Dzieci

Kocyki tkane – idealne na zimę

Kocyki tkane są jednymi z najpopularniejszych kocyków, które można znaleźć obecnie na rynku. Czołowymi producentami są My Memi, Fresk oraz Lulujo. Firmy w swoich ofertach posiadają różne warianty kocyków tkanych, które różnią się od siebie wielkością, rodzajem materiału oraz kolorami. W obecnych czasach kocyk tkany jest najczęściej wybierany przez rodziców, ze względu na swoją miękkość oraz uniwersalne użycie.

Dlaczego kocyki tkane wykonane z tkaniny bambusowej są najczęściej wybierane?

Rodzice decydują się na zakup kocyków tkanych wykonanych z bambusa ze względu na to, że jest to całkowicie naturalna tkanina. Dodatkowo jest ona hipoalergiczna, co oznacza, że dziecko nie uczuli się od niej. Tkanina bambusowa jest bardzo lekka, a zarazem miękka w dotyku, co pozwoli na komfortowe otulenie maluszka.

Tkanina bambusowa ma doskonałe właściwości hydrofobowe, dzięki czemu może zostać wykorzystana jako ręcznik do owijania po kąpieli. Kocyki tkane, które wykonane są z tkaniny bambusowej, są bardzo wytrzymałe, przez co nie niszczą się nawet przy intensywnym ich użytkowaniu oraz praniu. Ponadto rodzice decydują się na zakup kocyków tkanych bambusowych ze względu na to, że tkanina jest przyjazna środowisku naturalnemu, ponieważ ulega ona szybkiemu i naturalnemu rozkładowi.

Jakie jeszcze można spotkać kocyki tkane na rynku?

Bardzo popularne są również kocyki tkane, które wykonane są z bawełny. Są one naturalne, a co za tym idzie, będą one idealne dla delikatnej skóry dziecka. Kocyki tkane różnią się od bambusowych przede wszystkim tym, że są bardzo uniwersalne. Mogą być one stosowane przez cały rok, ze względu na swoją przewiewność. Kocyk bawełniany jest niezwykle miękki, co zapewni odpowiedni komfort spania u niemowlęcia.

Im wyższa gramatura kocyka bawełnianego, tym będzie on przyjemniejszy w dotyku oraz zapewni on odpowiednie ciepło dziecku. Splot tkaniny, z której wykonany jest kocyk bawełniany tkany dla niemowlaka, jest luźny oraz wytrzymały. W ofertach sklepów można znaleźć różne rozmiary, kolory oraz gramatury kocyków bawełnianych, dlatego też łatwo będzie dobrać odpowiedni dla swoich wymagań.

Na co należy zwrócić uwagę, decydując się na kocyk tkany?

Przede wszystkim należy spojrzeć, czy materiał, z którego wykonany jest kocyk, jest naturalny. Kocyk, który wykonany jest z bawełny lub materiału bambusowego, musi być oznaczony odpowiednim certyfikatem. Tylko takie kocyki, które wykonane są w stu procentach z materiału naturalnego, sprawią że kocyk posłuży przez wiele miesięcy, a nawet lat.

Dodatkowo należy pamiętać, że kocyk tkany wykonany z bawełny lub bambusa musi być odpowiednio pielęgnowany. Należy pamiętać o tym, że kocyk z bawełny nadaje się przede wszystkim to otulania niemowlaka, natomiast kocyk bambusowy jest bardzo uniwersalny. Jeżeli chodzi o kocyki, które wykonane są z tkaniny bambusowej, to należy pamiętać, że muszą być one prane w odpowiedniej temperaturze oraz muszą być one właściwie suszone. Jeżeli nie zastosujemy się do właściwej pielęgnacji kocyka tkanego bambusowego, to utraci on swoje wyjątkowe właściwości.

Shares: