Uroda

Myjnia fryzjerska – na jaki wariant warto się zdecydować?

W każdym salonie stylizacji fryzur, myjnia fryzjerska to jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia. Producenci wyposażenia, dedykowanego tego typu punktom usługowym, prześcigają się w oferowaniu coraz bardziej wymyślnych rozwiązań. Jaką myjnię fryzjerską wybrać? Na jakie cechy należy zwrócić uwagę?

Skupiając się na wyborze myjni do salonu fryzjerskiego, pod uwagę należy wziąć dwie podstawowe cechy produktu – funkcjonalność, która ma bezpośrednie przełożenie na komfort, a co za tym idzie – także na zadowolenie klientów, oraz gabaryty. Różne salony fryzjerskie charakteryzują się różną powierzchnią, więc rozmiar myjni musi stanowić kompromis między wymiarami a użytecznością.Myjnia fryzjerska do dużego salonu – warto postawić na kompletne rozwiązanie

W przypadku salonów, w których przestrzeń nie stanowi istotnego ograniczenia, najlepiej zdecydować się na model połączony z fotelem. Takie rozwiązanie zapewnia największy możliwy komfort. Wynika to z faktu, że fotel jest nachylony pod optymalnym kątem i idealnie dopasowany do kształtu misy. Przekłada się to na odpowiednią wygodę – chyba każda osoba, która miała okazję siedzieć w takim fotelu, potwierdzi, że było to wyjątkowo relaksujące i odprężające doznanie.

Myjka fryzjerska w małym salonie – kompaktowe wymiary nie przekreślają funkcjonalności

Takie rozwiązanie nie sprawdzi się jednak w lokalach, w których ważny jest każdy metr kwadratowy powierzchni. W tym przypadku, dobrym wyborem będzie myjka fryzjerska wolnostojąca, czyli niezintegrowana z fotelem. W takim przypadku, do misy dostawiane jest krzesło (rozwiązanie ostateczne) albo fotel do strzyżenia (znacznie lepsza opcja). Warto zdecydować się na wariant, który zapewnia możliwość regulacji pochylenia misy i obowiązkowo – wysokości, na której znajduje się ten element. Dzięki temu, myjka fryzjerska umożliwi dostawienie fotela pod kątem, który zapewni klientowi największy poziom wygody.

Myjnia fryzjerska – ważna jest jakość wykonania

Salon fryzjerski to miejsce, które musi spełniać założenia rygorystycznych przepisów sanitarnych, zatem każdy element wyposażenia, w tym także myjka fryzjerska, powinien być wykonany w sposób, który umożliwi utrzymanie go w nieskazitelnej czystości. Można zdecydować się na wariant z tapicerowaną obudową, jednak należy pamiętać, że zużyje się on szybciej, niż odpowiednik wykonany z metalu bądź z wytrzymałego tworzywa sztucznego. 

Myjka fryzjerska – najważniejszym elementem jest misa

Misa to element, który powinien wykazywać szczególną odporność na niesprzyjające warunki – na niemal nieustanny kontakt z wodą i z substancjami chemicznymi. Metal, nawet najwyższej jakości, po pewnym czasie przestanie wyglądać estetycznie i konieczna będzie wymiana myjki na nową. Z tego względu, najlepszym wyborem będzie wariant wyposażony w misę ceramiczną. Tego typu materiał nie wchodzi w reakcję z substancjami chemicznymi, nawet z agresywną chemią czyszczącą. Jest dość odporny na uszkodzenia (choć pod tym względem, górą jest metal) i bardzo łatwy w utrzymaniu czystości.Myjnia fryzjerska powinna współgrać z wystrojem salonu

Nie należy zapominać, że klienci salonów fryzjerskich, odwiedzając to miejsce, nie liczą wyłącznie na udaną stylizację włosów, ale także na relaksującą, odprężającą atmosferę. W tym kontekście, wrażenia wizualne są bardzo istotne. Myjnia fryzjerska powinna współgrać z resztą wystroju salonu, jak i z konwencją danego punktu. Oczywiste jest, że modele utrzymane w pastelowej kolorystyce nie będą właściwym wyborem do barbershopu i odwrotnie – surowy wygląd nie wpasuje się do wnętrza damskiego studia urody.  

Więcej informacji na stronie ayala.com.pl

AYALA S.A., ul. Julianowska 59A, 05-500 Piaseczno, Tel. +48 22 702 03 30.

 

undefined

Shares: