Kontroler multimedialny – wszystkie urządzenia cyfrowe pod jednym pilotem

Z ilu pilotów korzystasz na co dzień? Ten do telewizora, do dekodera z kablówki, do odtwarzacza DVD czy BluRay, do sprzętu audio, do klimatyzacji… od ich ilości można dostać zawrotu głowy. I pewnie nieraz zdarzyło Ci się, że któryś z nich „zaginął w akcji” albo… po prostu przestał działać, bo umknęła Ci wymiana baterii. Chcesz zapomnieć o takich niedogodnościach? Pomóc w tym może kontroler multimedialny. Zobacz, czym jest i jak to działa.

Kontrolery multimedialne to niewielkie urządzenia zaliczane do grupy tych związanych z inteligentnym zarządzaniem budynku. O ile inne elementy tego systemu skupiają się np. na kontroli oświetlenia, osłon okiennych czy okien i drzwi, kontroler multimedialny przydaje się do codziennej obsługi telewizora, dekodera, sprzętu audio oraz klimatyzacji. Skupia się więc na tych sprzętach, którymi sterujesz za pomocą pilota. Wykorzystując kontroler i odpowiednią aplikację, zyskujesz dostęp do nich wszystkich przez swoje urządzenie mobilne. To prostsze niż myślisz!

Jak działa kontroler multimedialny?

Zadaniem kontrolera multimedialnego jest przejęcie dowodzenia Twoim sprzętem multimedialnym, np. tym, z którego korzystasz w salonie. Nowoczesne urządzenia, np. takie jak kontroler multimedialny Keemple, działają zdalnie i bezprzewodowo. Korzystają z dwóch technologii – WiFi, jak również IRDA. I to właśnie wielokierunkowo rozchodzące się promieniowanie podczerwone jest kluczowe –  jest sposobem komunikacji Twoich pilotów z urządzeniami.

Gdy masz kontroler multimedialny, wystarczy, że:

  • uruchomisz to urządzenie,
  • pobierzesz na telefon lub tablet (albo oba te urządzenia) darmową aplikację do obsługi kontrolera multimedialnego,
  • sparujesz kontroler z urządzeniem mobilnym (w ramach sieci WiFi),
  • skonfigurujesz aplikację – tak, aby dodały się do niej wszystkie urządzenia, które chcesz obsługiwać bez pilota.

Zajmie Ci to maksymalnie kilkanaście minut. A potem możesz zapomnieć o kupowaniu nowych baterii do pilotów, szukaniu tego jednego, który zaginął gdzieś pod poduszkami na sofie, czy wstawaniu z fotela, żeby włączyć klimatyzację. Będziesz potrzebować jedynie smartfona.

Jakie urządzenia obsłuży kontroler multimedialny?

Kontrolery tego typu służą przede wszystkim do zarządzania sprzętem audio-video. Możesz więc za ich pomocą obsłużyć swój telewizor, dekoder od dostawcy telewizji kablowej, a także np. system nagłośnienia czy odtwarzacz BluRay. To jednak nie wszystko. Podlega im również klimatyzacja. A to oznacza, że również latem będziesz mógł podnieść swój komfort życia.

Pamiętaj: kontroler multimedialny to tylko jedno z wielu inteligentnych rozwiązań, które możesz wprowadzić do domu, aby był bardziej „smart”. Poznaj też inne, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas, energię i cieszyć się pełnią życia. Dziś stają się one standardem w nowoczesnych domach, a inwestycja w nie wymaga mniejszych nakładów finansowych, niż Ci się wydaje. Dowiedz się więcej i zadecyduj, czego potrzebujesz.

 


Opublikowano

w

,

przez

Tagi:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij