Lifestyle

Kupujemy pierwsze akwarium — na co zwracać uwagę?

Każda osoba, która marzy o rozpoczęciu swojej niesamowitej przygody z akwarystyką, musi podjąć kilka bardzo ważnych decyzji, aby zakupy okazały się naprawdę zadowalające. Pierwszą i najważniejszą kwestią jest zakup akwarium, który można dokonać za pośrednictwem strony https://www.plantica.pl/akwarystyka-slodkowodna/akwaria-i-zestawy/. Koniecznie dowiedz się, na co musisz zwrócić uwagę, aby wybrać idealny zbiornik do swoich przyszłych rybek.

Gdzie kupić swoje pierwsze akwarium?

Osoby początkujące często mają tendencję do spontanicznego kupowania i przez to szybko zaczynają zauważać mankamenty związane z wybranym przez nich akwarium. Dlatego, aby uniknąć tego problemu, najpierw zyskaj niezbędną wiedzę, a później przejdź do zakupu. Wbrew pozorom pomocne może być tutaj robienie zakupów przez Internet, gdyż zyskasz więcej czasu na porównywanie objętości i dopasowanie wymiarów do Twoich i Twojego mieszkania możliwości. Bardzo ważne jest też to, aby kupować jedynie w sklepach docenianych przez kupujących za swoją wysoką jakość. Jeśli nie jesteś pewien, jak wygląda jakość sprzedawanych produktów, to przynajmniej zwróć uwagę na to, aby dostępny był darmowy zwrot. To ma znaczenie, szczególnie gdy za bardzo sugerujesz się ceną i wybierasz jedynie najtańsze towary.

Akwaria słodkowodne — jakie wybierać?

Wybór wielkości akwarium jest bardzo ważny. Na samym początku jednak najlepszym zakupem będą mniejsze zbiorniki, np. do 25 litrów. Nie zajmują one dużo miejsca i nie ich czyszczenie nie trwa aż tak długo. Do tego nie może pływać w nich zbyt wiele rybek, więc i początkowe koszty nie są wysokie. Oczywiście to już od Ciebie zależy, czy chcesz jeszcze dodatkowo zaaranżować wnętrze akwarium, aby stało się dodatkową ozdobą wnętrza.

Ile ryb powinno znajdować się w małym zbiorniku?

Częstym problemem na samym początku jest też określenie, ile ryb powinno znajdować się w akwarium. Mimo że na pewno chciałbyś kupić jak najwięcej, to jednak nie jest to najlepszy pomysł. Zazwyczaj na centymetr ryby powinien przypadać ok. litr wody. Dzięki temu każda z nich będzie miała niezbędną przestrzeń do poruszania się i swobodnego życia. Przepełnione rybkami akwaria znacznie szybciej się brudzą oraz prowadzą do szybszych zgonów rybek, a przecież nie na tym Ci zależy.

Akwarium domowe — gdzie je postawić?

Już w momencie zakupu musisz wysilić swoją wyobraźnię i zastanowić się, gdzie dokładnie postawić swój zbiornik. Takie rozmyślanie sprawi, że sam dostrzeżesz własne ograniczenia i wtedy zrezygnujesz, np. ze zbiornika zajmującego zbyt dużo miejsca. Nie da się ukryć, że najlepszym miejsce, w którym warto je postawić, jest salon, gdyż znajduje się tam najwięcej miejsca. Jednak wtedy problemem może być też to, na czym umieścić zbiornik. Jeśli nie masz komody czy wolnego stolika, to jedynym rozwiązaniem będzie zakupienie specjalnej szafki czy zestawu łączącego od razu akwarium z szafką. Z tym że wtedy znalezienie wolnej przestrzeni w pomieszczeniu będzie jeszcze ważniejsze.

Shares: