Technologia

Konfiguracja głośników do komputera – co oznaczają cyfry?

W ofercie głośników znajdziemy wiele różnorodnych zestawów. Obejmują one urządzenia w różnorodnych konfiguracjach. Zestawy takie jak 7.1 czy 9.1 to najczęściej sprzęt wybierany do większych salonów, do podłączenia wraz z telewizorem czy sprzętem muzycznym. Mówiąc o głośnikach komputerowych wyróżniamy:

  • 2.0, czyli głośniki stereo. Jest to klasyczny zestaw, w którym znajdziemy dwa głośniki – lewy oraz prawy. Nie ma tu z kolei pakietu typowego głośnika basowego, a jakość odtwarzanego dźwięku w dużej mierzy zależy od parametrów głośników. Takie rozwiązanie będzie idealne do małych biurek oraz pokojów – zajmuje ono bowiem mało miejsca, a także ogranicza ilość kabli do minimum.

  • 2.1, czyli zestaw dwóch głośników i subwoofera. Jest to nieco lepszy zestaw niż poprzedni. Znajdziemy w nim dwa głośniki – prawy oraz lwy, a także subwoofer. Co za tym idzie, możemy liczyć na oddanie głębszych basów niż w zestawie 2.0. O ostatecznych parametrów dźwięku decydują jednak wybrane prze nas głośniki oraz ich parametry.

  • 5.1, czyli rozbudowany zestaw głośników. Jest to bez wątpienia najbardziej rozbudowany zestaw głośników do komputera. Znajdziemy tutaj dwa głośniki frontowe, jeden głośnik centralny, dwa głośniki tylne oraz subwoofer. Dzięki takiej konfiguracji, znacznie łatwiej uzyskamy dźwięk przestrzenny. Zestaw sprawdzi się w większych pokojach, w których nie brakuje miejsca na rozprowadzenie kabli oraz umieszczenie sprzętu.

Głośniki dopasowane do Twoich potrzeb!

Wiodącym producentem naszych produktów jest Mozos, którego produkty cieszą się niezwykle dużym uznaniem nie tylko na rynku polskim, ale i europejskim. Przedsiębiorstwo stawia bowiem na połączenie możliwie najniższej ceny z najlepszą technologią wytwarzanych produktów. W ten sposób zyskujemy nie tylko satysfakcjonującą cenę, ale i produkty, które będą służyły nam wiele lat. Szeroka oferta głośników komputerowych sprawia, że każdy wybierze spośród nich model dopasowany do swoich potrzeb. Technologia przeznaczona do większych i mniejszych pokoi, różnorodnych laptopów i komputerów, a także o zróżnicowanej cenie!

W naszej ofercie znajdziesz szereg różnorodnych głośników komputerowych. Zarówno ich ceny, jak i możliwości są zróżnicowane. W produktach pojawiają się m.in. system Dolby, łącze Wi-Fi czy łącze Bluetooth. Niektóre modele posiadają także oświetlenie RGB, które sprawia, że bez problemu stworzysz klimatyczne stanowisko komputerowe. Co więcej, głośniki do komputerów dostępne w naszym sklepie wyposażone są także w moduł radiowy czy wejście USB Flash.

Shares: