Dzieci

Naklejki ścienne – sprawdzony sposób na efektowną dekorację pokoju dziecka

Urządzanie pokoju dla dziecka to ambitne zadanie. Chcemy, aby aranżacja była stylowa, a jednocześnie przytulna i pełna uroku. Wiele osób sporo czasu poświęca na dobór kolorów ścian oraz dekoracji, które nadadzą przestrzeni charakteru. Dzieci zazwyczaj lubią intensywne barwy, jednak niezbyt chętnie takie kolory widzimy na ścianach. Jak więc nadać pokoikowi klimatu bez konieczności malowania ścian np. na pomarańczowo? Warto rozważyć naklejki do pokoju dziecięcego, które będą stanowić niebanalną ozdobę ścian.

Naklejki do pokoju dziecięcego dla maluszków jak i dla starszych dzieciaków

Różnorodność naklejek na ściany może przyprawić o zawrót głowy. Znajdą się tu subtelne wzory kwiatowe, samochodziki, motywy morskie, planety, zwierzątka, literki, wzory geometryczne czy postacie z bajek. Z powodzeniem można dobrać urokliwą naklejkę, która urozmaici ścianę w pokoju niemowlęcia, jak i naklejkę, która spodoba się starszakowi do tego stopnia, że z chęcią będzie się chwalił nią przed kolegami. W przypadku kilkulatków można pozwolić im wybrać naklejkę zgodną z ich zainteresowaniami. Maluch, który marzy o podboju kosmosu, z pewnością będzie zachwycony naklejką z motywem planet, a kilkuletni szkrab fascynujący się zwierzątkami morskimi ucieszy się z naklejek przedstawiających rybki, rekiny i meduzy.

Kolorowe naklejki do pokoju dziecięcego — trwałe i nieniszczące ściany

Dobrej jakości naklejki do pokoju dziecięcego będą znakomitą dekoracją tak długo, jak zechcesz. Aby dobrze się trzymały, należy przygotować ścianę — odkurzyć ją i odtłuścić. Prawidłowo przyklejona naklejka nie będzie się rolować i odklejać. Co więcej, bez szkody dla wzoru można je myć razem ze ścianami, nie musimy się wiec obawiać, że pobrudzoną kredkami naklejkę od razu trzeba będzie wymieniać na nową. Jeżeli nadejdzie pora na zdjęcie lub wymianę naklejki, można ją łatwo zdjąć bez szkody dla ściany.

Naklejki takie dostępne są nie tylko w olbrzymiej ilości wzorów, ale i w przeróżnych formatach, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do przestrzeni, którą chcemy nimi udekorować — zarówno do przestronnej ściany, która wydawałaby się pusta, gdyby pozostawić ją bez dekoracji, jak i niewielki kącik przeznaczony do zabawy. Naklejki ścienne można naklejać również na meblach czy lustrach.

Naklejki ścienne — pomysł na ciekawą i jednocześnie niedrogą dekorację dziecięcego pokoju

Dzieciaki uwielbiają wesołe motywy i wzorzyste ściany. Niektórzy mogą pokusić się o namalowanie dekoracji, np. bajkowych postaci samodzielnie, jednak nie każdy ma ku temu odpowiednie umiejętności, jak i stosowną ilość wolnego czasu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że gdy dziecku znudzi się np. namalowany na ścianie portret Kubusia Puchatka, trzeba będzie zamalowywać całą ścianę. Za sprawą naklejek pokój urozmaicimy szybko i z pewnym, bardzo dobrym efektem. Jeżeli nadejdzie pora na zmianę wystroju, naklejkę można zdjąć. Nie odejdzie wraz z farbą, ani nie pozostawi nieestetycznych wzorów na ścianie. Kolejny atut takiej dekoracji to przystępna cena — naklejki ścienne nie są zabójcze dla portfela. Jeżeli wiec szukasz sprawdzonych pomysłów na uczynienie pokoju dziecka wyjątkowym, koniecznie weź je pod uwagę.

Shares: