Pozostałe

Maszynka do mięsa prawie jak robot kuchenny. Zobacz, jak to działa!

Większość z nas kojarzy maszynkę do mielenia z przygotowywaniem mięsa na tradycyjne kotlety. I słusznie – do tego celu używały jej nasze mamy i babcie, gotując dla nas niezapomniane domowe obiady. Kultywując znane z domu tradycje, nie warto jednak zapominać o innych, bardziej nowoczesnych, ale równie smakowitych rozwiązaniach. W tym tekście podpowiadamy, z jakich funkcji maszynki do mielenia warto skorzystać, aby łatwo i szybko przygotowywać domowe posiłki.

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie potrawy można przyrządzić przy pomocy maszynki do mielenia,
  • jak użyć maszynki do obróbki surowych warzyw i owoców.

Rozważasz zakup maszynki do mięsa, ale wciąż wahasz się, czy nie będziesz jej używać wyłącznie do przygotowywania kotletów? Sprawdź, z jakich funkcji maszynki do mięsa warto skorzystać, aby tworzyć jak najbardziej urozmaicone posiłki.

Nie tylko mielone – jak jeszcze można użyć maszynki do mielenia w codziennym gotowaniu?

Użycie maszynki do mielenia mięsa do przygotowywania śniadań może się wydawać nieco karkołomnym pomysłem. Ale tylko dopóki nie spróbujesz przyrządzonego przy jej użyciu posiłku! Przez maszynkę przekręcisz bowiem jajka i twaróg na doskonałe pasty kanapkowe. Na śniadaniowym stole sprawdzi się nie tylko tradycyjna pasta jajeczna, ale też np. smarowidło z dodatkiem tuńczyka albo bliskowschodni hummus.

Śniadanie mamy już gotowe, ale co z obiadem? Do pieczeni rzymskiej przygotowanej ze zmielonego mięsa podaj kluski – te tradycyjne, zrobione ze zmielonych ugotowanych ziemniaków, albo nowocześniejsze i bardziej kolorowe. Użyj batatów albo zwykłych ziemniaków z dodatkiem szpinaku, dyni czy buraków. Taki kolorowy obiad z pewnością pobije serca Twoich pociech, a może także nieco starszych członków rodziny.

Jeśli na obiad podałeś domowy rosół, z pozostałych z gotowania warzyw i mięsa możesz wyczarować domowy pasztet albo farsz do pierogów, krokietów czy naleśników, które podasz na kolację. W zestawie kolacyjnym może się znaleźć także podana na gorąco kiełbasa albo pieczona kiszka ziemniaczana. I wcale nie musisz wybierać się po nią do sklepu! Teraz przygotujesz je własnoręcznie w domu dzięki użyciu maszynki do mięsa i odpowiedniej nakładki do przygotowywania kiełbas.

A co na deser lub słodki podwieczorek? Z użyciem maszynki do mięsa zmielisz twaróg na puszystą sernikową masę, a także mak, którego użyjesz do tradycyjnej strucli albo bardziej nowoczesnego makowego parfait. Za pomocą maszynki z powodzeniem przygotujesz także domowy sorbet albo sos owocowy, którym polejesz gofry, racuchy lub naleśniki.

Maszynka do mięsa do obróbki surowych warzyw i owoców? Jak najbardziej!

Wiesz już, że maszynka do mielenia sprawdza się doskonale podczas przygotowywania śniadań, obiadów, kolacji i deserów. Ale w jaki sposób mogłaby pomóc w obróbce świeżych owoców i warzyw? Dzięki odpowiednim końcówkom maszynkę do mielenia mięsa można z łatwością zamienić w urządzenie o zgoła innej funkcji. Jeśli więc planujesz przygotować zdrową surówkę do obiadu, wyciągnij z szafki maszynkę do mięsa i zamień sitko do mielenia na bęben szatkujący. W ten sposób przyrządzisz pyszną, świeżą surówkę w ekspresowym tempie, nawet jeśli przygotowujesz proszony obiad na kilkanaście osób i potrzebne Ci są jej naprawdę duże ilości. A co z owocami? Jeśli należysz do wielbicieli świeżo wyciskanych soków, ale brakuje Ci miejsca na sokowirówkę, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Dzięki odpowiedniej końcówce błyskawicznie wyciśniesz sok z miękkich owoców lub pomidorów i będziesz mógł się cieszyć smakiem ulubionego napoju.

Ile funkcji ma tak naprawdę elektryczna maszynka do mięsa? Bardzo wiele! Śniadanie, obiad, kolacja, a nawet świeżo wyciskany sok i surówka – użycie maszynki może Ci ułatwić przygotowywanie posiłków i przekąsek na każdą porę dnia i na każdą okazję. Sprawdź ofertę marki Zelmer i poznaj także inne sprzęty AGD, które ułatwią Ci codzienne gotowanie posiłków.

Shares: