Finanse

Na czym żaden właściciel firmy nie może oszczędzać? Czyli krótki poradnik o ekonomi, ale i bezpieczeństwie mienia

Prowadząc własną firmę trzeba ponosić duże koszty, szczególnie na początku, nim zacznie na siebie zarabiać. Ale są takie rzeczy, na których w żadnym wypadku nie można oszczędzać, nawet rozpoczynając działalność. Jeżeli jesteście ciekawi tych rzeczy, koniecznie przeczytajcie nasz poradnik o ekonomii, ale i bezpieczeństwie mienia.

Chytry dwa razy traci – czyli dlaczego nie można oszczędzać na sprzęcie

fakturyChytry dwa razy traci – to przysłowie jasno ukazuje definicję słów „nadmierna oszczędność” i przedstawia prawdę, że na niektórych rzeczach nie można oszczędzać, gdyż często owe oszczędzanie prowadzi do strat, a tych przecież chce się uniknąć. Dlatego też prowadząc firmę trzeba liczyć się z tym, że pewne wydatki są obowiązkowe i nie można ich nie ponosić. Niewątpliwie bardzo ważne jest wyposażenie firmy w odpowiedni sprzęt, a więc dobrej jakości komputery, drukarki czy urządzenia wielofunkcyjne. Dzięki temu nie będą ciągle się zacinać czy co gorsza psuć, co dzieje się często, gdy kupi się choćby najtańszego laptopa z mało znanej firmy. Oczywiście awarie mogą się zdarzyć, ale bądźmy szczerzy, w przypadku komputera za 10000 zł jest to mniej prawdopodobne niż gdy kupimy ten za 800 złotych. Swoją drogą i parametry techniczne będą znacząco się różniły, przez co praca na gorszym sprzęcie będzie dłuższa i bardziej uciążliwa. Zwróćcie też uwagę na samą gwarancję, im dłuższa, tym lepiej. Warto jeszcze skorzystać z opcji jej przedłużenia, choć często wydaje się to zbędnym wydatkiem, to wcale tak nie jest i w razie awarii bardzo szybko Wasz komputer zostanie naprawiony czy wymieniony na nowy.

Zabezpieczenie ma znaczenie, czyli o firmach IT słów kilka

Niemal każdemu wydaje się, że co jak co, ale na pracy na komputerze zna się dobrze i żadne zagrożenia mu nie straszne, a potem niestety okazuje się, że wiedza na temat radzenia sobie z cyber zagrożeniami jest niewielka bądź niemal zerowa. Dlatego też każdy przedsiębiorca powinien skorzystać z pomocy specjalistów i zdecydować się na profesjonalną obsługę informatyczną, dzięki temu żadne zagrożenie nie będzie straszne. Oczywiście kluczowe znaczenie ma znalezienie specjalistów. My polecamy wam firmę ITBCE z Wrocławia. IT to trudna branża dlatego też trzeba postawić na najlepszych. Swoją drogą warto także zdecydować się na szkolenie wszystkich pracowników, dzięki temu i oni będą sobie zdawać sprawę z licznych zagrożeń. O tym, że dobry program antywirusowy jest niezbędny chyba nie musimy nikomu przypominać.

Nie zadzieraj z urzędem skarbowym

biuro podatkoweJak zapewne wiecie, urząd skarbowy nie wybacza, a często nakłada wysokie kary finansowe, choć jest to napisane pół żartem, to jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że jeżeli nie chcecie być wzywani na posiedzenie, to absolutnie nie możecie popełnić nawet najmniejszego błędu. A bądźmy szczerzy, prowadzenie księgowości nie jest łatwe. Dlatego jeżeli nie macie na to czasu, a nie zatrudniacie swojej księgowej, możecie zlecić to profesjonalistom. Możecie wybrać nawet bardzo wygodną formę online, a jednocześnie nie musicie obawiać się wezwania na audyt ze skarbówki. Dlatego też jeżeli nie macie wiedzy albo czasu, to postawcie na profesjonalne biura rachunkowe.

Zadbaj o bezpieczeństwo mienia

Bardzo ważne jest także bezpieczeństwo mienia, dlatego również o nie należy szczególnie zadbać. Polecamy Wam więc zamontowanie alarmu czy monitoringu. Jeżeli w ciągu dnia przyjmujecie wielu kontrahentów bądź też przez Wasze biuro przechodzi wielu klientów, przyda się także zatrudnienie ochrony. Oczywiście ochroniarze nie muszą być na miejscu, lecz mogą przyjeżdżać tylko i wyłącznie na interwencje.

Na samym końcu przypominamy, że musicie jeszcze zadbać o własną wygodę, a więc odpowiednio przygotować swoje biuro. A więc zadbajcie o samą funkcjonalność, ale ważny jest także prestiż, który przyciąga klientów. Przy wyborze mebli kierujcie się jakością, a nie ceną. Bardzo ważny jest choćby sam fotel biurowy, który powinien być ergonomiczny i gwarantować dobre podparcie dla kręgosłupa, szczególnie gdy spędzacie przed biurkiem 8 godzin.

Shares: