Uroda

Jakie działanie wykazują ceramidy na włosy?

Możemy śmiało zaryzykować stwierdzeniem, że każdy dzień przynosi nową wiedzę o składnikach i produktach, które rewolucjonizują rynek kosmetyczny. Odnosi się to również do włosów. Każdemu z nas zależy na tym, aby były nie tylko zdrowe, ale również prezentowały się lśniąco i były gładkie w dotyku. Jak w osiągnięciu tego celu mogą pomóc nam ceramidy na włosy? Podpowiadamy.

Charakterystyka ceramidów

Aby zdać sobie sprawę z wielkiej roli ceramidów w strukturze naszego organizmu, warto na samym początku wyjaśnić sobie, czym one są.

Ceramidy są budulcem włosów, a ich głównym zadaniem jest wypełnienie przestrzeni międzykomórkowej w ich kosmykach. Bardzo często mówi się o nich, że są cementem, który spaja wszystko w całość i tworzy zdrową jedność. Ceramidy na włosy działają jak bariera, która powoduje, że łuski lepiej przylegają do łodygi.

Kolejne działanie, które zasługuje na uwagę, ponieważ może skutecznie odbudować nasze zniszczone włosy to ochrona przed nadmierną utratą wody. Ceramidy wnikają głęboko w strukturę włosa, naprawiając tym samym wszystkie elementy, które mogły zostać uszkodzone przez szkodliwe substancje bądź promieniowanie UV. Warto mieć świadomość tego, że wybierając się na słońce, należy dbać nie tylko o skórę, stosując np. krem nawilżający do twarzy, ale należy również mieć świadomość tego, że stan włosów pod wpływem ciepła może ulec znacznemu pogorszeniu.

Dlaczego uzupełnianie ceramidów jest ważne?

Liczba ceramidów we włosach, maleje wraz z wiekiem. Dlatego też im starsi jesteśmy, tym kondycja naszych kosmyków może ulegać pogorszeniu. Jest wiele czynników, które mają wpływ na kondycję naszych włosów, należą do nich między innymi dieta, styl życia, stres, zaburzenie pracy gruczołów łojowych oraz stosowanie kosmetyków, które w składzie mają silne detergenty. Pamiętajmy również o tym, że takie zabiegi jak koloryzacja czy dekoloryzacja mają ogromny wpływ na stan naszych włosów, dlatego warto zadbać o to, aby wszelkie zabiegi pielęgnacyjne robione były u specjalistów, którzy wykazują się doświadczeniem.

Źle dobrane kosmetyki również mogą wpływać na pogarszający się stan naszego zdrowia. Jeśli zauważymy, że struktura włosa jest zniszczona, najlepiej od razu sięgnąć po kosmetyki z ceramidami, które skutecznie ją odbudują. Znajdujące się w strukturze włosa naturalne lipidy bardzo często ulegają zniszczeniu. Wpływ na to mają między innymi czynniki zewnętrzne, przed którymi bardzo często nie jesteśmy w stanie się uchronić. Dlatego też uzupełnianie ceramidów i kontrolowanie kondycji włosa jest tak ważne.

Ceramidy w kosmetykach – rodzaje

Obecny rynek kosmetyczny oferuje nam szereg rozwiązań, dzięki którym zadbanie o poprawną kondycję włosów jest znacznie prostsze. Najlepszym rozwiązaniem, aby zadbać o ich prawidłową ilość, jest stosowanie kosmetyków, których używamy do codziennej pielęgnacji. Na co dzień do czynienia mamy z szamponem, a więc warto postawić na niego w pierwszej kolejności. Pomoże on nie tylko zadbać o obecność ceramidów, ale oczyści skórę głowy, a także usprawni strukturę włosów, która bardzo często jest osłabiona i wrażliwa. Produkty z ceramidami wykazują również właściwości nawilżające, dzięki czemu są idealne dla włosów przesuszonych, które potrzebują intensywnej regeneracji.

W kolejnym etapie warto zastosować maskę z ceramidami, która posiada silne właściwości regenerujące. Dzięki obecności lipidów, maska wnika do struktury włosa i silnie ją odżywia.

Produkty z ceramidami są świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy zadbać o poprawną pielęgnację naszych włosów.

Shares: