Moda

Maseczki ze wzorami – jaką wybrać?

Dzieci bardzo lubią maseczki kolorowe, w motylki, kwiatki, z zabawnymi napisami, aplikacjami czy haftami. Panie uwielbiają kolorowe maseczki, czasami zdobione sztucznymi kamykami lub haftami, panowie doceniają proste, jednobarwne maseczki, czarne, niebieskie lub fioletowe.

Jakie wzory maseczek sprawdzają się najlepiej?

Wybór maseczek jest szeroki, warto wybrać najlepszą dla siebie. Efektowne są maseczki z aplikacjami, haftami, zabawnymi napisami np. smile czy wizerunkiem kociego lub psiego pyszczka. Niektóre panie dobierają kolor maseczek do noszonych ubrań. Niektórym jest wszystko jedno jaką maseczkę noszą i najczęściej wybierają tzw. maseczki medyczne, jednorazowe, błękitne. Solidna jakość jest ważna – najlepiej, gdy maseczka przetrwa wiele cykli prania i nie będzie zniszczona po tygodniu czy dwóch nieustannego noszenia. Niektóre maseczki są dwuwarstwowe, co oznacza, że lepiej chronią przed koronawirusem i nie utrudniają oddychania. 

Uniwersalne czarne maseczki

Maseczki czarnego koloru są uniwersalne, wygodne, komfortowe do noszenia, nie widać na nich brudu czy kurzu – oczywiście trzeba je prać codziennie, aby były odkażone odpowiednio. Takie maseczki to jakość i styl. Najlepsze są maseczki wykonane z bawełny – przewiewnej, ale jednocześnie dobrze chroniącej przed wirusem. Najlepsze są nieco grubsze, dwuwarstwowe, z drucikiem na nosie, który umożliwia dokładne dopasowanie maseczki do nosa. Im dokładniej maseczka przylega do twarzy, tym lepiej dla każdego. Czarne maseczki lubią panie i panowie, dla dzieci lepiej znaleźć ładne, kolorowe maseczki. Należy pamiętać, że dzieci do 4. roku życia nie muszą nosić maseczek, ale starsze już powinny mieć maseczkę na twarzy, gdy wychodzą z domu. Produkt tego rodzaju jest ważny, ma jakość i sprawdza się wielokrotnie. Brązowe, niebieskie czy różowe maseczki dla dzieci będą bardzo dobre. Białe maseczki są ładne, ale bardzo szybko się brudzą, dlatego lepiej kupować maseczki w innych kolorach. Hitem są maseczki z np. Hello Kitty czy postaciami z bajek oraz filmów. Dzieci lubią to, co modne. Łatwiej namówić malucha do noszenia modnej maseczki niż jakiejkolwiek maseczki. Dorośli aż tak wymagający nie są, noszą to, co jest wygodne, nie dusi ich, nie przeszkadza im w sprawnym się przemieszczaniu. Kup maseczki bawełniane, z delikatnej wełny, elastanu, jedwabiu i mieszanek tych tkanin. Można po nie sięgać i spokojnie korzystać z ich zawsze wtedy, gdy zaistnieje taka okoliczność. 
 

Shares: