Uroda

Jaki powinien być dobry balsam nawilżający do suchej skóry?

W sezonie zimowym wiele kobiet boryka się z problemem suchej skóry. Brak nawilżenia sygnalizuje nam szorstkość, utrata elastyczności i sprężystości skóry, w wyniku czego szybciej się ona starzeje, jest bardziej podatna na podrażnienia. Najlepszym lekarstwem będzie dobry balsam nawilżający do suchej skóry.

Znajdź przyczynę suchej skóry

Zanim wybierzemy balsam do suchej skóry, musimy zbadać przyczynę jej odwodnienia. Na przesuszenie skóry wpływ może mieć wiele czynników, m.in. dieta, niewłaściwa pielęgnacja, styl życia, a także warunki środowiskowe, takie jak słońce i wiatr oraz klimatyzacja. Często przyczyną problemu są także choroby skórne i zaburzenia gospodarki hormonalnej. Te czynniki negatywnie oddziałują na płaszcz hydrolipidowy naskórka, przez co nie funkcjonuje on prawidłowo, traci zdolność do samoobrony i regeneracji, a ze skóry szybciej ucieka wilgoć. Dobry balsam nawilżający do suchej skóry przywróci naszej skórze bariery chroniące przed czynnikami zewnętrznymi, a także zabezpieczy ją przed utratą wody.

 

Dobry balsam nawilżający do suchej skóry

Dobry balsam nawilżający do suchej skóry powinien zawierać składniki zapobiegające odparowywaniu wody oraz wspomagające gromadzenie wody w naskórku. Takim składnikiem jest gliceryna, która zapewnia intensywne nawilżenie i natłuszczenie oraz wzmacnia barierę ochronną. Równie pożądane jest masło shea, które ma właściwości natłuszczające, regenerujące, nawilżające i kojące. Kolejnymi niezbędnymi składnikami są lipidy, mocznik i naturalne oleje roślinne.

 

Wybierając kosmetyk, warto zwrócić uwagę na obecność tych składników. Świetnym składem charakteryzuje się balsam do suchej skóry marki Mixa, który możecie znaleźć i kupić na stronie internetowej producenta. Rekomendujemy ten produkt osobom o suchej i bardzo wrażliwej skórze, ponieważ oprócz podstawowych składników aktywnych zawiera także mleko owsiane, które sprawi, że skóra będzie miękka i gładka w dotyku. Skład kosmetyku został stworzony pod kontrolą medyczną. Balsam do suchej skóry od Mixa daje natychmiastowy efekt opatrunku, dzięki czemu przesuszony naskórek odzyskuje ukojenie. Składniki zapewniają silną regenerację i długotrwałe nawilżenie oraz działają przeciw łuszczeniu i podrażnieniom. Produkt sprawdzi się także w przypadku gdy nasza skóra jest narażona na bolesne uszkodzenia. Bogata konsystencja balsamu szybko się wchłania, daje uczucie elastyczności i przywraca przesuszonej skórze komfort.

 

Shares: