Sport

Jakość, cena, a może firma? Czym kierować się przy zakupie roweru MTB?

Jakość ma znaczenie to fakt, z którym trudno się nie zgodzić. Ale czy jakość idzie w przysłowiowej parze z renomą danej firmy? Tutaj odpowiedź nie jest już tak jednoznaczna, dlatego też niezależnie czego szukacie, nie należy podejmować decyzji tylko i wyłącznie dlatego, że dana firma kojarzy się Wam np. z prestiżem. Skoro to wszystko wydaje się trudne, to czym kierować się chcąc kupić rower MTB? Na to pytanie nasi drodzy rowerzyści postaramy się odpowiedzieć, kierując się naszą wiedzą, doświadczeniem, ale i licznymi rozmowami ze sprzedawcami.

Rower MTB – wybór ma znaczenie

zawody mtbCoraz więcej osób docenia jazdę na rowerze, w końcu taki sport jest przyjemny, a przy okazji możemy zrobić coś dobrego dla swojego ciała, ale i zdrowia. Jednak często największym problemem jest znalezienie jednośladu, w końcu wybór mamy ogromy, a podjęcie decyzji wcale nie jest łatwe. Ale od czego macie nas? My przyjrzeliśmy się temu tematowi, a wnioski, które się nam nasuwają zdecydowanie mogą Wam pomóc w podjęciu właściwej decyzji. Przede wszystkim na samym początku warto uświadomić sobie, czym jest rower MTB i dlaczego właśnie na ten rodzaj trafiło. Jeżeli lubicie jazdę w trudniejszym terenie, a nawet w tym bardzo trudnym, to oczywiście dokonaliście słusznego wyboru, ale który model wybrać?

Cena niska, wysoka, umiarkowana

Każdy z nas ma jakiś budżet, jeden jest wyższy, drugi niższy, niemniej nie można powiedzieć, że zawsze wszystko to, co najdroższe okazuje się najlepsze. Trzeba zdecydowanie uniknąć windowanych cen. Dlatego tak ważne jest małe rozeznanie w tematyce. Jeżeli znajdziecie Waszym zdaniem fajny rower, to sprawdźcie czy przypadkiem w jakimś sklepie nie jest on tańszy, niestety wielu sprzedawców winduje ceny, co oczywiście jest nieuczciwe, ale cóż tak bywa i nic się na to nie poradzi. Dobrym wyborem są też zakupy internetowe, gdyż szczególnie w małych punktach ceny są wyższe, na co wpływa niska sprzedaż, ale i koszt samego utrzymania lokalu. Zatem, niezależnie jaki macie budżet, pamiętajcie, aby sprawdzać ceny w kilku punktach.

Jakość jest najważniejsza

mtbSkoro nie cena jest ważna, to co? Oczywiście, że jakość. Musicie wiedzieć, że wielu producentów niestety przecenia swoje sprzęty. Nie zawsze oznacza, że jeżeli zakupicie rower za sporą kwotę okaże się najlepszym modelem. Przede wszystkim kluczowe znaczenie ma jakość wszystkich podzespołów i materiały, jakie zostały użyte. Warto choćby zwrócić uwagę na samą ramę. Najpopularniejsze są oczywiście ramy stalowe, bo są tanie, ale jednocześnie rama stalowa ramie stalowej nierówna. Najgorszej jakości są ramy ze stali konstrukcyjnej. Zdecydowanie lepiej postawić na ramy z domieszką chromu i molibdenu. Z kolei droższe, ale i lżejsze są te z aluminium. Możecie także zdecydować się na wykonane z włókna węglowego, choć kosztują zdecydowanie więcej, ale tutaj musicie odpowiedź sobie na pytanie czy potrzebny jest Wam tak drogi model. Zdecydowanie lepiej dopasować rower do swoich potrzeb. Jeżeli nie wybieracie się na żadne bardzo długie eskapady, to nie musicie także wydawać dużych pieniędzy.

Renoma na miarę oczekiwań

Bardzo ważna jest renoma, ale nie renoma uzyskana wysoką ceną, ale opiniami zadowolonych klientów. Dlatego wybierając rower trzeba zwrócić uwagę na opinie innych klientów o danym jednośladzie. Wszak szczere komentarze mają dużą wagę. Ponadto bardzo ważne jest znalezienie odpowiedniego sklepu. Tutaj polecamy Wam rowerzysta.pl. Znajdziecie w nim rowery w różnych przedziałach cenowych, od bardzo tanich do zdecydowanie droższych, ale wszystkie łączy jeden mianownik, czyli jakość. Nigdy nie kupujcie roweru MTB pod wpływem impulsu czy sugerując się tylko ceną. Zdecydowanie lepiej poświęcić przysłowiowe kilka minut na przeczytanie opinii czy porównanie parametrów technicznych, dzięki temu rower spełni wasze oczekiwania, nawet jeżeli będą wysokie.

Pamiętajcie, że jakość jest najważniejsza, a nie cena. Niestety windowanie cen jest na porządku dziennym, dlatego warto porównywać ceny u sprzedawców. Absolutnie nie polecamy Wam zakupienia roweru w supermarkecie. Skoro nie kupujecie opon zimowych w sklepach wielkopowierzchniowych to również roweru nie powinniście.

Shares: