Sport

Legginsy sportowe na siłownię – jak wybrać najlepsze?

Wybierając się na siłownię i chcąc wziąć udział w zajęciach fitness warto jest mieć wygodne ubranie, które nie będzie krępowało ruchów. Wybór legginsów sportowych wbrew pozorom to nie błahy temat. Wymaga on większego zagłębienia i wyszukania tych odpowiednich. W trakcie treningu nie możemy myśleć o tym, czy coś prześwituje bądź drapie naszą skórę. Jak więc wybrać najlepsze legginsy sportowe? Podpowiadamy.

Jak wybrać najlepsze legginsy sportowe?

Aby cieszyć się wygodą podczas wykonywania ćwiczeń, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przy wyborze legginsów warto jest spojrzeć na materiał, z jakiego zostały one wykonane. Powinien być on oddychający, rozciągliwy, a także musi dobrze dopasowywać się do sylwetki. Musi on również odprowadzać pot, dlatego bawełna nie będzie dobrym wyborem. Taki materiał lepiej sprawdzi się, jeżeli wybieramy topy sportowe Nessi. Takie ubrania bardzo szybko wchłaniają wilgoć, co może spowodować, że legginsy staną się ciężkie i przykleją się do ciała.

Legginsy sportowe muszą mieć także odpowiedni krój. Jest on o tyle istotny, ponieważ w trakcie treningu nie może wpływać na uczucie dyskomfortu. Źle wykonane szwy zniekształcają sylwetkę i mogą nieraz sprawiać ból. Jeżeli jesteśmy zwolennikami przylegających ubrań, można zaopatrzyć się w wariant z lycry.

Legginsy sportowe a rozmiar i wygląd

Nie można zapominać o bardzo ważnej kwestii, jaką jest rozmiar. Legginsy sportowe nie powinny być zbyt luźne, tylko idealnie dopasowane do określonego typu sylwetki. Zbyt duże mogą znacznie utrudnić ćwiczenia, a nawet spowodować dyskomfort. Nikt nie chce ciągle poprawiać materiału, który co chwile zsuwa się z bioder. Nie pozwala nam to skupić się w pełni na treningu. Za ciasny wariant również nie jest dobrym rozwiązaniem. Te z kolei mogą ograniczać ruchy. Z tego powodu warto jest je wcześniej zmierzyć, aby uniknąć nieprzemyślanego zakupu. Dodatkowo, design legginsów może dodać więcej pewności siebie i zwiększy motywację do treningów.

Legginsy sportowe do crossfitu

Na siłowni nie tylko przenosimy kilogramy ciężarów czy chodzimy na zajęcia z zumby, lecz często zapisujemy się na zajęcia tematyczne. Nowoczesne getry do crossfitu i innych sztuk walki są niczym druga skóra. Ochraniają nas dodatkowo przed podrażnieniami i pozwalają na wykonywanie dowolnych ciosów. Panie również bardzo chętnie wybierają takie formy aktywności fizycznej, dlatego warto jest szukać odpowiednich modeli. Dobrze dobrane pozytywnie wpłyną na efektywność treningów.

Shares: