Uroda

Kosmetyki dla mężczyzn – jak wybrać najwyższą jakość?

Mężczyźni już dawno odrzucili wizerunek macho, którego jedynym kosmetykiem jest szare mydło i woda. Nowoczesny mężczyzna jest zadbany, a jego wizerunek zyskuje, przyczyniając się do sukcesów zawodowych i towarzyskich. Panowie potrzebują właściwie tego samego zestawu kosmetyków co panie, wyłączając jedynie kosmetyki do makijażu.

Do standardowego wyposażenia męskiej kosmetyczki powinny należeć środki higieniczne, pielęgnacyjne i stylizacyjne. Higiena to przede wszystkim szampony, mydła, żele pod prysznic i produkty do higieny jamy ustnej oraz antyperspiranty. Pielęgnacja obejmuje kremy i balsamy oraz odżywki do włosów. Z kolei stylizacja to produkty do układania włosów, preparaty do delikatnego makijażu u mężczyzn (np. transparentne pudry dla cery trądzikowej) i perfumy. 

W zestawie najlepiej

Wielu mężczyzn „nie ma głowy” do wyboru tak licznych produktów i szuka rozwiązań ekonomicznych i praktycznych w postaci zestawów kosmetycznych lub produktów wielofunkcyjnych. Linie kosmetyków dla mężczyzn do ciała, których działanie i zapach dopasowane są do męskich preferencji i potrzeb, uzupełnią codzienną pielęgnację.

Delikatne żele pod prysznic i preparaty do kąpieli intensywnie pielęgnują skórę, zapewniając jej nawilżenie i higienę. Lekki balsam po kąpieli pozwala zachować nawilżenie skóry, bez uczucia tłustości. Kosmetyki dla mężczyzn mogą być naprawdę praktyczne.

Rodzaje skóry męskiej i dobór kosmetyku

Kremy czy balsamy należy dobierać również w zależności od wieku mężczyzn – innej pielęgnacji wymaga wrażliwa skóra dwudziestolatka, innej przesuszona cera pana po czterdziestce. Skóra męska, podobnie jak kobieca, może się różnić od siebie typem i potrzebami. I chociaż jest ona nieco grubsza i twardsza niż u kobiet, to borykać się będzie z tymi samymi problemami. 

Dodatkowym problemem jest zarost, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji i narzędzi. Zarówno brodacze, jak i mężczyźni, którzy się golą, potrzebują produktów właściwych dla swojego typu cery. Przy skórze normalnej należy stosować kosmetyki nawilżające i odżywcze, najlepiej w postaci kremów dostosowanych do wieku. 

Dla wrażliwej i podatnej na podrażnienia skóry idealne są kosmetyki dla mężczyzn o bardzo prostym i naturalnym składzie, najlepiej bezzapachowe. U mężczyzn o skórze mniej kapryśnej, ale ze skłonnością do przesuszeń, należy stosować kosmetyki odżywcze o działaniu nawilżającym i uzupełniającym jej strukturę.

Shares: