Motoryzacja

Jaki kamper dla pary?

Caravaning to według najnowszych badań często wybierana forma wypoczynku, z której chętnie korzystają pary. Ich popularność wynika z tego, że to oni wybierają cel wycieczki i mogą zatrzymać się na wypoczynek w dowolnym miejscu. Podczas wynajmu lub zakupu kampera dużą wagę przywiązują zarówno do wyposażenia, jak i funkcjonalności zastosowanych udogodnień. W poniższym artykule podpowiadamy, na co zwracać uwagę wybierając kamper oraz gdzie szukać korzystnych ofert.

Kamper dla pary – co jest ważne?

Pary podróżujące kamperem zwracają szczególną uwagę do sposobu organizacji przestrzeni służącej do wypoczynku i higieny. Stąd też producenci wymyślają coraz to nowe innowacje z naciskiem na komfort podróżowania. Przestronny i wygodny kamper wybierzesz przeglądając ogłoszenia, np. sprzedajemy.pl, gdzie znajdziesz oferty zarówno na sprzedaż jak i wynajem. Najkorzystniejszym wariantem jest oddzielna toaleta i kabina prysznicowa. Nie za duża, lecz rozmiarem zbliżona do tych domowych. Bardzo istotnym elementem kamperów dla par jest przede wszystkim miejsce do spania. W tym przypadku warto wziąć pod uwagę dwie opcje umiejscowienia łóżka. Może znajdować się ono wewnątrz strefy dziennej jako dwuosobowa, rozkładana kanapa. Drugim rozwiązaniem może być natomiast umieszczenie łóżka nad siedzeniami kierowcy i pasażera, co daje więcej wolnej przestrzeni w pojeździe. Dostępne są w wariantach rozkładanych zarówno dla jednej, jak i dwóch osób.

Bardzo ważny jest także sposób organizacji dziennej przestrzeni służącej do codziennego spędzania czasu. W zależności od indywidualnych potrzeb mogą się w niej znajdować kanapa, stolik kawowy czy barek na napoje. Istotny jest również łatwy dostęp do gniazdek elektrycznych, aby można było podłączyć określone sprzęty elektroniczne jak laptop, telefon, czajnik czy suszarkę do włosów. Często w kamperach dla par wykorzystywany jest system podwójnej podłogi. Jest to specjalny sposób montowania szafek, których spód sięga poniżej poziomu podłogi, co sprawia, że zyskuje się dodatkową przestrzeń.

Pary podróżujące kamperem powinny również zwracać uwagę na to, czy szyby w konkretnym pojeździe rozciągają się na całej jego długości. Jest to ważne z tego względu, że taka opcja gwarantuje większy dopływ światła, a co za tym idzie, poczucie większej przestrzeni.

Idealny kamper dla dwóch osób – jaki?

Aby móc czerpać radość z wojaży we dwójkę, pojazd trzeba dostosować do własnych potrzeb i preferencji. Ze względu na ogromną popularność i uznanie w podróżowaniu kamperem, asortyment jest bardzo duży. Standardowe wyposażenie obejmuje najczęściej kuchenkę gazową, lodówkę, zlew, łazienkę z prysznicem, ubikację oraz przestrzeń mieszkalną. Zazwyczaj jest to kilka miejsc do spania oraz strefa wypoczynkowa. Dopuszczalna masa całkowita takiego pojazdu nie przekracza 3,5 ton, a do ich kierowania nie potrzeba specjalnych licencji. Wystarczy prawo jazdy kategorii B.

Do wyboru mamy zatem:

  • kampery-vany,
  • alkowy (z dodatkową przestrzenią sypialną nad siedzeniem kierowcy),
  • pół-integral (strefa mieszkalna jest częściowo zintegrowana z szoferką),
  • integral (zabudowa połączona jest z szoferką, a pojazd tworzy jednolitą bryłę),
  • pick-up (zabudowa do samochodów terenowych),
  • kampery amerykańskie.
Shares: