Sport

Koniec Endomondo? TOP 5 dobrych aplikacji dla biegacza, które ją zastąpią

Nowoczesne technologie wnoszą w nasze życie mnóstwo korzyści. Aplikacje na telefon wspomagają rozmaite aktywności – od uczenia się języków obcych po śledzenie swoich sportowych dokonań.

Chyba każdy biegacz, który raz zaczął korzystać z dobrodziejstw takich technologii, nie ma ochoty z nich rezygnować. Aplikacja może dostarczyć nam interesujących i dokładnie wymierzonych danych, do których nie mielibyśmy szans dotrzeć w inny sposób. Dzięki nim możemy analizować na bieżąco nasze postępy i systematycznie poprawiać swoje osiągi. To zarówno możliwość lepszego planowania treningów, jak i źródło motywacji. Jednym z popularniejszych rozwiązań tego typu jest aplikacja Endomondo. Korzystają z niej entuzjaści dziesiątek różnych dyscyplin – od tańca, poprzez boks, szermierkę i kolarstwo, aż po bieganie. Twórcy aplikacji podjęli jednak decyzję, by zamknąć platformę przed końcem 2020 roku. Jakie są alternatywy?

Bieganie dla początkujących

To prosta, przystępna i przyjazna aplikacja obejmująca kilka podstawowych funkcji. Minimalistyczne wzornictwo zapewnia praktyczność i przejrzystość. Zgodnie z nazwą jest to świetne rozwiązanie dla początkujących biegaczy – nie znajdziemy tutaj ogromu możliwości, które mogą być przytłaczające dla amatorów. Dla osób z większym doświadczeniem lepszym wyborem będą jednak bardziej złożone aplikacje.

Running Distance Keeper

Mocną stroną tej aplikacji jest niskie zużycie baterii urządzenia. Możemy jej używać bez obaw o utratę cennych danych w połowie treningu, a przed samym bieganiem nie musimy gorączkowo szukać ładowarki czy powerbanka. Wyróżnia ją też charakterystyczne ciemne tło, które sprawdzi się szczególnie w nocy. Jej największą zaletą jest jednak wyjątkowo dokładne zbieranie danych z GPS – na tym polu aplikacja przebija całą konkurencję. W jej wypadku tym bardziej warto więc o dobre połączenie z siecią, które gwarantują telefony na abonament.

Sports Tracker

To ciekawa alternatywa dla Endomondo. Podobnie jak w przypadku zbliżającej się do zamknięcia platformy, znajdziemy tutaj rozbudowaną sieć społecznościową, zaawansowane mapy i wiele interesujących funkcji. W porównaniu do Endomondo możemy tutaj jednak liczyć na większą precyzję w gromadzeniu danych o naszych sportowych dokonaniach.

Nike Run Club

To specjalistyczna aplikacja przygotowana przez ekspertów firmy Nike. Wyróżnia ją profesjonalizm zastosowanych rozwiązań i dostęp do instrukcji audio przygotowanych przez trenerów i sportowców współpracujących z Nike. Przy jej projektowaniu brali udział zawodowi biegacze, którzy mogą pochwalić się ogromnym doświadczeniem.

Strava

Tę aplikację można podłączyć do sieci społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter. Platforma ma również swoją własną stronę internetową. Ciekawym dodatkiem może być połączenie z pulsometrami i synchronizacja z większością smartwatchy. Podczas korzystania z tego typu urządzeń z pewnością przyda się dostęp do stabilnego połączenia z Internetem w każdym miejscu, o które szczególnie łatwo, gdy wybierzemy telefony na abonament

Aplikacje dla biegaczy – łączność z Internetem to podstawa

Z większości funkcji wspomnianych propozycji nie skorzystamy bez stałego dostępu do Internetu mobilnego. Często najrozsądniejsze oferty na tym polu możemy znaleźć, przeglądając telefony na abonament. Warto także rozważyć możliwość skorzystania z takiej oferty u swojego dostawcy Internetu – w ten sposób możemy łatwiej zarządzać domowymi finansami, opłacając jedną fakturę za różne usługi. Tego typu rozwiązania zapewnia między innymi firma INEA.

Shares: