Uroda

Jak często zmieniać krem do twarzy?

To, że krem do twarzy od czasu do czasu trzeba wymienić, wie każda z nas. Czy istnieją jednak jakieś konkretne reguły oraz zalecenia, do których warto się zastosować? Jak często zmieniać produkty do pielęgnacji twarzy? Jak dobierać zamienniki? Na wszystkie powyższe pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Żmudne poszukiwania, trudne rozstania

Na sklepowych półkach znajduje się wiele kremów do twarzy – czasami wręcz zbyt dużo, aby od razu zdecydować się na ten jedyny. Zanim więc wydasz pieniądze, czytasz mnóstwo opinii w Internecie, oglądasz vlogi z testami kosmetyków, zastanawiasz się jaki produkt spełni wymagania Twoje i Twojej skóry. Aż w końcu nadchodzi dzień, w którym podejmujesz decyzję. Trafioną! Oddychasz więc z ulgą, a już za niedługo robisz zapas kremu na co najmniej 3 kolejne lata ?. Ciężko rozstać się z ulubionym produktem, prawda? Okazuje się, że rozstanie wcale nie musi być bolesne i podyktowane przez Ciebie.

Zmiana kremu do twarzy powinna być podyktowana przez Twoją skórę

Jak często należy zmieniać krem do twarzy? Zdania ekspertów są mocno podzielone, a niektórzy z nich uważają, że kosmetyki pielęgnacyjne należy zmieniać co 2-3 dni lub co 3 miesiące. Trudno jednak przyjąć uniwersalny czas wymiany kosmetyków dla każdej kobiety – w końcu każda z nas ma inną cerę. Dlatego zamiast słuchać ekspertów, posłuchaj samej siebie. Jeśli Twoja skóra dobrze reaguje na dany typ pielęgnacji i nie zauważyłaś żadnych zmian świadczących o tym, że krem do twarzy jej nie służy, korzystaj z niego tak długo jak tylko chcesz (aż minie jego data ważności).

Codziennie obserwuj swoją skórę

Warto codziennie obserwować swoją skórę twarzy. Jeśli zauważysz na niej niepokojące objawy, zaczerwienienia, wypryski czy inne odstępstwa od normalności, to znak, że warto zmienić krem do twarzy.

Gdy jesteś gotowa na zmiany – jaki krem do twarzy warto wybrać?

  • Jeśli twoja skóra stała się sucha, wybierz krem do twarzy, który dodatkowo ją nawilży.
  • Wybieraj kosmetyki odpowiednie dla Twojego wieku – posiadające antyoksydanty, peptydy, i tak dalej.
  • W razie potrzeby zmieniaj kosmetyki co sezon – w lecie stosuj lekkie kremy z filtrem, w zimie chroniące przed wiatrem i mrozem.
  • Jeśli znalazłaś produkt, który chcesz przetestować (ale nie masz żadnych problemów skórnych ani uczuleń) – nie krępuj się!
  • Staraj się zawsze korzystać z kremów do twarzy, które posiadają naturalny skład.

Podsumowanie

Jeśli masz ochotę na zmiany, realizuj je do woli – pamiętaj o tym, że krem do twarzy ma służyć Twojej skórze. To ona wskaże Ci właściwy kosmetyk oraz porę na jego wymianę.

 

Shares: