Pozostałe

Makijaż permanentny brwi: kiedy blednie

Makijaż permanentny brwi to jedna z propozycji nowoczesnych gabinetów kosmetycznych, które ułatwiają życie wielu kobietom. Zabieg pozwala na zadbany wygląd w każdej sytuacji, także podczas uprawiania sportu, na basenie. Oszczędza czas na codzienny makijaż, daje możliwość korekty kształtu brwi. Makijaż permanentny brwi, kiedy blednie? To odpowiedź na to pytanie, często decyduje o tym, czy kobieta zdecyduje się na zabieg.

Permanentny makijaż brwi: co to jest?

Wiele kobiet na całym świecie chciałoby zminimalizować czas, jaki muszą spędzać każdego dnia na nakładaniu makijażu na oczy. Jak sama nazwa wskazuje, makijaż permanentny to taki, który zostanie z kobietą bardzo długo. Powstaje etapami poprzez mikropigmentację skóry: barwnik wstrzykuje się na niewielką głębokość specjalnymi igłami. Makijaż permanentny brwi blednie po pięciu dniach od czasu jego wykonania mniej więcej o 40 procent od uzyskanej barwy wyjściowej. Jednak nie należy martwić się tym efektem, ponieważ po upływie około trzech tygodni zostanie przeprowadzony drugi zabieg utrwalający oraz wzmacniający pigment.

Ważne! Każdego roku makijaż permanentny brwi blednie o 10 procent, przyczyną tego jest stała regeneracja tkanki skóry. Jest to również uzależnione od głębokości wprowadzonego pigmentu.

Czynniki wpływające na trwałość makijażu permanentnego

Makijaż permanentny brwi, kiedy blednie? Zależy to od wielu czynników, oto główne:

  • Wiek. U młodych ludzi regeneracja komórek jest bardziej aktywna, co oznacza, że makijaż będzie utrzymywał się krócej. Wraz z wiekiem tempo odnowy ciała maleje, więc im starsza kobieta, tym dłużej będzie utrzymywał się makijaż w wyrazistym kolorze.
  • Wysoka odporność. Silny organizm szybko poradzi sobie z inwazją obcych komórek.
  • Struktura, rodzaj i kolor skóry. Tłusta i porowata skóra nie przyczynia się do długotrwałego zatrzymywania pigmentu. Na ciemniejszej skórze makijaż permanentny brwi zachowa się na dłużej, ponieważ ciemna skóra stale produkuje melaninę pigmentową, jakby odżywiając kolor tatuażu. Z drugiej strony cienka jasna skóra nie zniekształca pierwotnego odcienia farby, ale pigment organiczny rozpuszcza się, a kolor farby znika szybciej. Czego nie można powiedzieć o grubej jasnej skórze: pod warstwą skóry cząsteczki barwniki wyglądają na bardziej wyblakłe, ale żywotność makijażu jest znacznie dłuższa.
  • Głębokość nakłucia. Im głębiej igła wnika w skórę, tym trudniej jest organizmowi usunąć barwnik.
  • Nasycenie kolorów. Ciemniejsze odcienie pigmentu utrzymują się dłużej.
  • Aktywne promieniowanie słoneczne. Pigment blaknie, dlatego konieczne jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych.
  • Stosowanie peelingów i bioaktywnych kosmetyków. Na brwiach makijaż trwa od sześciu miesięcy do dwóch lat. Z czasem zanika, ale to, czy kolor zniknie, zależy całkowicie od tempa metabolizmu i wielu czynników zewnętrznych. Można o tym przeczytać na stronie https://kraina-stylu.pl, dzięki czemu łatwiej będzie podjąć decyzję o wykonaniu makijażu.

Ważne! Makijaż permanentny brwi wykonany tuszami na bazie wody i alkoholu z przewagą składników mineralnych: kryształów tlenku żelaza i dwutlenku tytanu, będzie utrzymywał się dłużej niż pigment organiczny, ale trzeba pamiętać, że tlenek żelaza w tym przypadku może pokazać swój własny kolor i z czasem tatuaż na brwiach zmieni kolor na czerwonawo-czarny. Makijaż permanentny brwi na bazie ziół blaknie najwcześniej po 1-2 latach, natomiast wykonany innymi barwnikami po okresie od 2 do 3 lat.

Shares: