Moda

Legginsy sportowe – czym się kierować przy ich wyborze

Legginsy sportowe dedykowane są różnym formom aktywności. Od lat wpisują się w najchętniej wybierane zarówno do ćwiczeń w domu, na siłowni czy też biegania. Bez względu na to, jaki rodzaj sportu uprawiamy, warto przy ich wyborze kierować się przede wszystkim wysoką jakością. Na co więc zwrócić uwagę, aby podjąć właściwą decyzję zakupową? Podpowiadamy.

Legginsy i ich przeznaczenie

Legginsy zawdzięczają swoją popularność głównie ze względu na komfort, jaki zapewniają. Na rynku pojawiają się coraz to bardziej przemyślane technologicznie modele, jak również nie bez znaczenia jest też ich design. Wpisze się on w konwencję zarówno miłośniczek osadzonej zawsze w trendach klasyki, jak i nieco bardziej oryginalnego podejścia do tematu wzorów czy kolorów odzieży sportowej. Dobrze skrojone legginsy dają efekt drugiej skóry zapewniając poczucie komfortu nawet podczas wykonywania najbardziej skomplikowanych ćwiczeń, jak również ich intensywności. Nie bez powodu więc sięgają po nie amatorki niemal każdej dziedziny sportu.

Dobre legginsy – czyli jakie?

Aby trening móc zaliczyć do udanych nie wystarczy nam odpowiednie przygotowanie do jego przeprowadzenia. Równie istotne jest dobranie stroju do ćwiczeń w skład którego wchodzą właśnie legginsy damskie. Na co zwrócić uwagę, zanim kupimy model, który wpadł nam w oko?

Po pierwsze, należy wziąć pod lupę materiał z jakiego wykonane są legginsy. Warto stawiać na modele wykonane z poliestru. Bawełniane nie do końca sprawdzają się w przypadku aktywności fizycznej – mimo że przepuszcza powietrze, to chłonie pot jak przysłowiowa gąbka, a ten jest pożywką dla bakterii. Warto, aby legginsy wykazywały więc właściwości antybakteryjne i zapewniały cyrkulację powietrza. Nie bez znaczenia pozostaje także to, aby materiał zapewniał komfort w postaci braku prześwitów, które często mogą być po prostu krępujące.

Kolejna ważna kwestia, to wzór legginsów. Wiele modeli sportowych utrzymanych jest w tonie wyrazistego podejścia do tematu zdobienia, jak również kolorystyki. To już nie jest jedynie kwestia modowych trendów, ale także praktyczności – w końcu na wzorach i zdobieniach ślady potu są zdecydowanie mniej widoczne. Zanim jednak wybierzemy odpowiedni dla siebie koniecznie sprawdźmy to, jak układa się na naszym ciele.

Zanim kupimy legginsy sportowe, to ich powinien być dokładnie przemyślany. Najważniejszym czynnikiem, jaki należy brać pod uwagę jest wysoka jakość, która warunkuje nasz komfort, a co za tym idzie, to czy trening zostanie przeprowadzony w odpowiedni sposób. Swoboda ruchów, brak możliwości prześwitywania materiałów, a ponadto zapewnienie cyrkulacji powietrza i koniec końców krój skrojony na miarę sylwetki oraz naszych oczekiwań, to jedne z najważniejszych czynników, jakie powinny determinować naszą decyzję zakupową.

Shares: