Dzieci

Letnia adrenalina dla młodzieży – poznaj obozy militarne

Twoje nastoletnie dziecko uwielbia grać w strzelanki? Chętnie spędza też czas aktywnie, a przy tym jest naprawdę wysportowane? W takim razie obóz militarny dla młodzieży to superpomysł na wakacje dla niego. Sprawdź, co czeka na uczestnika wyjazdu w klimacie ASG (AirSoft Guns).

Bezpieczeństwo i odpowiedzialność przede wszystkim

Biorąc udział w tego typu przedsięwzięciach, trzeba na początek poznać pewne zasady. Dlatego uczestnicy dowiedzą się, jak udzielać pierwszej pomocy i zaznajomią się z regulaminem ASG. Zdobędą kluczowe informacje na temat używanego sprzętu i akcesoriów. Opanują umiejętność przedstawiania meldunków i porozumiewania się za pomocą różnego typu sygnałów. Wybrane obozy militarne dla młodzieży mają także w programie naukę orientacji w terenie, czyli radzenia sobie z kompasem i mapą.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów na sprawdzonym terenie. Dzięki temu wszelkie aktywności odbywają się w kontrolowanych, acz jak najbardziej realistycznych warunkach. Stosowane repliki ASG obsługiwane są analogicznie do swych prawdziwych odpowiedników. Dzięki temu uczestnicy obozu mogą poczuć się jak w realnych warunkach bojowych. Nauczą się odpowiednich postaw strzeleckich i taktyk zespołowych.

Akcje w terenie: co dokładnie czeka obozowiczów?

Po opanowaniu podstaw bezpiecznych rozgrywek czas przejść do działania. Dla uczestników obozów militarnych dla młodzieży Vogue Travel przygotowało mnóstwo atrakcji, w tym scenariusze rozgrywek (https://voguetravel.pl/obozy-asg). Adrenalina gwarantowana! Do zadań będzie należało m.in.:

  • zrealizowanie konwoju z dostarczeniem określonego ładunku do wyznaczonego celu,
  • zdobycie flagi drużyny przeciwnej,
  • odbycie ćwiczeń na wojskowym poligonie – pokonanie toru przeszkód,
  • podjęcie 12-godzinnej akcji terenowej (dotyczy obozu militarnego In Time),
  • przejście szkolenia strzeleckiego.

Dokładny program zależy od wybranego typu turnusu w tematyce ASG. Do wyboru są zarówno te łatwiejsze – z bogatszym programem standardowych gier zespołowych, jak i te bardziej hardcore’owe.

Obóz militarny – jak się przygotować?

Planując tego typu wakacje, trzeba odpowiednio się nastawić. Dodatkowo potrzebne będzie właściwe wyposażenie. Dotyczy to szczególnie tych turnusów, które opierają się o sporą liczbę zajęć terenowych o większym stopniu trudności. Na mniej zaawansowane obozy ASG dla młodzieży nie trzeba aż tak specjalistycznego sprzętu. To, co niezbędne – zostanie zapewnione przez organizatora.

Uczestnikom In Time potrzebne będą natomiast: pojemny plecak, karimata, śpiwór, odpowiednie ubrania oraz buty do trekkingu lub militarne. W zestawie młodego fana ASG nie powinno zabraknąć latarki, bidonu, zestawu sztućców. Koniecznie trzeba mieć apteczkę z najpotrzebniejszymi środkami opatrunkowymi. Chętni mogą przywieźć własną replikę broni, którą następnie musi zatwierdzić instruktor.

Intensywny, rozwojowy, ćwiczący sprawność w terenie i wzmacniający ducha zespołu – taki właśnie jest obóz militarny. Vogue Travel zaprasza młodzież w wieku 12-18 lat na niezapomniane przeżycie w pięknych okolicznościach przyrody Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Sprawdź koniecznie wraz ze swym dzieckiem, które turnusy są obecnie dostępne. Do zobaczenia latem!

 

Shares: