Uroda

ABC zdrowych włosów. Zobacz, jak o nie prawidłowo zadbać!

Piękne włosy to twoja najlepsza wizytówka. Z efektowną fryzurą zawsze prezentujesz się atrakcyjnie. Aby jednak powstała, nie wystarczy profesjonalna stylizacja. Istotny jest również stan włosów. Tylko wówczas, gdy są zdrowe i lśniące, układają się perfekcyjnie. Co zatem zrobić, aby powstrzymać wypadanie włosów? Witaminy? A może coś więcej? Oto garść sprawdzonych porad. Na początek najważniejsza zasada: jeżeli chcesz, aby twoje włosy wyglądały zdrowo, były mocne, mało podatne na rozdwajanie i pięknie lśniły, musisz o nie dbać regularnie, a nie okazjonalnie. Zapewnij im właściwą pielęgnację od wewnątrz i od zewnątrz, a odwdzięczą ci się spektakularną jakością. Tego twoje włosy nie lubią – czyli czego unikać, chcąc mieć zdrowe włosy Pielęgnacja zaczyna się od wyeliminowania niezdrowych nawyków związanych z włosami. Aby poprawić jakość kosmyków: unikaj ich stylizacji z użyciem wysokich temperatur – np. przy pomocy prostownicy czy lokówki. Jeśli już je stosujesz, użyj preparatu ochronnego, który zapobiegnie przesuszeniu i popaleniu kosmyków. A gdy suszysz włosy – rób to powietrzem o niższej temperaturze. Dzięki temu przy okazji zamkniesz łuski włosowe, co sprawi, że kosmyki będą bardziej lśniące; nie szarp i nie szczotkuj gwałtownie – poświęć na szczotkowanie i czesanie trochę czasu i działaj ze spokojem. Szarpanie sprawi, że włosy przedwcześnie wypadną i będą wyglądały …

Piękne włosy to twoja najlepsza wizytówka. Z efektowną fryzurą zawsze prezentujesz się atrakcyjnie. Aby jednak powstała, nie wystarczy profesjonalna stylizacja. Istotny jest również stan włosów. Tylko wówczas, gdy są zdrowe i lśniące, układają się perfekcyjnie. Co zatem zrobić, aby powstrzymać wypadanie włosów? Witaminy? A może coś więcej? Oto garść sprawdzonych porad.

Na początek najważniejsza zasada: jeżeli chcesz, aby twoje włosy wyglądały zdrowo, były mocne, mało podatne na rozdwajanie i pięknie lśniły, musisz o nie dbać regularnie, a nie okazjonalnie. Zapewnij im właściwą pielęgnację od wewnątrz i od zewnątrz, a odwdzięczą ci się spektakularną jakością.

Tego twoje włosy nie lubią – czyli czego unikać, chcąc mieć zdrowe włosy

Pielęgnacja zaczyna się od wyeliminowania niezdrowych nawyków związanych z włosami. Aby poprawić jakość kosmyków:

  • unikaj ich stylizacji z użyciem wysokich temperatur – np. przy pomocy prostownicy czy lokówki. Jeśli już je stosujesz, użyj preparatu ochronnego, który zapobiegnie przesuszeniu i popaleniu kosmyków. A gdy suszysz włosy – rób to powietrzem o niższej temperaturze. Dzięki temu przy okazji zamkniesz łuski włosowe, co sprawi, że kosmyki będą bardziej lśniące;
  • nie szarp i nie szczotkuj gwałtownie – poświęć na szczotkowanie i czesanie trochę czasu i działaj ze spokojem. Szarpanie sprawi, że włosy przedwcześnie wypadną i będą wyglądały nieestetycznie. Jeśli masz problemy z ich rozczesaniem, użyj odrobiny odżywki bez spłukiwania lub odżywczego olejku;
  • nie obciążaj ich nadmiarem produktów stylizacyjnych – ogromne ilości lakierów, pianek, gumy do stylizacji itp. zostaw na naprawdę wielkie wyjścia. Na co dzień, o ile zadbasz o kosmyki, nie będziesz ich potrzebować.

Pamiętaj również, aby zabezpieczyć włosy przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych, a zimą przed chłodem i wiatrem. Czapka to w mroźne dni dobre rozwiązanie!

Odżywiaj nie tylko od zewnątrz

Sięgasz po rozmaite odżywki do włosów? Olejujesz kosmyki od czasu do czasu? Poddajesz się zabiegom pielęgnacyjnym w profesjonalnych salonach? Bardzo dobrze! Pamiętaj jednak, że w ten sposób dbasz wyłącznie o łodygę włosa, a więc jego martwą część. Oczywiście potrzebuje ona nawilżenia i odżywienia – tak, aby wzmocnić strukturę łusek włosa. To, co najważniejsze dzieje się jednak głęboko pod skórą – w macierzy włosa. Właśnie tam zachodzą podziały komórkowe, dzięki który włosy rosną, są grube, zdrowe i lśniące. Dlatego o pielęgnację warto zadbać także od wewnątrz – to również sposób na wypadanie włosów. Witaminy oraz składniki odżywcze, które docierają do korzenia włosa wspierają ich prawidłowe wytwarzanie się oraz zapobiegają przedwczesnej utracie kosmyków.

A jakich witamin potrzebujesz? To przede wszystkim: biotyna, kwas pantotenowy, niacyna, kwas foliowy, B12, a także makro- i mikroelementy, takie jak krzem, żelazo, cynk, miedź czy mangan. Wszystkie one wspomagają prawidłowy przebieg procesu wzrostu włosów.

Odpowiednie składniki odżywcze dostarczysz sobie przede wszystkim, prowadząc zdrową i dobrze zbilansowaną dietą. Dodatkowym rozwiązaniem jest suplementacja wyselekcjonowanymi składnikami  z wykorzystaniem specjalistycznego preparatu stworzonego z myślą o wzmocnieniu włosów – to np. suplementu diety Vitapil®. Regularna kuracja może pomóc w zapewnieniu kosmykom odpowiedniej pielęgnacji od wewnątrz.

Zadbaj o swoje włosy kompleksowo, a szybko zobaczysz rezultaty. Zacznij już dzisiaj!

 

Shares: