Biznes

Łatwe prowadzenie gospodarki magazynowej

Korzystanie z odpowiednio dobranego magazynowego pozwala ułatwić prowadzenie gospodarki magazynowej, z czego chętnie korzystają nawet te firmy, które nie muszą tego robić ze względu na obowiązujące przepisy. W końcu program magazynowy to najlepszy sposób na to, aby zarządzać stanami towarów i materiałów, szybko sporządzać spisy z natury i wykonywać wiele innych działań. Nic więc dziwnego, że niektóre przedsiębiorstwa prowadzą nie jeden, ale nawet dwa lub więcej magazynów. Komfort związany z obsługą zależy jednak w dużej mierze od tego, z jakiego programu korzysta firma. Jeżeli więc pracownicy nie będą mieli dostępu do nowoczesnych narzędzi, to nawet najprostsze czynności będą skomplikowane i czasochłonne.

  1. Sprawne fakturowanie i magazyn dzięki jednej aplikacji
  2. Automatyczne pobieranie danych kontrahentów
  3. Jak łatwo wystawiać dokumenty magazynowe?
  4. Program do wystawiania faktur VAT i faktur eksportowych

Należy więc mieć to na uwadze przy wybieraniu programu do obsługi magazynu. Warto rozważyć wybór narzędzia, które zapewni również dostęp do fakturowania. Tego typu program zapewnia najbardziej efektywną pracę, a jednocześnie minimalizuje ryzyko popełnienia błędów wynikających z konieczności używania wielu różnych programów. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze nowego programu dla firmy i gdzie można znaleźć narzędzie, które jest chętnie polecane przez wielu polskich przedsiębiorców.

Sprawne fakturowanie i magazyn dzięki jednej aplikacji

Dbanie o to, aby faktury zaliczkowe były wystawiane w terminie, tworzenie kopii bezpieczeństwa bazy danych, konieczność szybkiego dostarczenia dokumentów na żądanie organu podatkowego to tylko przykładowe wyzwania, które stoją przed każdym przedsiębiorcom. Chociaż wybór programów do wystawiania faktur sprzedażowych jest ogromny, wiele z nich ma ograniczone funkcje lub nieprzyjazny interfejs. Nic więc dziwnego, że firmy, w których nawet zwykłe wystawianie faktur zabiera dużo czasu, prędzej czy później zostaną w tyle za konkurencją.

Można jednak tego uniknąć, jeżeli postawi się na nowoczesny program oferujący fakturowanie i magazyn, który działa ze wszystkimi drukarkami fiskalnymi zgodnymi z protokołem Thermal. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się zarówno przy obsłudze sklepu internetowego, jak i przy prowadzeniu sprzedaży w punkcie stacjonarnym. Bez względu na to, jaki jest profil działalności firmy, prędzej czy później pojawi się konieczność prowadzenia magazynu. W przypadku firm produkcyjnych ułatwia to kontrolę stanów towarów, natomiast w firmach handlowych pozwala zapewnić sprawną obsługę klientów. 

Automatyczne pobieranie danych kontrahentów

Program, w którym tworzone są dokumenty sprzedażowe i wprowadzane faktury zakupowe powinien mieć opcję automatycznego pobierania danych kontrahentów. Chociaż samodzielne wprowadzenie jednej czy dwóch firm nie stanowi problemu i zabiera tylko kilka minut, to wraz z rozwojem biznesu będzie to zajmowało coraz więcej czasu. Dodatkowo ręczne wprowadzanie danych bardzo często prowadzi do pojawienia się błędów, które wymagają później tworzenia korekt do faktur proforma i faktur końcowych. Lepiej więc upewnić się, że wybrane narzędzie oferuje wspomnianą funkcję. Wówczas wystarczy podać NIP firmy, a program do faktur walutowych automatycznie zaciągnie wszystkie dane. Jeżeli dodatkowo program będzie miał dostęp do stanów magazynowych, to będzie można do minimum skrócić czas potrzebny na wystawienie pojedynczej faktury.

Jak łatwo wystawiać dokumenty magazynowe?

W firmach, w których pracuje się z czytnikami kodów kreskowych, wystawienie faktury jest bardzo łatwe. Warto więc zainstalować program, który oferuje tego typu funkcjonalność. Wówczas nie trzeba będzie ręcznie wprowadzać produktu, tylko wystarczy zeskanować znajdujący się na nim kod. To wystarczy, aby pozycja automatycznie znalazła się na wystawianym dokumencie. Jednocześnie pracownik odpowiedzialny za obsługę klienta może w razie potrzeby zmodyfikować cenę lub udzielić rabatu. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość wystawiania faktury przy jednoczesnym generowaniu dokumentów magazynowego, czego przykładem może być często stosowany dokument WZ. Jeżeli stany magazynowe na to pozwalają, to przygotowanie WZ ogranicza się do jednego kliknięcia. Podobnie jest wtedy, gdy towar nie trafia do klienta, tylko jest wykorzystywany przez pracowników. W takiej sytuacji sposobem na to, aby pozbyć się go ze stanów, jest rozchód wewnętrzny. W tym celu wystarczy wejść w odpowiednią opcję i wydrukować dokument.

Program do wystawiania faktur VAT i faktur eksportowych

Program do fakturowania oferuje przesunięcia magazynowe, a intuicyjna obsługa sprawia, że równie łatwo, jak wprowadzanie zamówienia można tworzyć kartoteki produktów, dodać kontrahenta lub przyjęcie wewnętrzne. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów zawsze można liczyć na to, że pomoc techniczna szybko zajmie się jego rozwiązaniem. W praktyce jednak użytkownicy chwalą sobie to, że wspomniane rozwiązanie jest niezawodne, więc nie ma ryzyka wystąpienia problemów z fakturowaniem lub prowadzeniem magazynu.

Shares: