowanie za pomocą opcji binarnych

Opcje binarne to obstawianie kursu w określonym kierunku ze stałą funkcją wypłaty. Ta opcja jest najmniej popularna, ale jednocześnie bardzo ciekawa. Istnieje kilka platform, które umożliwiają właśnie ten typ inwestycji. Mamy tu do czynienia ze stosunkowo nowym narzędziem. Trader musi zadecydować, czy ceny za waluty, akcje oraz inne instrumenty w najbliższym czasie zaczną rosnąć, czy spadać. Następnie, po zakończeniu opcji, jeśli przewidywania się sprawdzą, inwestor może liczyć na wypłatę w ustalonej wysokości. 

Opcje binarne pozwalają na osiągnięcie wysokich zarobków w internecie. Dodatkowo są legalne i bezpieczne. Tak jak w przypadku innych opcji, nie unikniesz tutaj ryzyka. Jeśli jednak posiadasz umiejętność obserwacji oraz wiarę we własne umiejętności, masz duże szanse na sukces. 

Niezależnie od tego, jaki model handlu wybierzesz, warto trzymać się poniższych wskazówek:

1. Uważaj na niestabilny rynek 

Rynek kryptowalut ma to do siebie, że może gwałtownie urosnąć lub spaść w przeciągu chwili. Musisz mieć świadomość, że narażasz swój kapitał na wysokie ryzyko. Nigdy nie inwestuj większych środków, niż możesz sobie pozwolić. Nie próbuj również odzyskiwać straconych pieniędzy inwestując wyższe kwoty. 

2. Bądź asertywny 

Traderzy, którzy łatwo ulegają wpływom oraz opiniom innych osób, najczęściej tracą swoje środki. Osoby, które starają się manipulować Twoimi decyzjami, z reguły chcą zarobić, a nie pomóc Ci w sukcesie. 

3. Naucz się, kiedy najlepiej zamykać transakcje

To jedna z podstawowych umiejętności w świecie traderów. Otwarcie pozycji z reguły nie stwarza trudności, jednak opłacalne zamknięcie to już inna kwestia. Zawsze staraj się wykonać tą operację ze zwycięskim trendem. Nie zamykaj zbyt szybko, żeby nie stracić szans na zysk. Nie czekaj również zbyt długo, bo cena może spaść. W miarę możliwości staraj się ograniczać straty. 

 

Shares: