GadżetyTechnologia

Kontroler multimedialny – wszystkie urządzenia cyfrowe pod jednym pilotem

Z ilu pilotów korzystasz na co dzień? Ten do telewizora, do dekodera z kablówki, do odtwarzacza DVD czy BluRay, do sprzętu audio, do klimatyzacji… od ich ilości można dostać zawrotu głowy. I pewnie nieraz zdarzyło Ci się, że któryś z nich „zaginął w akcji” albo… po prostu przestał działać, bo umknęła Ci wymiana baterii. Chcesz zapomnieć o takich niedogodnościach? Pomóc w tym może kontroler multimedialny. Zobacz, czym jest i jak to działa. Kontrolery multimedialne to niewielkie urządzenia zaliczane do grupy tych związanych z inteligentnym zarządzaniem budynku. O ile inne elementy tego systemu skupiają się np. na kontroli oświetlenia, osłon okiennych czy okien i drzwi, kontroler multimedialny przydaje się do codziennej obsługi telewizora, dekodera, sprzętu audio oraz klimatyzacji. Skupia się więc na tych sprzętach, którymi sterujesz za pomocą pilota. Wykorzystując kontroler i odpowiednią aplikację, zyskujesz dostęp do nich wszystkich przez swoje urządzenie mobilne. To prostsze niż myślisz! Jak działa kontroler multimedialny? Zadaniem kontrolera multimedialnego jest przejęcie dowodzenia Twoim sprzętem multimedialnym, np. tym, z którego korzystasz w salonie. Nowoczesne urządzenia, np. takie jak kontroler multimedialny Keemple, działają zdalnie i bezprzewodowo. Korzystają z dwóch technologii – WiFi, jak również IRDA. I to właśnie wielokierunkowo rozchodzące się promieniowanie podczerwone jest kluczowe –  jest sposobem …

Z ilu pilotów korzystasz na co dzień? Ten do telewizora, do dekodera z kablówki, do odtwarzacza DVD czy BluRay, do sprzętu audio, do klimatyzacji… od ich ilości można dostać zawrotu głowy. I pewnie nieraz zdarzyło Ci się, że któryś z nich „zaginął w akcji” albo… po prostu przestał działać, bo umknęła Ci wymiana baterii. Chcesz zapomnieć o takich niedogodnościach? Pomóc w tym może kontroler multimedialny. Zobacz, czym jest i jak to działa.

Kontrolery multimedialne to niewielkie urządzenia zaliczane do grupy tych związanych z inteligentnym zarządzaniem budynku. O ile inne elementy tego systemu skupiają się np. na kontroli oświetlenia, osłon okiennych czy okien i drzwi, kontroler multimedialny przydaje się do codziennej obsługi telewizora, dekodera, sprzętu audio oraz klimatyzacji. Skupia się więc na tych sprzętach, którymi sterujesz za pomocą pilota. Wykorzystując kontroler i odpowiednią aplikację, zyskujesz dostęp do nich wszystkich przez swoje urządzenie mobilne. To prostsze niż myślisz!

Jak działa kontroler multimedialny?

Zadaniem kontrolera multimedialnego jest przejęcie dowodzenia Twoim sprzętem multimedialnym, np. tym, z którego korzystasz w salonie. Nowoczesne urządzenia, np. takie jak kontroler multimedialny Keemple, działają zdalnie i bezprzewodowo. Korzystają z dwóch technologii – WiFi, jak również IRDA. I to właśnie wielokierunkowo rozchodzące się promieniowanie podczerwone jest kluczowe –  jest sposobem komunikacji Twoich pilotów z urządzeniami.

Gdy masz kontroler multimedialny, wystarczy, że:

  • uruchomisz to urządzenie,
  • pobierzesz na telefon lub tablet (albo oba te urządzenia) darmową aplikację do obsługi kontrolera multimedialnego,
  • sparujesz kontroler z urządzeniem mobilnym (w ramach sieci WiFi),
  • skonfigurujesz aplikację – tak, aby dodały się do niej wszystkie urządzenia, które chcesz obsługiwać bez pilota.

Zajmie Ci to maksymalnie kilkanaście minut. A potem możesz zapomnieć o kupowaniu nowych baterii do pilotów, szukaniu tego jednego, który zaginął gdzieś pod poduszkami na sofie, czy wstawaniu z fotela, żeby włączyć klimatyzację. Będziesz potrzebować jedynie smartfona.

Jakie urządzenia obsłuży kontroler multimedialny?

Kontrolery tego typu służą przede wszystkim do zarządzania sprzętem audio-video. Możesz więc za ich pomocą obsłużyć swój telewizor, dekoder od dostawcy telewizji kablowej, a także np. system nagłośnienia czy odtwarzacz BluRay. To jednak nie wszystko. Podlega im również klimatyzacja. A to oznacza, że również latem będziesz mógł podnieść swój komfort życia.

Pamiętaj: kontroler multimedialny to tylko jedno z wielu inteligentnych rozwiązań, które możesz wprowadzić do domu, aby był bardziej „smart”. Poznaj też inne, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas, energię i cieszyć się pełnią życia. Dziś stają się one standardem w nowoczesnych domach, a inwestycja w nie wymaga mniejszych nakładów finansowych, niż Ci się wydaje. Dowiedz się więcej i zadecyduj, czego potrzebujesz.

 

Shares: