Uroda

Męska metamorfoza, która zwiększa pewność siebie

Choć wydawać by się mogło, że mężczyzna nie postrzega się przez pryzmat wyglądu, to jednak atrakcyjność w oczach płci przeciwnej jest dla niego ważna. Czasami drobne kompleksy mogą powodować wycofanie, a niewielka zmiana może zwiększyć pewność siebie. Poznajcie zatem metamorfozę w męskim wydaniu.

Zmiana fryzury może znacząco pomóc – a łysienie można skutecznie zakamuflować

Naszą męską metamorfozę rozpoczniemy od fryzury, bo wielu mężczyzn na głowie ma kilka włosów czy wyraźne zakola, które usilnie ignoruje, a przez to dodaje sobie sporo lat. Zamiast stawiać włosy czy pozostałości włosów na gumie, lepiej postawić albo na przeszczep włosów, albo mikropigmentację skóry głowy. Pierwsza możliwość to oczywiście odbudowa pełnej naturalnej fryzury, ale tu potrzebnych jest odpowiednio dużo miejsc biorczych czyli cebulek włosowych, które zostaną wszczepione tam, gdzie włosy nie rosną. Jeśli jest ich za mało, bo włosy są bardzo przerzedzone, to mikropigmentacja skóry głowy może pomóc. W ten sposób zamiast łysej głowy zyskuje się coś co wygląda jak fryzura militarna, a w rzeczywistości jest swoistym tatuażem, choć pigment wprowadzony jest pod skórę nieco bardziej płytko. Czasami włosy, są ale fryzura jest po prostu kiepska. W tej sytuacji pomoże wizyta w barbershopie, gdzie specjalista dobierze odpowiednie cięcie do kształtu twarzy i rodzaju włosa.

Zadbanie o zęby ma znaczenie, bo dzięki temu nie trzeba bać się spontanicznego śmiechu

Fryzurę mamy już załatwioną więc czas na pokazanie pewności siebie i poczucia humoru, a także tego, że potrafisz śmiać się szczerze z kobiecych żartów. Ale aby Twój śmiech był spontaniczny musisz koniecznie zadbać o swoje uzębienie, wszak nie będziesz cały czas się kontrolował i zasłaniał. Jeśli dawno nie odwiedziłeś stomatologa, to koniecznie to zrób. Zacznij od leczenia zębów, a jeśli ich kolor pozostawia wiele do życzenia, możesz zdecydować się na wybielanie. Gdy są krzywe, nie obejdzie się bez aparatu i dobre rezultaty możesz uzyskać nawet w wieku dorosłym.

Zapuszczenie estetycznego zarostu lub idealnie gładka skóra – wybierz wersję idealną dla siebie

Teraz czas zadbać o twarz i tutaj sprawdzi się zapuszczenie zarostu albo wręcz przeciwnie – gładkie golenie. Pierwsze dodaje powagi, więc jeśli mówią Ci, że masz baby face, to po prostu zapuść zarost i o niego dbaj. Zaopatrz się w olejek do brody i mydło do brody, a także kartacz, co jest absolutnym minimum. Możesz też, jeśli w zaroście wyglądasz zbyt poważnie zdecydować się na golenie. Tutaj doskonale sprawdzi się maszynka do golenia na żyletki oraz rzecz jasna mydło lub krem do golenia. Po skończonym goleniu i osuszeniu skóry, możesz sięgnąć po wodę po goleniu dla mężczyzny. A jeśli masz wrażliwą skórę użyj ponadto balsamu łagodzącego. Na wrastające włoski pomoże specjalny żel, dzięki temu możesz pozbyć się też wyprysków.

Zapach wpływa na samopoczucie, ale i to jak jesteś odbierany – postawy na dobre wody po goleniu i toaletowe

Nie możesz zapomnieć, że zapach Cię definiuje, dlatego nie tylko woda po goleniu dla mężczyzny jest istotna, bo ona szybko odparowuje i pozostawia po sobie jedynie świeżość, ale ważna jest także woda toaletowa. Warto wybrać markowe perfumy, które długo utrzymują się na skórze, a na ubraniach mogą trzymać się przez wiele dni. Od Ciebie zależy czy wolisz nuty drzewne czy piżmo, czy raczej nuty orientalne i owocowe. Możesz sięgnąć po tzw. perfumy unisex, jeśli preferujesz nieco delikatniejsze zapachy. Jednak musisz wiedzieć, że kobiety wolą jednak te bardziej zdecydowane, ale nie mdlące. Tutaj dobrym przykładem jest One Million od Paco Rabanne, a ponadto nuty zapachowe Hugo Boss.

Odpowiednio dobrana stylizacja może zdecydowanie poprawić samoocenę

Warto wspomnieć jeszcze o zmianie garderoby. Twoja sylwetka powinna być podkreślona w taki sposób, by uwydatnić jej walory, np. szerokie ramiona, a zniwelować mankamenty, jak nieco zaokrąglony brzuch. Odpowiedni krój może zdziałać cuda. Przydadzą się też dobrze skrojone taliowane marynarki, jeansy regular fit, spodnie z kantem czy eleganckie męskie obuwie zamiast sportowego.

A na koniec i tak ważne jest to, co masz w głowie. Zatem dużo czytaj, abyś miał wiele tematów do rozmów i by mieć swoje zdanie na każdy temat.

Shares: